Dior

Ár:   23 290 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, az összetevőket feltöltötte: deep_smoke, Módosítva: 2013. december 2.

Ár:   23 290 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: fás-virágos-pézsma

Fejillat: levendula, zsálya, bergamott

Szívillat: írisz, ámbra, kakaó

Alapillat: vetiver, pacsuli, bőr

Illatkreátor: Francois Demachy, 2011

Ár: 6800 , Eladó: Phantomia
Állapot: új, doboz nélkül, Helyszín: Budapest, fizetés: előre utalás után Foxpost vagy postán maradó
Ár: 1000 forint , Eladó: Legadema
Állapot: Új, Helyszín: --, fizetés: Postán maradó előre utalás után

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Penge1

2022. június 23.

A vélemények végigolvasása után rendeltem. Nem bírtam ki hazáig, az autóban nyakon fújtam magam.
A feleségem meg akarta rágni a nyakam :) Nálam együtt ülnek a trón legtetején a Hermés Terre d’Hermès -el.
Azonnali szerelem, első szaglásra :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. június 23.

Azonnali szerelem, első szaglásra :)

piroslili

2021. augusztus 16.

Kedvenc férfi parfümöm. Párom az első randinkon viselte, azóta is imádom.
Kötelező darab egy férfinek, de csakis estére!
Nappal üvöltene, és hát egy férfi nem üvöltözik, inkább sejtelmes :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 16.

Kedvenc férfi parfümöm. Párom az első randinkon viselte, azóta is imádom.
Kötelező darab egy férfinek, de csakis estére!
Nappal üvöltene, és hát egy férfi nem üvöltözik, inkább sejtelmes :)

Lapo

2020. október 4.

Picit (?) messziről közelítve pont akkora úttörő irány volt ez az illatvilág (közel 16 éve) mint mondjuk az autógyártásban a 23 éve kiadott első hibrid Toyota Prius.. Amíg más, akár prémium márkák ,a "traktormotorral" szerelt autóikat promózták addig a Toyota (ez esetben Dior) összerakott egy jövőbemutató, problémamentes és időtálló, modern koncepciót ami zseniális volt akkor és most is minden tekintetben.
Ma már a legtöbb gyártó próbál vagy legalábbis próbált a hátukon felkapaszkodni, többé-kevésbé másolni, újragondolni az elképzelést.. talán sikerültek is ennyi év távlatából jó elképzelések, de nem szabad elfelejteni, hogy kitől és honnan indult ez a hullám ami azóta is tart..
Ez egy ikon.. aminek jelentős iránymutatása/jelentősége volt/van a parfümvilág generációinak fejlődésében.. ezt minimum illik tisztelni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 4.

savonm

2020. szeptember 26.

Elég ránézni ha picit is értesz a parfümökhöz elég annyi ...
Amit nem értek egy ilyen remek illat után hogy adhatott ki egy Dior egy Sauvage edp ét aminek akkor hype ja volt hogy már vissza fele jön .. ami nagybetűs SZÉGYEN .

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 26.

Elég ránézni ha picit is értesz a parfümökhöz elég annyi ...

elvanui

2019. június 11.

Nem értem a hájpot. Komolyan nem.
Olyanok, akiknek a véleményét igen komolyan veszem, nemegyszer sorolták a legjobbak evör közé mind íriszes, mind férfiillat kategóriákban. Én annyira akartam, de tényleg. Magamban kerestem a hibát, és lehet, hogy valóban bennem van, de huszonakárhányadik tesztre is: hintőporos kakaóvaj.
Finom illata van a kakaóvajnak, és általában a hintőporok is jók nálam, de azért na.
Magamon még csak-csak elmenne (kis jóindulattal) olyan kuckózós komfortillatnak, de egyáltalán nem és nem bír a szőke fejembe beleférni, hogy ez hogy lehetne komoly férfiak illata.
Vagy kihagyok valamit? Lehet, hogy ott van az a csavar, csak én orrvak lennék rá?
Lujzika nem érti.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 11.

Nem értem a hájpot. Komolyan nem.
Lujzika nem érti.

Tiziana

2019. február 16.

Alig érzek különbséget az Homme, és az Homme Intense között.
Talán ez kicsit frissebb, szúrósabb hagyományosabb felfogású férfi illat.
Háát, ami jó, az jó. Ajánlom olvasásra a 2015 jan.18.-i bejegyzést.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 16.

Alig érzek különbséget az Homme, és az Homme Intense között.
Talán ez kicsit frissebb, szúrósabb hagyományosabb felfogású férfi illat.
Háát, ami jó, az jó. Ajánlom olvasásra a 2015 jan.18.-i bejegyzést.

Rhodesian Ridgeback

2017. december 11.

