Diptyque Paris

Ár:   21 000-28 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babyface, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. március 8.

Ár:   21 000-28 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Élénk, sós tengeri permet  és a normandiai homokföveny mögött ragyog fel az érzéki almavirág. A háttérben – akár egy optikai illúzió – pörkölt kávé és pirított szezámmag érződik. Különös, mégis ismerős illatok: elmosódik a határ a föld és a víz, a virág és a gyümölcs, a puhaság és kesernyésség között. Az érzékeink távoli partvidékre kalandoznak…

Illatjegyek: alma, illatvirág, kávé, tengeri jegy

PerfumePippi

2016. július 13.

Ebben kávé is volt?...Fel sem tűnt. Bár a véleményeket olvasva, nekem mintha felcserélődtek volna az illatmintáim, mintha valami egészen mást próbáltam volna ki. Előszedegettem számos mintácskámat, és ezentúl ezekről is fogok írni. Őt akkor szereztem be, amikor még azt hittem, találni fogok egy olyan könnyed, tavaszi-nyári illatot, ami nem koszolódik el a hőségben és relatíve mély nyomot hagy bennem. Az kétségtelen, hogy a márka nagyon ért egy-egy hangulat megteremtéséhez, és ez az ő esetében sem volt kivétel. Maga az illat az én bőrömön nagyon gyorsan vált azzá, ami a végleges formája: egy hihetetlenül rövid (szinte csak másodpercekben mérhető) sós-tengeri, már-már maszkulin jellegű indítás után rajtam füves-zöld illattá lett, amit alapból nem szeretek, de nem volt orrfacsaróan harsány. Aztán a füves jegyekhez gyorsan csatlakoztak a virágok, s amikor elcsitult az egész, onnantól kezdve lett kellemes a számomra. Kellemes, de nem karakteres, nem egy olyan illat, ami mély nyomokat hagyna bennem. Egy neutrális komfort-parfüm, bőrközeli, nem zavaró. De valahogy úgy éreztem, hogy jobb megmaradni vele a légkondicionált irodában, és nem futtatnám meg a forró utcákon, mert azt nem élné túl. Sokáig olyan érzésem is volt, hogy a bőröm egyszerűen beitta, de nem, vízzel frissítve még hosszú órákig megmaradt diszkréten. Szép illat, de nem csábít arra, hogy meg is vegyem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 13.

Heloise

2016. május 20.

Érdekes, mert az üzletben nagyon tetszett papírcsíkon: édeskés, sós, mégis nagyon friss. Aztán hazavittem mintában és az üvegcsében is különlegesen finomnak ígérkezett. A bőrömön viszont egy idegen, számomra ismeretlen fura aroma lesz urrá, szerintem a pörkölt szezámmag ami bezavar a képbe, kávét pedig sehol sem érzek benne. A japán teaházakat juttatja eszembe ahol vannak hasonló friss, sós, fanyar "pörkölt" magos teák, de sajnos ezek nem az én világom sem ízben, sem illatban. Unisex-nek mondják, de férfiakon méginkább nem tudom elképzelni. A tartóssága nem a legjobb, ami egy friss illatú edt-től talán csak akkor nem bűn ha nem ilyen drága parfümről van szó. Biztos nem lesz az enyém..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. május 20.

Vanília

2016. március 10.

Kávéillatot keresek és belelkesedtem, hogy a Diptyque-nek van kávés parfümje. Nagy rajongója vagyok az illatcsaládnak, bármit próbáltam, nyilván nem egyformán, de tetszett:) Ez is tetszik. Sajnos a kávé nekem nem domináns az illatban, sem az elején, sem később, inkább egy lágy zöldes almás-gyümölcsös aromája van, ami olyan szép puha és megnyugtató, hogy az ember olvadozik tőle. Abszolút egyetértek Babyface-szel: nyaralós, lazítós, mosolygós, vízpartos illat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 10.

babyface

2015. augusztus 20.

egy nem mindennapi párosítás diptyquéktől, ami egyből felcsigázott. sajnos számomra nem sikerült létrehozni a kontrasztot a kávé és a friss, aquás illatjegyek között. az én bőrömön ez egy sima vizezett almavirág 'lötty' mondjuk itt már az almavirág megközelíti azt az érzést, amit nagymamámnál a kertben éreztem (sokkal jobban mint a chloe see-je), de sajnos a kávé engem max az elején pár percig boldogít. más portálokon a rothadás-t érzik ki ebből a illatból, nekem egy kellemes, vízparton biciklizéssel töltött naphoz kötődik, semmi rohadás, se teletojt pelusok. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 20.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.