Dr. Konopka's

Ár:   1690 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lillaszekely, Módosítva: 2017. október 11.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Samponok

A Dr. Konopka's Hajhullás elleni sampon levendula illattal ajánlott minden hajtípusra. Erősíti a hajtöveket, megelőzi a hajhullást. BDIH minősítésű natúrkozmetikum. Vegán.

joanie

2022. április 22.

Mostanra már vagy 5 üveggel biztosan elhasználtam, mikor kezdtem használni egyszerre kezdtem vitaminkúrába is, szóval feltehetőleg a teljes hajhullásomat nem leginkább a sampon állította meg, viszont annyira megszerettem, hogy ez lett a samponom és kész. :D
Szeretem az állagát és a levendulás illatát is, amikor hajat vágok mindjárt samponozás után fésülöm ki ugye és vágás után hajápolózok csak, de simán a sampon után is könnyen ki tudom fésülni, még úgy is puha az érzete, nem szárít vagy roncsol, nekem nagyon gyorsan fogyott mert jó folyékony gél állagú, szóval lecseréltem a kupakot egy pumpás adagolóra és nekem így tökéletes, vízzel higítva is tökéletesen tisztít.
Jó pár szilikonmentes év, Konopka's samponok, rendszeres hajvágás és langyos levegős kefés beszárítások után a hajam sokkal jobb állagú, szerkezetű, állapotú és fényesebb, mint valaha.
Ennél a termékcsaládnál jobb és kímélőbb samponokat én már évek óta nem találok kíváncsisági nézelődés közben sem, csodaszernek tartom és kár, hogy alig írnak a samponjaihoz, így valószínűleg kevesen is ismerik őket sajnos.
A többi samponját is szerettem. Kár, hogy nem adható több csillag. :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 22.

A többi samponját is szerettem. Kár, hogy nem adható több csillag. :D

Noja77

2021. április 30.

Mielőtt itt bármilyen véleményt is olvastam volna, megvettem ezt a sampont. Sokan itt azt írják, hogy nekik egyáltalán nem vált be a készítmény. Hááát... Én azt tudom mondani, hogy nekem személy szerint nagyon bevált, kiváló termék, nagyon meg vagyok vele elégedve. Az egykor korpás hajam mehszűnt (pedig amúgy hajhullásra van kifejlesztve). Az amúgy vékonyszálú, kevés hajam ez miatt a termék miatt most dúsnak hat, egyáltalán nem tapasztja össze, nem szárítja, nem lesz tőle darabos stb. Na és a hajhullás. Nos én még csak 3 alkalommal használtam és azt veszem észre, hogy fokozatosan csökkenti a hajhullást. Míg máskor egy komplett kis csomó maradt a hajkefémben addig most szó szerint csak pár szálat húztam ki belőle. Nagyon jó termék. A balzsamjáról nem tudok nyilatkozni de valószínűleg azt is megveszem a sampon mindenképpen újravevős, habár jó ideig nem fog elfogyni a samponom. Ezer körüli áron vettem 500 ml-ert ami rendkívül jó ár érték arány. Emellett bio szóval van még kérdés? 😜

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 30.

Toscana

2020. október 2.

Bár elolvastam volna a véleményeket mielőtt neki szöktem volna a rendelésnek, mint tyúk a t*konynak.. ráadásul balzsamát is megvettem. Az ára az online patikában a samponnak meg a balzsamnak egy 1000 volt, tehát még nem is nagy összegről volt szó, de utólag azt is sajnálom. A hajAmat maximum egy héten egyszer mostam, mostanáig. Nem mondom, hogy ez a sampon borította fel az egyensúlyt ( mivel a L’Oréal Botanicals samponom csődőt mondott évek múltán neki fogtam keresgélni valamit, bármit ami használ vagy fele olyan jó mint az elődje volt...), de az biztos, hogy 2 napnál tovább hajmosás nélkül ezzel nem lehet bírni PLUSZ egy nap száraz samponna, max. A dús derékig erő, vastag szálú hajamat a koponyámhoz lapította és kiszárította istenesen. Pedig az illata és az összetevők nagyon meggyőztek, plusz pont a kupakot található receptért aranyos marketing fogás(eddig ilyennel nem találkoztam :). Viszont ne, senki ne vegye meg! A balzsammal együtt meg nagyobb katyvaszt okoznak és azok a bogok amikbe a fésű képes beletörni hát... már az első mosást követően mikor kiakartam felülni a sírás kerülgetett változó hiszti rohamokkal tarkítva mivel ott tartottam, hogy kikell vágjam a hajamból, mert egyszerűen nem tudom kibogozni a pillanatnyi rasztáimat. Ezek után, hogy megállítja avagy sem a hajhullást már tudni sem akarom. Kezet mosni jó lesz majd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 2.

skincarejunkie

2020. július 17.

A hatását egyáltalán nem éreztem. A fejbőröm is korpás lett utána, pedig azelőtt soha nem volt ilyesmi problémám. Miután kimostam, zsíros tapintású és fénytelen volt a hajam. Ha valaki természetes sampont keresne, akkor ezt semmiképp nem ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 17.

freka123

2020. július 7.

