Dr. Konopka's

Ár:   1750 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: dgyongyi93, Módosítva: 2017. október 24.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Dr. Konopka 54. számú speciális bio gyógynövény-eszenciáját tartalmazza. Vitamin- és ásványianyag-tartalma alapvető fontosságú az érzékeny bőr gyengéd ápolásához. Az orvosi angyalgyökér-kivonat mélyen táplál és hidratál, csökkenti a szárazságérzetet, ragyogóvá és egészségessé teszi a bőrt.

vattaponi

2020. február 19.

Egy tégelyt elhasználtam. Igazából nem rossz, de nem is éreztem különösebben a hatását. Télen használtam, simán beszívódott mind reggelente, estére pedig mindig kevertem hozzá egy kis szőlőmagolajat vagy jojobát.
Negatívum, hogy egy indokolatlanul nagy műanyag flakonban van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 19.

Negatívum, hogy egy indokolatlanul nagy műanyag flakonban van.

princesscarolyn

2019. november 11.

Nyáron kaptam, akkor egy-két használat után feladtam, mert nagyon sok volt. Néhány hete viszont elkezdtem újra használni, és csak úgy issza a bőröm. Eleinte csak estére mertem, múlt héten viszont már nappal is kentem belőle egy vékonyabb réteget, és abszolút nem tiltakozott a bőröm. Tény mondjuk, hogy biciklizem és viszonylag sokat mászkálok is az utcán, úgyhogy a hideg szélre jól jön egy kis extra hidratálás. Még meglátjuk, hogy újraveszem-e, egyelőre rengeteg van még belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 11.

maycily

2019. szeptember 28.

Elkezdtem kéz- meg lábkrémnek használni, mert nagyon vastag és nehéz volt a melegben, de így a 16 fokban sem remekel... Arcbőröm vízhiányos, száraz, gyorsan zsírosodó, így oda nem vált be, de a hámló tenyeremnek jól esik :D Hiába a sok gyógynövényke, semmit nem éreztem belőle, ezzel a sok emollienttel zsíros pufivizet csináltak és nehezen szívódik be. Sok drogériás gagyizás után úgy döntöttem így 32 évesen áttérek a koreai arcápolásra, ami sokkal szimpatikusabb a "vizesebb" kencékkel, koncentrátumokkal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 28.

Voillet

2019. július 21.

Borzasztó lett tőle a bőröm. Száraz, repedezett. Semennyit nem hidratált. Bűdös,vmilyen cukros gyógyszer illatra emlékeztett. A márka samponjával, balzsamával is pórul jártam.

A nővérem szereti...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 21.

A nővérem szereti...

Wattsy

2019. július 12.

Nagyon jó kis krém, mondjuk az én bőrömre ősszel jobban esett volna. Nem irritálta, szépen lehet rá sminkelni, szerettem használni. Ősszel szerintem újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 12.

Kremcica

2019. május 22.

Update:
Nem hagyott nyugodni és mielőtt kidobtam volna elkezdtem testápolóként használni. Szuperül bevált, hidratált amennyire kellett és gyorsan beszívódott, nem ragadt vagy habzott. Lényegében pont fordítva működött mint az arcomon. A fél tégely elhasználása után ahogy az időjárás is elkezdett melegedni, a bőröm is zsírosabb lett kevesebb hidratálást igényelt és ekkor már vékony rétegben úgy-ahogy egész jó volt. Elhasználtam, újravásárolni nem fogom. Ha valakinek picit is szárazabb bőre van és ősszel-télen keres krémet ne ezt válassza vagy szerezzen be hozzá egy plusz hidratáló szérumot/olajat. Amúgy a tégelye csalóka, nincs tele csak az alja vastag műanyag. :) +1*

A sok pozitív vélemény után akkor leszek én a mumus. Az utóbbi időben beszerzett arcápolóim egyik baklövése. Lelövöm a poént: csak annyit vártam ettől a krémtől hogy hidratáljon de még azt se teszi. Cserébe még az illatanyagot is megbocsátottam neki (ami amúgy nem valami finom szerencsére nem tartós). Nem hidratál, sőt a bőröm a felkenése után húzódik és száraz. Tök mindegy magában használom reggel vagy rétegezve este, csak azt érzem hogy egy réteget hagy a bőrömön de hidratálás az nuku. A külön kedvencem ami miatt is haragszom rá, hogy mintha felhabzana miközben fel- és elkenem az arcomon. Jó árban van, bár a bumszli nagy fehér műanyag tartó azért mutatja hogy nem prémium kategória. Ami még nem lenne baj ha tenné a dolgát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 22.

Update:

Bozizu

2019. május 15.

Enyhén érzékeny bőrrel, ugyanakkor erős kísérletező kedvvel áldott meg a sors, így elő szokott fordulni, hogy valamilyen új terméktől begyullad, viszket, kipirosodik a bőröm. Ez a krém ezekre a problémákra csodaszer. Azonnal megnyugtatja a bőrt. Ha néha túltolom a retinolt, vagy enyhébb ekcémára is tökéletesen bevált. Egy enyhébb hatású szteroidos krémet simán kivált.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 15.

RoxaK

2019. április 23.

Nagyon szeretem, ez volt az első Konopka termékem, de azóta már több is boldogít. Nem zsírosítja a bőrömet, és néhány perc után puha és ápolt lesz. Természetes illatú, és sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 23.

Mira88

2019. április 16.

A második dobozt vettem meg tegnap a dm-ben. Nem túl drága, natúr hidratálót kerestem, amire pár másodperc után lehet sminkelni. Ezt mind teljesül, ezért most úgy érzem, hogy kitartok mellette. Volt egy nagyon kedvelt márkám, amit csak webáruházból lehetett beszerezni, de szállítási költséggel együtt kb. ennek a duplája volt. Ajánlom mindenkinek, aki egy jó ár-érték arányú, természetes összetevőkből álló hidratálót keres.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 16.

Norina99

2019. április 8.

Két hete használom napi 2x, azért vettem meg, mert a L'oreal hydra "genius" szanaszét szárította a bőrömet. Ez a krém nekem egy csoda. Olcsó, könnyen beszerezhető, szépek az összetevői és persze ami a legfontosabb, 2 használat után megnyugtatta és visszahidratálta a bőröm. Hajlamos vagyok kipattogni a nehezebb krémektől, de nekem szerencsére ez semmilyen gondot nem okozott. Tuti, hogy újra fogom venni!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 8.

Antioxidánsok: Melilotus Albus Flower/Leaf/Stem Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water
Hidratálók: Glycerin, Saccharide Isomerate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol
Emolliensek: Coco-Caprylate / Caprate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Caprylic / Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Glyceryl Caprylate
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl/Capryl Wheat Bran/Straw Glycosides, Fusel Wheat Bran/Straw Glycosides, Polyglyceryl-5 Oleate, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate
Tisztítószerek: Caprylyl/Capryl Wheat Bran/Straw Glycosides, Fusel Wheat Bran/Straw Glycosides, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate
Illatanyagok: Octyldodecanol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Benzyl Alcohol, Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

További info az összetevőről a KM-blogon >>

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.