Kövess minket Instagramon is! :)


dr. Organic Testradír Bio Kakaóvajjal
Ár: | 2700 Ft | Kategória: | Testápolás | |||
Kiszerelés: | 200 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | Müller, bioboltok, online | Bőrprobléma: | Egyenetlen bőrfelszín |
Vedd meg online a Szepsegtrend.hu-n 3190 Ft-ért | megnézem |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Mancsa, Módosítva: 2018. október 10.
Ár: | 2700 Ft | |
Kiszerelés: | 200 ml | |
Lelőhely: | Müller, bioboltok, online | |
Kategória: | Testápolás | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Egyenetlen bőrfelszín |
TERMÉKLEÍRÁS
A krémes állagú, tápanyagokban gazdag testradír gyengéden távolítja el az elhalt bőrsejteket. A bio kakaóvaj, természetes kókuszdióolaj, édesmandula-olaj és aloe vera egyedi keveréke intenzíven hidratál, táplál és selymessé teszi a bőrt.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
gy
,
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil
eo
2
0
,
Argilla / Magnesium Aluminium Silicate
,
Glyceryl Stearate SE
eo I eu
1
0
,
Cocos Nucifera (Coconut) Oil
eo
4
,
Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
eo
4
0
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Perlite
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Theobroma Cacao (Cocoa) Shell Powder
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Parfum/Fragrance
i
,
Phoenix Dactylifera (Date) Fruit Extract
,
Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract
,
Cocos Nucifera Fruit Extract
eo
,
Sodium Hydroxide
,
Citric Acid
kh
,
Dehydroacetic Acid
ta
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
VÁSÁROLD MEG
Fizetés: készpénz, utánvétel, Szállítás:személyes átvétel, futár
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
az égvilágon semmit nem ér, azt sem érezni, hogy szemcsék vannak benne. felkenve már az illata is borzalmas, így tusfürdőnek sem jó, ennek ellenére baromi drága. teljes pénzkidobás :(


az égvilágon semmit nem ér, azt sem érezni, hogy szemcsék vannak benne. felkenve már az illata is borzalmas, így tusfürdőnek sem jó, ennek ellenére baromi drága. teljes pénzkidobás :(


Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf JuiceHidratálók: Glycerin
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glyceryl Stearate SE, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Cocos Nucifera Fruit Extract
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum
Tisztítószerek: Xanthan Gum
Illatanyagok: Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Édes mandula olaj, amelyet bőrpuhító, emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. A mandulaolaj könnyen a bőrbe szívódó, finom textúrájú olaj, amely puha és selymesen finom érzetet hagy maga után a bőrön. A mandula olaj tápláló és védő olaj, mely ideális az irritált és kiszáradt bőr regenerálására.
A glyceryl stearatenak az "ön-emulgeáló" (self-emulsifying, innen az SE végződés) formája. Az ön-emulgeálás azt jelenti, hogy egy olajos jellegű összetevő a vízzel szinte magától, emulgeálószer hozzáadása nélkül keveredik és emulziót formál.
Kókuszolaj, melyet emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. Viszonylag magas a komedogén indexe (5-ből 4-es), így a pattanásokra hajlamos bőrűeknek érdemes kerülni.
Kakaóvaj. Emészthető természetes zsíradék, melyet a kakaóbabból nyernek. Enyhén csokoládé szerű íze és aromája van. A kakaóvaj emollient anyag, mely polifenol antioxidánsoknak is gazdag forrása. Kémcsőben végzett (in vitro) kutatások szerint segít a bőr rugalmasságának és az egészséges kollagén termelésnek a fenntartásában. A közkeletű hiedelemmel szemben azonban nem használ a striák ellen.
A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
A perlit viszonylag magas víztartalmú, természetes körülmények között is előforduló vulkanikus üveg kőzet, mely a kozmetikumokban elsősorban felszívó hatása miatt használják. Selymes tapintást és púderes érzetet kölcsönöz a bőrnek.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.