Diptyque Paris

Ár:   26 800 Ft és 35 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: GNóri, Módosítva: 2018. november 29.

Ár:   26 800 Ft és 35 900 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A 34 boulevard Saint Germain a Diptyque 50 éves fennállásának ünnepére készült. A L’Ombre dans L’Eau feketeribiszkéje, a Philosykos megkapó zöldessége, a L’Eau egzotikus fűszerei, a Do Son lágy tubarózsája, az Eau Duelle kardamomja most egy panoramikus szignatúraillatban tárul elénk.

Fejjegyek: fekete ribiszke, füge, kardamom, szegfűszeg

Szívjegyek: rózsa, tubarózsa

Alapjegyek: benzoé, pacsuli, szantálfa, tonkabab

Ellen120

2019. január 5.

Ó, most látom, hogy 1*-nál áll...hogyan lehetséges ez? Jöttem javítani az átlagot. :) Egy kedves parfümös barátom "trankenbulvarszenzsermen"-jét fújtam egyszer magamra. Komolyan mondom, könnybe lábadt a szemem a gyönyörtől. Maga a megtestesült ősz, a pergő falevelek, a lassú, ráérős séták a napfényes, de már picit hűvös időben, kusza kendővel a nyakunkban. Csodálatosan szép illat, iszonyúan komplex, és totálisan uniszex.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 5.

Tarzicia

2018. november 14.

(Amikor a véleményemet írom, még helytelenül EDT van írva, az új 2018-as változat EDP töménységű, ezt teszteltem.)
Ha bekötött szemmel kellett volna tippelnem, meg nem mondtam volna, hogy ez egy Diptyque...
Ebbe szerintem mindent belezsúfoltak, lehet, hogy már az EDT-be is, azt nem ismerem, de akkor azt itt most még hatványozták is. Van itt kérem minden és minden IS, szó szerint fű, fa, virág. Nem az a baj, mert attól lehetne még jó is, de ez nem az. Nem is tudom kategóriába sorolni, igazából arra se jöttem rá, hogy kinek állna jól, vagy egyáltalán kinek szánták. Mindenkinek. Bárkinek. Mindegy kinek...
Van egy pár másodperces citrusos zöld bevezető része, ez még egész jó, de aztán kitör, mint a vulkán. Szinte egy időben minden előjön, keveredik itt aztán minden mindennel, csak kapkodom a fejem, mert egyszerre édes és friss aromás, orientális szegfűszeges fahéjas, férfiasan fás, pikáns fűszeres.
De van itt férfiarcszesz meggylikőrrel (megint a pirosbors és rózsa összjátéka rajtam), virágkarnevál a tubarózsától kezdve a muskátlin át az ibolyáig mindennel.
Az írisztől púderes, a vaníliától nőiesen édes, az ámbrától férfiasan tömör. Az a szerencsétlen szantál egész végig el van nyomva, csak a legvégén érzem, nagyon finom, de nekem már nem oszt, nem szoroz. Amíg a fenti társulat ereje teljében tombol, az illat tömény és nehéz, feltűnősködő, édes és karcos, nem komfortos, számomra száz százalékig hordhatatlan. Kibekkeltem, kibírtam lemosás nélkül, de mire kicsit csillapodna vagy lágyulna az egész, ez rajtam kb 2 óra, már majdnem el is tűnik, és még kb 2 óra hosszat enyhe bőrillat marad.
Végeredmény: számomra harsány, alsó kategóriás drogériás holmi, nélkülöz mindent, amit egy niche illattól elvártam volna, semmi harmónia, semmi különlegesség, semmi kifinomultság.
Biztos vagyok benne, hogy itt most sokkal több szintetikus alapanyagot használtak: egyrészt az orromban végig furcsa égő és felduzzadt érzésem volt, másrészt egy pici cseppnek is természetellenesen nagy a hatósugara, ez ettől a márkától szokatlan.
Lehet, hogy az EDT nem ilyen szörny, de ezek után nem izgat, még akkor se, ha anno parfüm Oscar díjat nyert. (Jártam már én így Oscar de la Rentával)
Az biztos, hogy ez nem a megszokott Diptyque színvonal, és ezt nem csak a régebbi alkotásaik alapján gondolom így, szerintem a 2018-as évjáratból a Tempo például nagyon jól sikerült.
(Az 1 csillagot a szantál kapja)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 14.

(Az 1 csillagot a szantál kapja)