Nem ismerem a 2005-ös változatot és még csak alkalmam sem volt megszagolni. Egyrészt még csak 10 voltam (amikor ez megjelent), másrészt, szinte lehetetlenség beszerezni egyet. Ezért az összehasonlítási alapom gyakorlatilag zéró.
Olvastam,, hogy a 2005-ös Dior Homme kereskedelmileg megbukott. Az is lehet, hogy akkor még szokatlan volt ez az illat. Talán ezért változtattak rajta.
Azonban a 2011-es változattal is nagyon ki vagyok békülve olyannyira, hogy az egyik kedvencem. Az egyik legszebb, legfinomabb illat, amit valaha szagoltam. Íriszes-kakaós-levendulás mesterhármas, púderes csodával kiegészítve. Nem kizárt, hogy kell hozzá egy bizonyos kor, mert mondjuk, amikor még 20 alatt voltam és valaki megszagoltatta volna velem, nem hiszem, hogy első szagolásra tetszett volna. Ami rögtön eszembe jut róla, az a romantika. Az biztos, hogy nem partizáshoz való illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 11.

Bunozo

2017. augusztus 20.

Szeretem a keserű, száraz szörnyeket de ez...

A 2005-ös verzió nem tudom milyen.
A 2011-es verzót kétszer szagoltam papíron, utáltam.

Harmadik alkalommal fújtam bőrre, majd az utcán sétáva arra lettem figyelmes, hogy valami erotikus mámor kezd símogatni.
Ez a kellemesen cirógató szellő, rövidesen kemény tantrikus extázissá vált.

Édes mint a dög, szintetikusan olcsón cukorkás, viszont az alap kompozíció az visz mindent.
Kífújáskor erősen levendulás, DE nem a nénikés levendula ez, hanem ÉLŐ levendula amit megszagolsz a kertben vagy egy mezőn!!!
Ezt követően a tudatodba robban az ÍRISZ és a KAKAÓ, és aztán, az a rész jön amikor

sétálsz az utcán hang nélkül, figyeled a világot, figyeled az embereket, érzed a sétáló tested amiben benne vagy, érzed a szelet, érzed a talajt a lábad alatt, érzed ahogy a ruhád a bőrödhöz ér

és mikor megérzed ezt az illatot, akkor arra leszel figyelmes, hogy a tudatod éppen extatikus aktust folytat a létezéssel!
Feloldódsz mindenben, a legszelídebb, legpuhább erotika jár át, közben pedig a legkeményebb tantrikus szex izzása hevít a végtelenbe, szétesel, megsemmisülsz, elélvezel, a leggyönyörűbb extázisban találod magad.

Szóval szépen csöndesen sétálgatsz, olykor olykor megérzed ezt a nagyon finom illatot és próbálsz nem fetrengeni a földön a gyögyörűségtől.

Üvölteni tudnék amikor megérzem.
Alig várom, hogy hűvösebb idő legyen.
Olaszországi utam során azonnal vettem egy üveggel, kell!

A tömegtermelés margójára:

2 óra után, szörnyeteg módon édes, szintetikus, jellemtelen gagyi céllövöldés "olcpájsz" szag jön elő belőle.
Sírok érte, paradoxon.
Az emberi faj remeke és bukása egyben.
Ezt az illatot ki kéne lőni az űrbe az aranylemezzel együtt az alieneknek, de attól tartok, hogy értetlenül visszadobnák mert az emberi kapzsiság, az emberi jellemmel együtt ezt az alkotást is meggyalázta.

Hunyorítva természetesen kell, de csak hunyorítva.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 20.

Szeretem a keserű, száraz szörnyeket de ez...

A 2005-ös verzió nem tudom milyen.
A 2011-es verzót kétszer szagoltam papíron, utáltam.

Ez a kellemesen cirógató szellő, rövidesen kemény tantrikus extázissá vált.

Üvölteni tudnék amikor megérzem.
Alig várom, hogy hűvösebb idő legyen.
Olaszországi utam során azonnal vettem egy üveggel, kell!

A tömegtermelés margójára:

Sírok érte, paradoxon.
Az emberi faj remeke és bukása egyben.

Hunyorítva természetesen kell, de csak hunyorítva.

Rainy

2017. április 20.

Réges rég egy londoni utazásom során ismertem meg még a legelső formulát, akkor egyből beleszerettem. Azóta kisért az illat, mígnem két napja megrendeltem egy 2011-es üveget belőle. Tudom, nem a régi illat teljes mértékben, de egy vintage üvegre szert tenni szinte lehetetlen.
Számomra pont a lipstick vibe ami az egész illatnak megadja a karakterét, nélküle lapos és hétköznapi lenne. Szerintem az egyik legjobb írisz jegy van benne, még niche szegmensben sem egyszerű hasonlót találni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 20.

csakmoni

Korcsoport: >54
2017. március 24.

Volt egy fújósom a 2005-ösből. Nagyon jól emlékszem az illatára, pedig talán háromszor, négyszer használtam csak, aztán elcseréltem. Most elkezdtem vágyakozni utána, de ez az újabb sajnos nem adja azt az érzést. Az Intense egy kicsit jobban hasonlít hozzá, de az sem ugyanaz.Kakaósabb és íriszesebb volt, el sem tudtam képzelni férfin, annyira jó volt női bőrön. Az öt csillag a réginek szól.
(A mániám első évében több emlékezetes parfümhöz volt szerencsém, mint az elmúlt hat évben...)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. március 24.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Színező anyag. (Piros)