Dr. Konopka's

Ár:   1750 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: dgyongyi93, Módosítva: 2017. október 24.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Dr. Konopka 54. számú speciális bio gyógynövény-eszenciáját tartalmazza. Vitamin- és ásványianyag-tartalma alapvető fontosságú az érzékeny bőr gyengéd ápolásához. Az orvosi angyalgyökér-kivonat mélyen táplál és hidratál, csökkenti a szárazságérzetet, ragyogóvá és egészségessé teszi a bőrt.

sziromniki

2021. március 4.

Összességében szeretem, egy viszonylag könnyebb krémnek írnám le, nagyon selymes az állaga, gyorsan beszívódik és nem hagy ragacsos érzetet maga után.
Ahhoz képet, hogy érzékeny bőrre van, sajnálom, hogy parfüm is került bele, de hamar elilan az illata és nem túl tolakodó, de jobban örülnék, ha nem lenne benne.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 4.

Llushka

2021. február 10.

Érdekes, amiket néhányan írtok, nekem ez a termék abszolút pozitív csalódás volt! Igen, elsőre van némi fura szaga, de ha rásminkelsz eltűnik, illetve nekem pár hét alatt megszokta az orrom és már nem érzem. Ellenben csodásan hidratál, ami a kombinált bőrömnél hatalmas pirospont, furcsa módon előző télen kevésnek éreztem, idén viszont valahogy tökéletes (pedig bringázom). Én nem vettem észre, hogy a parfüm bármi rosszat csinálna hosszútávon a bőrömmel (pedig már kb 2 éve használom), persze jobban örülnék, ha kihagyták volna belőle (főleg mivel illatra nem is érezni:D).
Állagra szuper könnyed, felkenés után 1-2 perc alatt beissza a bőröm, tök jó rá sminkelni is. Amíg nem találok még jobbat, addig tuti ez a kedvenc arckrémem, pénztárcabarát, bár most szemezek a többi Konopka's arckrémmel is, lehet legközelebb kipróbálom a tápláló-nyugtatót, hátha az még szuperebb;)
Az egyetlen problémám vele, hogy nyáron a melegben kissé csúszóssá válik, de akkor általában amúgyis "csak" fényvédővel hidratálok nappalra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 10.

grettii

2021. január 17.

Bárcsak ne lenne benne parfüm! Milyen kár érte. Mert alapból egy szuper, könnyed krém, jól hidratál és megnyugtatja a bőrt. Viszont parfümmel hosszútávon használva nem a legjobb döntés..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 17.

Toscana

2020. november 23.

update:
Kivettem a kukába mindenestől!
Hasznáni egy pár alkalommal használtam, viszont most az utolsó alkalomnál megcsapott a szag. Valaki még mintha alább említette volna, de mostanig nem éreztem. Büdös gyerekek. Kézkrémnek sem jó. Ne dobjátok ki rá a pénz. Lassan az összes Konopka-s termkék a kukába landolt, sajnálom pedig nagy réményeket fűztem hozzájuk... Három csillagból egyre értekelem.

Nyilvánvalóan egy becsületes arckrém nem itt kezdődik, viszont amit ár-értek arányban ígérnek az rendben is van. Könnyedén beszivódik, én nem is érzek semmilyen illatot őszintén, kevés is elég belőle őszi/tavaszi időszakban megfelelő! Most teszteltem a márka több másik termékét is, a hajápolókkal ellentétben az arcápoló termékeik eddig nem okoztak csalódást :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 23.

update:
Kivettem a kukába mindenestől!

Csprk

Korcsoport: < 18
2020. augusztus 17.

Hámlasztó után szoktam csak használni. Nagyon szeretem, nem hagy zsíros érzetet, gyorsan fel is szívódik. Nincs erős illata, kellemes. Nekem teljesen megfelelő hidratalo

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2020. augusztus 17.

novazsu

2020. május 25.

Amit ígér azt teszi, szépen hidratál, de nekem az arcom nem lett tőle szebb, semmit nem vettem észre, ezért inkább nyakra és dekoltázsra használom. Dekoltázsomon szép selymes és puha lett tőle a bőröm. Illetve plusz pont, hogy szép az összetétele és nem is drága.
De szerintem nem fogom újravenni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 25.

De szerintem nem fogom újravenni.

esszter01

2020. május 20.

Akciósan akadtam rá a dm-ben, és mivel szükségem volt egy hidratálóra a nagy hámlasztó-projekt kapcsán, megvettem, és nagyon elégedett vagyok vele. Egy kicsi zsíros érzetet sem hagy, illata alig van, és olyan, mintha valami csodaszerrel feltöltené az arcom hidratáltsággal! Nagyon szuper, a kevert bőröm nagyon szereti <3
A sok kézmosástól és fertőtlenítéstől sebesre száradt kézfejeimet három nap alatt rendbetette!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 20.

Biblione

2020. május 9.

Még csak két napja vásároltam a terméket! Eddig azonban nagyon elégedett vagyok. Az illatát sokan kritizálták, nekem semmi bajom vele. Nem tolakodó kellemes kis krém. Gyorsan beszívódik, finom, puha lesz a bőröm utána. Nem hagy ragacsos érzést sem. A homlokom általában zsíros az orcám pedig nagyon száraz, de mindkettőt enyhíteni látszik. Eddig nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 9.

vattaponi

2020. február 19.

Egy tégelyt elhasználtam. Igazából nem rossz, de nem is éreztem különösebben a hatását. Télen használtam, simán beszívódott mind reggelente, estére pedig mindig kevertem hozzá egy kis szőlőmagolajat vagy jojobát.
Negatívum, hogy egy indokolatlanul nagy műanyag flakonban van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 19.

Negatívum, hogy egy indokolatlanul nagy műanyag flakonban van.

princesscarolyn

2019. november 11.

Nyáron kaptam, akkor egy-két használat után feladtam, mert nagyon sok volt. Néhány hete viszont elkezdtem újra használni, és csak úgy issza a bőröm. Eleinte csak estére mertem, múlt héten viszont már nappal is kentem belőle egy vékonyabb réteget, és abszolút nem tiltakozott a bőröm. Tény mondjuk, hogy biciklizem és viszonylag sokat mászkálok is az utcán, úgyhogy a hideg szélre jól jön egy kis extra hidratálás. Még meglátjuk, hogy újraveszem-e, egyelőre rengeteg van még belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 11.

Antioxidánsok: Melilotus Albus Flower/Leaf/Stem Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water
Hidratálók: Glycerin, Saccharide Isomerate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol
Emolliensek: Coco-Caprylate / Caprate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Glyceryl Caprylate
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl/Capryl Wheat Bran/Straw Glycosides, Fusel Wheat Bran/Straw Glycosides, Polyglyceryl-5 Oleate, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate
Tisztítószerek: Caprylyl/Capryl Wheat Bran/Straw Glycosides, Fusel Wheat Bran/Straw Glycosides, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate
Illatanyagok: Octyldodecanol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

További info az összetevőről a KM-blogon >>

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.