Kövess minket Instagramon is! :)


dōTERRA Spa Lip Balm Herbal
Ár: | 3300 Ft | Kategória: | Ajakápolók | |||
Kiszerelés: | 4,5 g | Bőrtípus: | Száraz, Normál | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: kicsivio, Módosítva: 2020. február 7.
Ár: | 3300 Ft | |
Kiszerelés: | 4,5 g | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Ajakápolók | |
Bőrtípus: | Száraz, Normál | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Az ajakbalzsam egy növényi olajokat, növényi összetevőket és esszenciális olajokat tartalmazó természetes készítmény, amely hidratálja és puhítja az ajkakat, miközben esszenciális olajok egyedi illatával és zamatával ajándékoz meg. Az eredeti vadnarancs és a borsmenta keverék után egy újabb íz a kínálatban.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Cocos Nucifera (Coconut) Oil
eo
4
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Moringa Oil/Hydrogenated Moringa Oil Esters
,
Aleurites Moluccana (Kukui) Seed Oil
,
Persea Gratissima (Avocado) Oil
eo I h
3
0
,
Polyglyceryl-3 Beeswax
eu
,
Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2
eo
,
Mentha Spicata Herb Oil
i
,
Phytosteryl Canola Glycerides
,
Phospholipids
h
,
Origanum Majorana (Sweet Marjoram) Leaf Oil
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
Lippia Citriodora Flower/Leaf/Stem Oil
,
Stevia Rebaudiana (Sweetleaf) Extract
,
Glycine Soja (Soybean) Oil
eo
3
0
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Citral
i
,
Citronellol
i
,
Geraniol
i
,
Limonene
i
,
Linalool
i
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Télen - nyáron mindig száraz az ajkam, ezt és a másik variációt is probáltam, elfogyott de nem vásárolom újra.


Télen - nyáron mindig száraz az ajkam, ezt és a másik variációt is probáltam, elfogyott de nem vásárolom újra.


Sajnos erre a Doterra termékre se tudok túl jó osztályzatot adni. Kb. 2 percig tart a hidratáló hatása. Elhasználom, mert megvettem, nyárra jó lesz, de aki extrém kicserepesedett ajkakra keres balzsamot, az ne ezt válassza.


Sajnos erre a Doterra termékre se tudok túl jó osztályzatot adni. Kb. 2 percig tart a hidratáló hatása. Elhasználom, mert megvettem, nyárra jó lesz, de aki extrém kicserepesedett ajkakra keres balzsamot, az ne ezt válassza.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopherol, Tocopheryl AcetateHidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phospholipids
Vitaminok: Tocopherol, Tocopheryl Acetate
Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycine Soja (Soybean) Oil
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-3 Beeswax
Illatanyagok: Mentha Spicata Herb Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool
Összetevők megmagyarázva
Kókuszolaj, melyet emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. Viszonylag magas a komedogén indexe (5-ből 4-es), így a pattanásokra hajlamos bőrűeknek érdemes kerülni.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.
Méhviaszból és poliglicerinből származó emulgeátor, mely segíti a vizes és olajos összetevők elegyedését.
Leggyakrabban ajakápoló termékekben használt bőrpuhító (emollient) anyag. Kiválóan tapad a bőrhöz és csillogó felületet hagy maga után. További infó: http://truthinaging.com/ingredients/bis-diglyceryl-polyacyladipate-2
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Szójababolaj, melyet bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A citromfűolaj fő alkotórésze. Megtalálható még a verbéna, a citrom és a narancs illóolajában is. A kozmetikumokban illatanyagként használják. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Citromfűből kivont illatosító anyag. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Illatanyag, mely a rózsaolajban, citromfűolajban és kis mennyiségben a muskátliban is megtalálható. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.