Dora Natura

Ár:   3490 Ft   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Natajsa, Módosítva: 2019. március 1.

Kategória:   Testápolás
Bőrprobléma:   Vízhiány

13 különleges hatóanyag: gyógynövények, olajok, vajak, vitaminok és főzetek keveréke egy egyedülálló bőrápoló krémben. Rendkívül széleskörű hatékonysága miatt a család mindennapjainak alapvető kelléke. Legyen szó a baba koszmójáról, a nagytesó horzsolásáról, anya mosolygós ráncairól vagy apa igénybevett kezeiről, ez a nyugtató és gazdagon tápláló krém gyógyír lesz rá. Egyedülálló bőrnyugtató hatása miatt tökéletes megoldás ekcémára hajlamos bőr hidratálására.

Az alábbi problémákra nyújthat megoldást ez a krém:

• nagyon száraz, igénybevett bőr
  • atópiára, ekcémára hajlamos bőr
  • koszmó megszüntetése
  • herpesz megelőzése
  • rovarcsípés okozta viszketés és gyulladás enyhítése
  • szem- és ajakkörüli ráncok
  • gombás eredetű pelenkakiütés és egyéb bőrgomba okozta panaszok enyhítése
  • kirepedezett, cserepes ajkak, kéz- és lábfej
  • vegyszerek, kemikáliák okozta irritáció
  • varros sebek hámosítása
  • pattanásos bőr
  • napégés okozta bőrpír és fájdalom enyhítése

vombatszombat

2020. január 9.

A próbacsomagban vettem pici tégelyes kiszerelésben, és már közel egy hónapja használgatom, vegyes érzésekkel/eredményekkel.
Az illata sajnos nekem nem tetszik, tudom, hogy ez a gyógynövények illata, de az én orromnak kellemetlen. Ettől eltekintve az állaga jó, könnyen kenhető, és gyorsan beszívódik.
Ekcémás foltokra kentem, illetve a kiszáradt számra, és a náthától kisebesedett orromra. Amikor felkenem, azonnal érzem a nyugtatást és hidratálást, de ez valahogy hamar el is tűnik, ezért úgy érzem, kb. óránként kellene újrakennem, nem tartós a hatása. A kiszáradt orromra például a sima sötétkék Nivea krém hatásosabbnak bizonyult, a számon pedig a Carmex is hosszabban hidratált. Ekcémás foltra nekem sajnos hatástalan volt, sőt talán még jobban is irritálta a felületet.
Valószínűleg nem fogom megvenni teljes kiszerelésben, de legalább ki tudtam próbálni. Úgy gondolom, kisebb szárazságra jó lehet, illetve annak, aki bírja az illatát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 9.

Dormir

2019. december 31.

Bajban vagyok az értékeléssel, mert még csak egy dologra használtam, és nem jött be, de nagyon szimpatikus, finom, gyógynövényes. Könnyen beszívódik, az egyébként vegyes, zsíros arcomra kentem.
De 2 nap múlva irritált lett a bőröm, főleg az orromnál és a szám vonalában, még az ennivaló is csípte utána.
De próbálni fogom majd másra is.
Szerk. : arcra ne kenjétek csak bőrpróba után! Nekem ma telkesen kimarta a fejem. Égő vörös a búrám, most tobzódok Neogranormonban, hátha ki tudok menni az utcára, ha lehúzza a lobot. Nem érzékeny a bőröm semmire, és ami érdekes, hogy a férjem arcát is szétszedte, pedig nagy örömmel javasoltam neki borotválkozás után.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. december 31.

De próbálni fogom majd másra is.

Szilvii3

2019. június 10.

Ez a krém lett a kedvencünk! Nem csak a kisfiam atópiás száraz foltjait múlasztotta el, de még a rózsahámlását is leküzdötte és popsikrémnek is ez vált be végül, még a fogzás idejére is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 10.

TMZ

2019. május 14.

