Kövess minket Instagramon is! :)


Dr. Kelen Körömgomba Ecsetelő Toll
Ár: | 4090 Ft | Kategória: | Patikai gyógykrémek, termékek | |||
Kiszerelés: | 5 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | bioboltok, drogériák | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: DrKCosmetics, Módosítva: 2021. március 31.
Ár: | 4090 Ft | |
Kiszerelés: | 5 ml | |
Lelőhely: | bioboltok, drogériák | |
Kategória: | Patikai gyógykrémek, termékek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
A körömgomba ecsetelő toll már az első kezeléskor kifejti hatását, és az ezüskolloidnak köszönhetően tartósan megmarad. Az ecsetelő toll használata praktikus, egyszerű és akár körömreszelő nélkül is hatékony. Természetes aktív anyagai felveszik a harcot a körömgombával. Védi, megfelelő állapotban tartja és hidratálja a körmöt.
Az ecsetelő toll 200-250 körömkezelésre elegendő. Cukorbetegek részére különösen ajánlott.
Tartósítószert, mesterséges színezőanyagot nem tartalmaz.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Alcohol
al
,
Water / Aqua
,
Propylene Glycol
h
,
PEG-7 Glyceryl Cocoate
ti I eu
,
Glycerin
h
0
0
,
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
ti I eu
,
Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate
,
Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
i
,
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil
,
Juniperus Communis (Juniper) Oil
i
,
Dimethyl Phenylbutanol
,
Sodium Lactate
h
,
Citronella Oil
,
Colloidal Silver
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Néhány hete kezdtem el használni, eddig nagyon elégedett vagyok vele! Korábban sima teafaolajjal próbálkoztam, de nagyon körülményes volt a használata, nem beszélve arról, hogy utána teljesen át kellett szellőztetni a lakást, mert elviselhetetlen szaga van. A praktikus használat mellett külön öröm, hogy segített megakadályozni, hogy a fertőzés a többi körömre is átterjedjen.



Néhány hete kezdtem el használni, eddig nagyon elégedett vagyok vele! Korábban sima teafaolajjal próbálkoztam, de nagyon körülményes volt a használata, nem beszélve arról, hogy utána teljesen át kellett szellőztetni a lakást, mert elviselhetetlen szaga van. A praktikus használat mellett külön öröm, hogy segített megakadályozni, hogy a fertőzés a többi körömre is átterjedjen.


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin, Sodium LactateAlkoholok: Alcohol
Emulgeálószerek: PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
Tisztítószerek: PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Juniperus Communis (Juniper) Oil
Összetevők megmagyarázva
A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
Vízben és alkoholban egyaránt oldódó, glicerinből és kókuszolajból előállított PEG vegyület. Elsősorban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant) , de némi hidratáló, bőrpuhító tulajdonsága is van. Elsősorban lemosókban használt összetevő.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.
A közönséges levendulából nyert olaj, melynek fő komponensei a linalyl acetate (51%) és linalool (35%). A levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes illetve sebgyógyító hatása is, illetve úgy tűnik, hogy a pattanásokat okozó P.Acnes baktériumot is képes elpusztítani (forrás). Egy 2004-es tanulmány szerint több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló valamint a 0,25%-os koncentráció felett nagy valószínűséggel sejtmérgező hatású.
További info az összetevőről a KM-blogon >>
Ausztrál teafa cserje leveléből kivont olaj. A teafa olajnak fertőtlenítő, baktérium ellenes tulajdonsága van, mely hatásos lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen. Ezen tulajdonságának köszönhetően a teafa olaj természetes alternatívája lehet a benzoyl peroxidnak (BP). Egy 119 beteg részvételével készült tanulmány 5% BP és 5% teafa olaj pattanások elleni hatékonyságát vizsgálva arra a megállapításra jutott, hogy mindkettő hatásos a pattanások kezelésében, de azért a BP számottevően hatásosabb, viszont a BP esetén a szárító, irritáló hatás is jelentősebb. A pattanások hatékony kezelésére 5-10% teafaolajat tartalmazó készítmény ajánlott. (Forrás: cosmeticscop)
Közönséges boróka olaj. A kozmetikumokban gyümölcsének és fájának a kivonatát és olaját egyaránt használják. A CosIng besorolása szerint a borók különféle formái illatanyagként használtak. A Wikipédia szerint a boróka gyógynövény és a boróka teának vizelethajtó, emésztést serkentő, vesekőoldó, epekőoldó hatása van.
A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és ph szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A kozmetikumokon kívül élelmiszerekben is találkozhatunk vele E325 néven, ahol gombaellenes hatása miatt húskészítmények szavatosságának a meghosszabítására használják.
Az ezüst-kolloidot vízben feloldott (kolloid állapotú) ezüst részecskék alkotják.
Magát az „ezüst-kolloid” kifejezést sok forgalmazó pontatlanul tünteti fel termékein, amik valójában ezüstvegyületeket, vagy fehérje-ezüst vegyületeket tartalmaznak. A valódi ezüst-kolloidban az ezüst feloldott, apró, fémes részecskékből áll.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.