Dr. Konopka's

Ár:   1600 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: natasa, Módosítva: 2017. szeptember 27.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Samponok

Dr. Konopka különleges, 28. számú növényi bio olajával és bio zsályakivonattal. Erősíti, táplálja és dússá teszi a hajat.

BDIH minősítésű natúrkozmetikum. Vegán.

w0nd3rd4wn

2019. május 10.

Illatra nagyon erős gyógynövényes, szóval ha megszagolod elsőre a terméket, nem biztos, hogy használni akarod majd.

Volumennövelésre szerintem szuper, igaz, nem csodaszer, így ez is csak az első napra igaz.
Ami viszont negatívum, hogy bár nekem eléggé zsírosodik a hajtövem, de még nekem is elkezdte kiszárítani a fejbőröm és viszketni, picit korpásodni kezdett tőle. Úgyhogy óvatosan a használatával, szerintem érdemes mellette egy hidratálósabb sampont használni.

A zsírosodáson sem segített, első nap tök szuper minden, de utána viszont instant zuhan össze az egész hajszerkezetem és lapul a fejemre az egész. Nem elég, hogy nagyon szárít, azért a zsírosodást nekem jobban beindította, pedig alapvetően heti egy-két hajmosással elvagyok, itt viszont néha azt éreztem másnap legvégén újra moshatnám..nyilván nem akartam.

Sajnos nem győzött meg, lehet más termék jobb belőle. Még lehet kísérletezek :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 10.

Sajnos nem győzött meg, lehet más termék jobb belőle. Még lehet kísérletezek :)

orchidea8627

2018. július 29.

Szerintem is borzalmas, mindent elmondtak előttem...
A csomagolás rettenetes, de ha maga a termék jó lenne akkor ezt simán elnézném neki.
Rettenetesen összetapasztja a hajat, hiába mostam ki belőle rendesen, bőséges vízzel, többször is így jártam.
Nekem nem lett tőle zsíros hatású a hajam, látványra teljesen rendben volt, na de érzetre...
Mintha cukorpasztával fújtam volna be a hajamat.
Senkinek nem ajánlom, borzasztó. Jelenleg a nyári gumiszandáljaim tisztítására használom el...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 29.

Szerintem is borzalmas, mindent elmondtak előttem...
Mintha cukorpasztával fújtam volna be a hajamat.

szzh01

2018. július 29.

2018. február:
Gyönyörű összetevőire, mutatós csomagolására és az egész márka mögötti feelingre lettem figyelmes vásárláskor.
Talán épp a szép INCI a hibás, a sok-sok ápoló olaj, ami lehet, hogy egy samponban túlzás. Nekem is nagy csalódás ez a sampon. :-(

Gyorsan zsírosodó, vékony szálú, tartás nélküli a hajam, általában 2 napot bír ki. Mosás után a hajam rendben van ezzel a samponnal, puha és selymes, tartása ugyanolyan semmilyen, mint máskor, tehát volument nem ad, de nem is lapít a szokottnál jobban. Kellemes a gyógynövényes illata is, szóval reményteli volt az első használat. Egészen a 2. napig, amikor is eszméletlenül bezsírosodott a hajam, a folyamat a megszokottnál is hamarabb kezdődött. Kipróbáltam másodszor is, de újra ugyanaz a tapasztalat.

Ezek után odaadtam kipróbálásra heti egyszer hajat mosó, korpásodásra enyhén hajlamos hajú Férjemnek. Ő, aki nem igazán szokott semmilyen kozmetikumot véleményezni, magától mondta a következő mosás előtt, hogy ezzel nem szeretne többet hajat mosni, mert valahogy rosszabb lett tőle a haja, mint szokott, hamarabb összeragadt (így fogalmazott) és kicsit több is lett tőle a vállán a korpa.

Egyébként csomagolása egyáltalán nem praktikus. A flakon szája óriási, abban szűkítő nincsen, úgyhogy nagyon nehéz pontosan adagolni (én mondjuk ezt eleve láttam, és pár adagnyit áttöltöttem egy régi üres flakonba, mivel amúgy is vízzel elő szoktam hígítani a samponokat), de egy pár filléres szűkítőt igazán belerakhattak volna.

Most itt álok egy hatalmas adag samponnal, amivel nem tudom, mit kezdjek.
Van valakinek ötlete, mit lehet kezdeni közel fél liternyi samponnal, mire lehetne elhasználni a háztartásban?