Kisfiam ekcémás bőrére vettem,amin azelőtt csak a szteroidos krém segített (több drága csodaszernek titulált krémet próbáltunk,de a sebeket egyik sem múlasztotta el),olvastam erről,hogy több embernek is csodaszerként vált be ekcémánál.
2 hete használjuk,nem csinál olyan drasztikus javulást,mint a szteroidos krém,de szépen gyógyul a kisebesedett rész is.
Mindenképp tovább használjuk,mert a felírt krémhez csak végszükség esetén nyúlnánk.
Update: a már kisebesedett ekcémiát is helyrehozta,igaz 2-3 hét alatt,de rendszeres használatával megelőzhető a kisebesedés. Szteroidos krém kuka,ezt a krémet újra vesszük.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 14.

Bogyóka

2019. május 3.

Gyerekkorom óta pikkelysömöröm van. Szerencsére kb. 20 éve nem jött ki a bőrömön. Nemrég a lábfejemen jelentkezett újra. A régidőkből rengeteg szteroidos és kikevert krémet, vény nélkülit, mindenfélét kipróbáltam anno. Nem szerettem volna szteroidos krémmel kezelni. A vény nélküli krémek pedig elég magas áron kaphatóak, és lutri.
Egy faces megosztásnál értesültem a dora natura termékekről, kimondottan erről. Úgy voltam vele, ha ekcémás bőrre jó lehet, akkor megér egy próbát, az ára is megfizethető. 2 hete használom reggel és este vékonyan (amúgy nagyon kevés kell belőle). Nem száraz, kevésbé piros, egyáltalán nem viszket. Eltüntetni, nem tüntette el, de ezt nem is várom el, mert a leírásnál nem szerepel a pikkelysömörre való „betegség” kezelésére. Viszont az arcomra is kenem arckrém helyett. Gyorsan beszívódik, nem lesz zsíros érzetem tőle. Valaki lejjebb írta, hogy hajvégápolóként is használja, ki fogom próbálni. Összeségében megvagyok elégedve a termékkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 3.

Monika55

2019. április 13.

Szerintem nagyon jó krém, boldog vagyok hogy
végre megtaláltam a mi csodaszerünket! 🙂Kisfiamnak ekcémára hajlamos bőre van. Ez az egyetlen krém eddig (sok félét kipróbáltunk) melynek hatására elmúltak a száraz foltok. Szteroidos krémmel értem el ezt a hatást de nyílván nem szeretném azzal folyamatosan kenni.
Az illata, àllaga, kiszerelése is szuper. Nem olcsó de a hatás kárpótolt!
A tusfürdöt és testápolót is hozzá vásároltam, így maximàlisan puha és gyönyörű a bőre!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 13.

Szerintem nagyon jó krém, boldog vagyok hogy
Az illata, àllaga, kiszerelése is szuper. Nem olcsó de a hatás kárpótolt!

KZs

2019. április 12.

Arcra és hajvég ápolónak használom, első terhességnél problémás volt a bőröm, most ezt használom és nincs pattanásom, pedig "masszív" krém, de mégsem tömít. Illata számomra semleges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 12.

zsofiszalay

2019. március 28.

Egyik ismerősöm ajánlotta, kislányommal együtt teszteltük a terméket. Nagyon száraz bőrünk van és néhol ekcémás is. Annyira nem vagyok elájulva tőle. Az ekcémánkat nem tüntette el, más natur termékkel sokall jobb hatást értünk el. Viszont előny, hogy nagyon jól puhítja a bőrt és szinte mindenre lehet használni, a koszmóra bevált!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 28.

bettililiom

2019. március 22.

Ekcémára semmit nem ért a kislányomnak, de megelőzésre sem. Nekünk pénzkidobás volt sajnos.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 22.

kicsidodi

2019. január 14.

Régóta használom, gyakorlatilag mindenre:
arckrémnek, kézkrémnek, égésre, sebre, kiütésre, herpeszre...
Nagyon jók az összetevői, sokoldaló, praktikus..nagyon kompakt kis krém! :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 14.

Régóta használom, gyakorlatilag mindenre:
arckrémnek, kézkrémnek, égésre, sebre, kiütésre, herpeszre...
Nagyon jók az összetevői, sokoldaló, praktikus..nagyon kompakt kis krém! :)

Antioxidánsok: Tocopherol, Squalene
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glycerin, Sorbitol
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.

Sorbitol h 1 1

További info az összetevőről a KM-blogon >>