Kövess minket Instagramon is! :)


Earth Friendly Kids Citrus Body Lotion
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Testápolók | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: monccs, Módosítva: 2012. szeptember 7.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Kategória: | Testápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Nem tartalmaz szintetikus anyagokat.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Caprylic Triglyceride
,
Glyceryl Stearate SE
eo I eu
1
0
,
Vegetable Oil
,
Glycerin
h
0
0
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Angelica Archangelica Root Extract
i
,
Trifolium Pratense (Red Clover) Flower Powder
,
Sambucus Nigra (Elder) Flower Extract
,
Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil
3
2
,
Oryza Sativa (Rice) Bran Oil
eo
,
Citrus Paradisi (Grapefruit) Oil
,
Citrus Aurantifolia (Lime) Oil
ti I i
,
Cupressus Sempervirens (Italian Cypress) Oil
,
Cymbopogon Citratus (Lemongrass) Oil
,
Calendula Officinalis Extract
,
Phenoxyethanol
ta
,
Lecithin
eo I eu
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Extract
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Sodium Ascorbyl Phosphate
a I v
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Sodium Benzoate
ta
,
Citric Acid
kh
,
Limonene
i
,
Citral
i
krémajánló
Megvan ennek a lotion-nek a mandarinos verziója, de ott nincs adatlap, ezért ideírok.
Nos, a mandarinosnak egyáltalán nincsen mandarinos illata, sőt, azt hittem romlott. Konkrétan mészkő illata van. Meszesnek nevezem, mert hát annyira olyan az illata.
Érdekes módon a bőrömet nem irritálja és egész olcsó is volt, ahhoz képest hogy állítólag organikus.
Kamillás változatban láttam még a reform élelmiszerboltban.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ascorbic AcidHidratálók: Glycerin
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ascorbic Acid
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Glyceryl Stearate SE, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Lecithin, Panthenol
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Lecithin, Xanthan Gum
Tisztítószerek: Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Xanthan Gum
Illatanyagok: Angelica Archangelica Root Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Benzyl Alcohol, Limonene, Citral
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A glyceryl stearatenak az "ön-emulgeáló" (self-emulsifying, innen az SE végződés) formája. Az ön-emulgeálás azt jelenti, hogy egy olajos jellegű összetevő a vízzel szinte magától, emulgeálószer hozzáadása nélkül keveredik és emulziót formál.
Teljes egészében növényi eredetű összetevő, különféle növényi olajokból (pálma és repce) nyert trigliceridek és zsírsavak keveréke. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrpuhító hatású összetevő.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Korpaolaj, melyet a rizs korpájából sajtolnak ki. Zsírsavakban és természetes antioxidánsokban (elsősorban E-vitaminban) gazdag, illatmentes olaj. Könnyen felszívódik a bőrön, nem hagy ragacsos érzést maga után. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollinet hatású összetevő, vagyis puhítja, nyugtatja, simítja a bőrt, és segíti a krémek kenhetőségét.
Európai ciprusból kivont illó olaj. A CosIng besorolása szerint maszkoló összetevő (kellemetlen íz, illat semlegesítése). A Lush holapja szerint viszont a ciprus olajnak tonizáló, dezodoráló, szövet összehúzó és fertőtlenítő hatása van. Az aromaterápiában nyugtató összetevőnek használják érzelmi stressz esetén.
Körömvirág kivonat. Paula Begoun szerint kevés kutatás foglalkozik a körömvirág bőrre gyakorolt hatásával, de talán antioxidáns, gyulladáscsökkentő és gombaellenes hatása is van.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva használják.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea)
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Egy viszonylag új, vízben oldódó, stabil formája a C-vitaminnak (Ascorbic Acid), melynek a többi C-vitaminféléhez hasonlóan antioxidáns hatása van. Még viszonylag kevés, de ígéretes kutatás utal arra is, hogy 1%-nál nagyobb koncentrációban hatásos hatóanyag lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen, és 5%-nál nagyobb koncentrációban pedig csökkenti a pattanások okozta gyulladásos reakciót, főleg ha 0,5% retinollal kombinálják. Hatékony antioxidáns, segíti a bőr kollagéntermelését, bár kevésbbé, mint a sima C-vitamin. A thebeatybrains szerint pH 7 értéken stabil.
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -
Megvan ennek a lotion-nek a mandarinos verziója, de ott nincs adatlap, ezért ideírok.
Nos, a mandarinosnak egyáltalán nincsen mandarinos illata, sőt, azt hittem romlott. Konkrétan mészkő illata van. Meszesnek nevezem, mert hát annyira olyan az illata.
Érdekes módon a bőrömet nem irritálja és egész olcsó is volt, ahhoz képest hogy állítólag organikus.
Kamillás változatban láttam még a reform élelmiszerboltban.