Nagyon régóta hullik kb. tincsekben a hajam, ami azért zavart, mert fiatalabb koromban (17-18 évesen) rengeteg és dús, vastag hajszálam volt. Sajnos azóta kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, ami nagyon megnehezíti, hogy megnövesszem a hajamat vagy akár azt, hogy dúsabb legyen. Így idővel sok hajam hullott ki, majd elveszítette a fényét is és folyamatosan töredezett... nem igazán próbáltam más sampont használni, mert úgy gondoltam, hogy ez inkább a szervezetemtől függ, ezért inkább hajnövesztő/hajhullás elleni bogyókat szedtem (a Revalid kapszula például ténylegesen hatott, de amint vége lett a kúrának ugyanúgy hullott a hajam). Mindezek utána csak úgy sétálgattam az Eurofamily-ben és megláttam leakciózva ezt a sampont; minden előzetes utánaolvasás nélkül megvettem. Eddig 4x használtam a sampont, de már az első alkalom után csodát tett. Eddig tincsekben hullott a hajam, és már az első alkalom után redukálódott ez a szám. Eleinte nem mertem önmagában használni, így összekevertem a másik samponommal, ami Head&Shoulders volt, de már önmagában használom és hajmosás során még a Garnier Botanic Therapy ricinusolajos pakolását alkalmazom. A kettő együtt valami hihetetlenül szuper. Fényes, egészséges és dús a hajam, a könnyen fésülhetőség miatt nem kell rángatni benne a fésűt (egyébként is lentről felfelé fésülök), szóval tőlem megkapja az 5 csillagot!:) Ezen kívül még azt is elmondhatom róla, hogy 4 napig hajat sem kell mosnom, a 4. napon kezd el zsírosodni és lelapulni, ami nekem kezd megváltás lenni, mert eddig 2 naponta mostam hajat. Még azt ajánlom, hogy ha nem muszáj, akkor ne szárítsátok a hajatokat a használata után.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 7.

culinnan

2020. május 12.

Ez volt az első KONOPKA sampon, amit kipróbáltam, mert erős hajhullásra kerestem gyógyírt.
Önmagában sajnos nem tapasztaltam ezen a téren számottevő változást. Minimálisan csökkent csak a hajhullásom tőle. Akkor tapasztaltam számottevő változást mikor a VARGA cseppel együtt használtam. (VARGA csepp mindig is hatásos volt nekem.)
Az illata erőteljes levendula, aki nem szereti annyira annak émelyítő is lehet akár. Én alapvetően szerettem.

Azért adnék neki 3 ⭐︎-ot, mert azóta van összehasonlítási alapom. A narancssárga tápláló KONOPKA nekem az abszolút 5⭐︎, a zsályás volumennővelő 4⭐︎ és ez 3⭐︎, mert ez nehezítette el legjobban a hajam és zsírosított is kicsit.
A csomagolás továbbra is katasztrofális, várom már, hogy pumpás adagolófejre váltsanak.

Összességében egy hajhullásra esetleg hatásos, átlagos samponnak mondanám, semmiképp se egy rossz termék. Ár-érték arányt tekintve meg pláne nem rossz az 500 ml-es kiszerelésével.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 12.

gwren

2020. április 5.

Sajnos nekem ez a termek abszolút nem valt be.. Nehez volt kimosni a hajambol, es hiába öbliem ät többször olyan erzes mintha úgyis samponos maradna az ember haja. Nemcsak a hajhullasban nem segít de meg zsírosodik is tőle a hajam. Az egyetlen pozitívuma az illata, de sajnos a hajamon hajmosas után az sem marad meg... En semmiképpen nem ajanlanam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. április 5.

nyuszika39

2020. január 3.

Nem is tudom mit mondhatnék...Már mindent bevetettem mértéktelen hajhullásom ellen, de a mértékén sajnos ez sem csökkentett.... nem pontozom le, mert rosszat nem tett, de jót sem..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 3.

sedo80

2019. december 21.

Szülés utáni hajhullás nagy ijedtség a legtöbb nő számára. Nekem is csomókban hullott, több mindent kipróbáltam. Egy nyereményjáték keretében megkaptam a sampont és a szérumot is. És láss csodát, megállt a hajhullás, és igen, elnehezíti a hajat, de legalább maradt hajam :-)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 21.

engelagica

2019. november 11.

Két alkalommal próbálkoztam vele... Azóta is a fürdőszoba polcon "porosodik". Iszonyatosan elnehezítette a hajam. Még zsírosabbnak éreztem a hajam, mint hajmosás előtt. Soha többet nem venném újra...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 11.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Rubus Chamaemorus Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil

Emolliensek: Olea Europaea (Olive) Oil, Helianthus Annuus Hybrid Oil, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Citrus Limon Peel Extract, Amaranthus Spinosus Seed Oil, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil
Emulgeálószerek: Sodium Coco-Sulfate, Cocamidopropyl Betaine
Tisztítószerek: Sodium Coco-Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside
Illatanyagok: Arnica Montana (Arnica) Flower Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance, Linalool, Limonene
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.

További info az összetevőről a KM-blogon >>