Dior

Ár:   70 790 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2023. augusztus 31.

Ár:   70 790 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatjegyek: jasmine grandiflorum, narancsvirág, centifolia rose absolute

Dior J'adore L'or 2023  keresem!
Ár: 30000 , Eladó: Shine83
Állapot: Üvegében!!!!!! Bontatlan állapotban!, Helyszín: --, fizetés: --
Decant 💛 Dior J'adore L'Or (2023)
Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5 ml a saját parfümömből frissen adagolva üveg parfümszóróba, Helyszín: Szentendre, fizetés: Banki utalást követően KIZÁRÓLAG FOXPOST

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

2024. március 12.

Az anyaillatban mindig is valami szúrós mellékzöngét éreztem, az idők során egyetlen flanker volt, valamikor 2016-ban, ami tetszett (de az sem annyira, hogy megvettem volna). Ha nem kapok mintát ebből a parfümből, akkor biztos, hogy magamtól nem jut eszembe megszagolni, illetve nem is jutott eszembe, mert már hónapok óta forgalomban volt, amikor is valamelyik D.-s rendelésemhez kaptam egy mintát belőle + valamelyik személyes vásárlásomnál is ezt adták. És még ekkor is jó ideig csak feküdt a szekrényben, nem is tudom, végül milyen indíttatásból próbáltam ki. Az anyaillathoz rajtam szerencsére nem sok köze van, leginkább a jázmin dominál rajtam, a narancsvirág csak háttérben van, az összhatásnak van egy mézes jellege, és az egész illat olyan - nem tudok más szót rá - ragyogó, sziporkázó. Nagyon tetszik, és rajtam szerencsére tartós is. Az ára botrányos, nem tudom, hogy teljes áron megvettem volna-e, az már eléggé a lélektani határon felül van számomra, de a M.-ban sikerült 30%-os kedvezménnyel beszerezni (persze még így is drága...), úgyhogy most boldog tulajdonosa vagyok egy üvegnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. március 12.

KezdoManias

2024. március 12.

2024. február 13. Valahogy elvakult "nicheista" lett belőlem, valami miatt zavart a gondolat, hogy felismerik rajtam, melyik dizájner parfümöt viselem.... De hogy miért is érdekel ez engem??? Miközben a niche gyakran nem is niche már, vagy legalábbis az olyan nagy szériában gyártott illatok esetén, mint pl. MFK, a Kilian vagy Xerjoff, sokkal inkább drága, nagyon magas minőségű, viszont igenis széles kört eltaláló kompozíciókról van szó. Majdhogynem mainstream. Egy-egy minta erejéig szívesen használok el kirívóbb, figyelemfelkeltőbb, egyedibb illatokat (van itthon pl. gyönyörűséges tömjénes templom illatom, de eszembe sem jutna abban járni-kelni), viszont a meglévő niche mintáim közül a dizájnerek felé hajló csodákat szeretem. Emiatt is van itthon csak néhány illatból teljes kiszerelésem.

A J'adore-ral eredetileg ki lehetett kergetni a világból, miközben a gyönyörűséges üvege miatt nagyon szerettem volna szeretni. Az elmúlt években lehet, hogy "hozzáöregedtem". Már magamon is kipróbáltam, sőt szinte megszerettem a jázminos, tubarózsás illatokat is. Majd pedig olvastam, hogy Kurkdjian kezéhez, akarom mondani orrához kapcsolódik az új J'adore. Ezt bizony jó jelnek vettem.

Kifújáskor erős, virágos, de mégis édeskés, így érzek benne nem csak drámai nagyasszonyságot, hanem elegáns vidámságot is (van ilyen????).

Szerintem az ősztől tavaszig terjedő időszak az ő tere, nyáron valószínűleg soknak érezném magamon és máson is. A kánikulában fejbe vágna. Az első, erősebben virágos alaphangulat 1-2 óra elteltével krémes virágossággá alakul. Sajnos 3-4 óra múltán már nyomát sem érzem magamon. Lehet, hogy ez az öntős kiszerelés miatt van. Meglátjuk, mit produkál majd a teljes üveg. Mert bizony megrendeltem.

2024. március 12. Már a teljes üveget fogyasztom. A tartósság bőrön változatlanul csapnivaló, vagy legalábbis az én orrom 3-4 óra elteltével már nem érzi. Ez számomra nem probléma, az illat eleje tetszik a legjobban, szívesen fújom újra. Ruhán viszont másnap is érezni. Annak ellenére, hogy ez egy fajsúlyos, nehezebb illat, még a kislányaim is szívesen szimatolják.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. március 12.

Marcsi66

2024. március 9.