UPDATE 2018. július:
creammaniac hozzászólásának utolsó mondatát komolyan véve kipróbáltam a felmosó vízhez öntve.
Nos, a lassan 8 éve húzódó szélmalomharcomat oldotta meg ez a mondat, amit a magasfényű világos bézs padlólapom tisztításával folytattam.
Semmilyen tisztítószerrel (beleértve a tiszta meleg vizes felmosást és az összes természetes házi szert is) sem lett eddig szép a padlóm, de most tiszta, fényes és csíkmentes. Hálás köszönet az ötletért!!!
Természetesen kíváncsiságból kipróbáltam más samponnal is, és úgy is működik; azaz bármilyen sampon jó felmosáshoz (a meleg vízhez óvatosan, kis mennyiségben adagolva).
Szuper, hogy itt a KM-án még ilyen tudásra is szert lehet tenni! :-D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. július 29.

2018. február:

Most itt álok egy hatalmas adag samponnal, amivel nem tudom, mit kezdjek.

UPDATE 2018. július:
Szuper, hogy itt a KM-án még ilyen tudásra is szert lehet tenni! :-D

Lillababa

2018. június 22.

Kb. egy hónapig tök jó volument adott(nem használtam hajhabot sem akkor), de második nap már zsíros volt a hajam tőle, aztán egy hónap után elviselhetetlenül elnehezítette, így megváltam tőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 22.

hessviky666

2018. június 4.

Most erre váltottam a lila flakonos helyett, mert tetszett az illata, meg nem árt a hajamnak a volumennövelés. Párszor a hajbalzsamjával már használtam és nekem teljesen rendben van. Valóban növeli a haj kinézetét, hajszárítás után még meg is lepődtem, hogy jé ez dúsította. Látom alattam a negatív értékeléseket, remélem nekem nem fog hasonlóakat produkálni. Én ezeket a "tüneteket" mondjuk akkor tapasztaltam anno, amikor a normál samponokról átálltam a natúr verziókra. De csak kevés ideig. Az öntős flakon tényleg katasztrófa, nekem van előző samponomból nyomófej és pont beleillik ezekbe is, szóval problem solved :)
Nekem bejött, de egyenlőre 3 csillag aztán meglátjuk.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 4.

Nekem bejött, de egyenlőre 3 csillag aztán meglátjuk.

MsEevy

2018. április 16.

Borzasztó állapotba került tőle a hajam :( Mintha egy nagy pókháló lett volna :( Drága és nagyon rossz sampon :(.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 16.

creammaniac

2018. március 2.

Katasztrófa, borzalom és még drága is! És ezzel mindent elmondtam erről a samponról. Sajnos elcsábultam a tetszetős csomagolás láttán, meg hogy bio és vegán, na meg persze volumen növelő.

Tegnap este megmostam a hajam vele, kétszer, jó alaposan kiöblítettem a sampont, majd amikor a szárításra került a sor, valahogy olyan fura volt a hajam, nem száradt olyan ütemben, ahogy szokott. Nos, hátul teljesen össze volt ragadva, nagyon fura tapintása volt. Úgyhogy mentem és megmostam egy másik samponnal és minden oké volt utána.
Adok neki mégegy esélyt, viszont szerintem úgy fogom használni, hogy először megmosom ezzel, majd egy másik samponnal (felhalmozódott jópár a polcomon). Ha úgysem oké, sajnos megy a felmosóvízbe. :(

Nem ajánlom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 2.

Nem ajánlom!

Vanille

2018. január 14.

Hát, sajnos azt kell mondjam, hogy elég nagy csalódás. Durván szárít, a volumen alatt szerintem maximum egy kezelhetetlen, sprőd kóctömeget értenek, mert a fénytelen szénabolyga hatáson kívül mást nem igazán lehet elérni vele. Ami még elkeserítőbb, hogy amennyire kiszárít az első napon, annyira katasztrofálisan lelapul másnapra az ember haja, ráadásul összetapadó, zsíros kóctömeg lesz belőle. Az illata gyógynövényes, szóval attól nem vártam egy rózsaillatot, de a hatása valami botrányos.
Senkinek sem ajánlom jó szívvel, inkább válasszatok mást, ha a drogériák polcain böngésztek, bármilyen csinos is legyen a csomagolása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 14.

natasa

2017. október 4.

Nagy elvárásokkal vettem meg, különlegesek az összetevői. Gondolkodtam a másik zöld változaton, az a hajerősítő. De úgy vettem észre,hogy szinte ugyanazok az összetevők, csak ebben zsályakivonat van, abban meg rozmaring.
A hajam mostanában egyre vékonyabb, tartása zéró, szóval indokolt a volumen sampon.
Hát nekem kicsit csalódás. Másodjára habzik, mint a natur samponok általában, és tisztít is. De volumenről, jó tartásról sajnos szó sincs.
Próbáltam a balzsamjávak is, jó kis termék, de dúsítást nem értem el velük.
Talán majd hosszabb távon erősödik a hajam, nem tudom. Pár használat után most fanyalgok, elment tőle a kedvem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 4.

Próbáltam a balzsamjávak is, jó kis termék, de dúsítást nem értem el velük.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!