Van egy parfüm,még a mintája is megvan időnként megszagolom Mizensir Geneve Ambre Magique, ez a narancsvirágos fény,nekem a legszebb amivel idáig találkkoztam.Lebeszéltem magam róla,nem tudnám annyit használni,mint szeretném,irtózatos ára is visszatartott,de azóta is ott motoszál a fejemben
Narancsvirág luxusa miatt jutott eszembe,mert ez is az,bár Dior hozzá képest egy picit kevesebb,,,,
Viszont ez a parfüm is gyönyörű,de azt nem mondanám h különleges,dizájner vonalon viszont igen.Több olyan illat is van a palettán vagy inkább úgy fogalmazva,h nem ismeretlen a képlet PDM Safanad,MFK Apom Femme éppen alkotótól,de JHG Classi1ue Essence tudom ő már nincs,,,ha ezek tetszenek,ő is fog.
Inkább az érettebb korosztályt érinti,nagyon elegáns, pazar virágba mézet csöpögtető ,ami igazán elrabolja majd a szíveket.
Szép munka,összegezve egy perzselő jázmin-narancsvirágos édes álom.Semmi köze az anyaillathoz,a többihez nem tudom,mert egyiket sem ismerem

UP:Nagyon rezeg a léc,,,,ha elviszik azt a parfümöt,amit már régóta szeretnék,akkor marad!! (A kiszemelt árú,itt van az oldalon,) Két huszonéves felnőtt gyermekeim szerint,vakon teszteltettem velük,mellé raktam Chanel Coco EDP illatot (legyen egy klasszikus mert ez az) a Coco nyert nem kis előnnyel.
Örültem a válaszuknak,mert az enyémmel egyezik,,

UP.Négy csillagot adtam,de tévedtem,ez az abszolút 5 csillagos parfüm,,,,imádom!!!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. március 9.

Örültem a válaszuknak,mert az enyémmel egyezik,,

Kamea

2024. március 4.

Vannak a szerencsétlen találkozások, amik eleinte - bár ideálisnak tűnhetnek – az idő mégis másképpen dönt. Mert: „Az idő igaz, s eldönti, ami nem az”.
Aztán vannak az eleinte szerencsétlennek tűnő találkozások, amiket később pozitívan igazol vissza az idő múlása és az élet.
És vannak a nagybetűs találkozások, amiket az univerzum vagy a csillagok együttállása (?) is támogat. Ez a legritkább esetekben adatik meg. De nem szabad feladni a reményt, mert az én találkozásom is ilyen volt ezzel a parfümmel.
A kedves előttem szólók már mindent leírtak róla. Tökéletes illatszimfónia, ami harmonikusan muzsikál rajtam. Talán ezért is jutnak eszembe róla dalrészletek, amik bár nem a parfümről szólnak, mégis tökéletesen adják vissza az érzéseket, amik a hatalmukba kerítettek vele kapcsolatban.
„Gyönyörű nyolcvanas évek,
a szerelmem voltál.”
Mert engem a nyolcvanas évekbe repít vissza.

„Ha mézedbe olvadok,
Nem tudom, hol vagyok,
Minden dolgom várhat,
Lehet a neved
Öröm vagy bánat
Én otthon vagyok nálad.”
Mézes virágesszencia, amiben otthonra lehet találni és ahova jó hazatérni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. március 4.

„Gyönyörű nyolcvanas évek,
a szerelmem voltál.”
Mert engem a nyolcvanas évekbe repít vissza.

„Ha mézedbe olvadok,
Nem tudom, hol vagyok,
Minden dolgom várhat,
Lehet a neved
Öröm vagy bánat
Én otthon vagyok nálad.”
Mézes virágesszencia, amiben otthonra lehet találni és ahova jó hazatérni.

DFI

2024. február 10.

Eddig ez az első parfüm ami hasonlít az imádott és természetesen megszüntetett Clinique Simplyre. Hangsúlyozom, hogy Nem teljesen ugyanaz, csak jellegében hasonlít. Nekem ez így ötös. Biztos, hogy beszerzem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 10.

Laurencia

2023. december 30.

Hogyan adjál el Laurencia néninek úgy egy újragondolt flankert, hogy az eredeti és maga a J'adore üzenet sem érkezik meg 1999 óta?
Így.
Hatalmas rajongója vagyok Calice Beckernek, rengeteg illatot köszönhetek neki a repertoáromban, de amit ő nem tudott nekem elmesélni, az sikerült az örmény sármőrnek sokadszorra is, avagy azanyádúristenit' Francis, te csodagyermeke a Teremtőnek.
Minimalista luxus négy illatjegyből előhozva, ilyesmit társítok a folyékony aranyhoz, gyöngyörűséges mézvirágos, jázminos lázálom, Bach chello suit-je parfümbe implementálva.
El vagyok ámulva, hogy egy ilyen illat teret kapott 2023-ban, ugyanis semmit nem tűr meg ami bóvli és divatos.Nem lesz népszerű, nem a z generáció ethyl maltol hullámvasútja és nem is az insta lányok huszadik repi illata, ez 1985 és valahol Párizsban sétálunk.
Én, aki sosem rajongtam a virágos illatokért, úgy hullottam el a Douglas nevű műintézet közepén hogy öröm volt nézni.
Év végén lejáró ajándékutalványomat kellett levásárolnom és a márka Rose Montaigne rúzs és pirosító duója mellé kaptam 2 gyári fújóst grátiszként.
Két fuffantás és 300 méter megtétele, majd egy Tchibo narancsos-csokis latte elfogyasztása után magas térdemeléssel futottam vissza az üzlethez, hogy holnap kinyitnak-e.Mert ha nem, akkor sajnos be kell törnöm és majd valaki csak kihoz az előzetesből.
Nem impulzusvásárlás lesz, ez szerelem első szippantásra, butaság lenne menekülnöm, hiszen egy kezem is sok megszámolni hány ilyen témájú illatom áll a szekrényben.Semennyi, ennek az illatnak semmi köze semmihez, valami új, valami extra valami varázslat.

Nézzétek meg a parfüm készítéséről szóló friss dokumentumfilmet, megérdemli a figyelmet, születnek még álmok, élő példra erre e parfüm.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. december 30.

Így.

MsAttitude

2023. december 27.

Mintát kaptam és először nem vett le teljesen a lábamról, de mostanra nagyon megszerettem. Kezdetben túl "bézsben szaladgáló, business casual" viseletnek éreztem, de aztán elkapott egy "jön a tavasz" gondolat, nosztalgikus érzésekkel és emlékekkel a szülővárosomból. Nem hagyott hát nyugodni, felfújtam másnap is és megszerettem. Sajnálattal vettem tudomásul az árát, hát ebből biztosan nem lesz itthon, ennyit azért nem ér meg nekem, akkor már inkább beszerzem az anyaillatot.
Friss, harmattal permetezett fehér virágok jutnak eszembe róla, valós, roppanós igazi virágillat. Igen, szúrós, ha bőrközelből szaglássza az ember de én egyébként is szúrósnak érzem a virágcsokrok illatát nagyon közelről, ezért is gondolom élethűnek. Nagyon tartós, fürdés után is érezhető volt az alapja, ami igencsak ismerős volt az első perctől kezdve, aztán rájöttem honnan: Zara Unusual Fruit. Van egy lédús, de mégis kissé púderes, gyümölcsös alapja, ami nagyon-nagyon hasonlít a Zarának az említett parfümjéhez. Ugyanígy voltam azzal az illattal is, a tavasz és a nyár illata, régi emlékekkel és érzésekkel kísérve, viszont botrányos tartóssággal.

Ó, milyen honvágyam lett most! Az a gondtalan időszak, amikor azt hittem annyi gondom van! Elképzelem, ahogy egy szép tavaszi délutánon hazafelé tartok, elsétálok egy-egy virágzó és illatozó bokor és kert mellett, a nap kellemes meleget ad a bőrömnek és a kiskutyám izgatottan köszönt az ajtóban, amikor belépek. Üdvözlöm őt, majd járunk egyet abban a gyönyörű időben, a kertvárosban itt-ott emberek igyekeznek hazafelé és napközis gyermekek zsivaja járja át az iskola környékét. Hétvégén biciklire pattanunk, majd kitekerünk a Duna-partra. Úgy hiányzik, hogy szinte érzem a levegőben mindezt.

Nem értek professzionálisan az illatokhoz, csak buliból és segítségnyújtásból szoktam értékelni és én nem is hiszek az illatok szigorú korosztályhoz kötésében, inkább életstílus az, ami eszembe szokott jutni róluk, aztán vagy elöntenek az érzések és emlékek, vagy nem. Ez a végleges döntő tényező nálam, ha tetszik egy illat. Ezt is simán elhordtam volna akár a késői tinikoromban is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 27.

anitazs

2023. november 28.

Ha 10 évvel idősebb lennék, jobban tudnék azonosulni vele. Tetszik, van mélysége, de éppen ezért túl soknak is érzem magamon. Olyan, mint a jó bor. Meg kell érni hozzá, és szerintem én még nem értem meg. De ettől még megkapja az 5-öt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 28.

Gretam

2023. november 10.

Ízlések és pofonok, ez nekem nagyon jött be.
Olcsó avonos (senkit nem szeretnék megbántani) virágcsokor illat, régimódi, de legalább tartós. Csak emiatt két csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 10.

Ízlések és pofonok, ez nekem nagyon jött be.

széva

Korcsoport: >54
2023. október 9.

Nekem sem lesz ebből a polcomon, de aki szereti vegye . Sajnos nem az én illatom, pedig mindig kóstolgatom a dior illatokat, még nem volt benne ami együtt működött volna velem. 3* csak mert elég tartós

Most jutott eszembe volt diorom Poure poison , na azt szerettem !

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. október 9.

Most jutott eszembe volt diorom Poure poison , na azt szerettem !

Antioxidánsok: Triethyl Citrate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.