Egyéb

Ár:   $10   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   30 db   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: Amadea, az összetevőket feltöltötte: Myrtle, Módosítva: 2019. május 3.

Ár:   $10
Kiszerelés:   30 db
Kategória:   Lemosók, Tonikok

A lemosó olajok és a lemosó folyadékok hatékony tulajdonságait ötvözi. A tégely 30 db lemosó vattakorongot tartalmaz, amely a sminket is eltávolítja. A korongok egyik oldala texturált a hatékonyabb tisztítás érdekében, a másik, sima felülete a gyengédebb lemosáshoz alkalmas. Eltávolítja az elhalt hámsejteket és hidratál.

BTLaura

2019. május 16.

Azt hiszem ez a 4. fajta nedves vattakorong, amit kipróbáltam. Ahogy Amadea tapasztalta, nekem is kifolyt a folyadék, hiába volt rendesen becsomagolva, a kupak alatti zárócímke nyitva volt. Ennek ellenére kellően nedvesek maradtak. Viszont ez eddig a legkisebb méretű korong, amit használtam. Extra pici, ami nagyon macerássá teszi a kezelését. Alig lehet megfogni, mert az ujjakkal már le is takartuk a fél felületet. Az illata kellemes, épp csak egy pici van neki, hatékonysága megfelelő, második tisztító lépésként jól működik, de a mérete miatt felejtős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 16.

Amadea

2019. február 5.

Kíváncsi voltam ezekre a nedves vattakorongokra, ez pedig éppen szembejött velem... színtiszta impulzusvásárlás volt - főleg, hogy INCI-t sehol nem találtam -, de reménykedtem, hogy nem bánom meg. Reggelente micellavizes koronggal törlöm át az arcom, gondoltam, miért ne próbáljak ki egy ilyet.
Még csak pár darabot használtam el, ezek alapján kellemes kis termék. Erős, citrusos illatuk van, de engem nem irritáltak. Erősen át vannak itatva folyadékkal, ami egy kicsit ki is folyt a műanyag fólia ellenére. Sminklemosásra még nem próbáltam ki, csak reggel és este, második lépésként, utóbbi esetben egyáltalán nem koszolódott el a vattakorong (mindig a dörzsis felét használom, mert sokszor érzek egyenetlenségeket a bőrömön).

Miután elkezdtem használni, írt Ohmybrush Viki erről a termékről, a blogján olvastam, hogy PHA van benne, tehát finoman hámlaszt is, vagyis nem csak lemosásra lehet alkalmazni... nos, érdekes, de majd kipróbálom így is.

Elvileg alkohol-parabén-és parfümmentes, de bergamott illóolaj van benne. Mivel az INCI-t továbbra se találom angol nyelven feltöltve (aki tud koreaiul, Viki blogján nekiállhat a fordításnak;), nem írtam be semmit az összetevőkhöz, de hátha segít ennyi információ annak, akit érdekelnek ezek a kis korongok.

Ha elfogy (a micellás vizeimmel együtt), valószínűleg kipróbálom egy másik márkáét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 5.

Hidratálók: Propanediol, Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Lactobionic Acid
Vitaminok: Panthenol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

A rizskorpa kivonata. Bőrnyugtató és antioxidáns hatású összetevő.

A PHA-k csoportjába tartozó gyengéd kémiai hámalsztó. A PHA-k fő ígérete, hogy az AHA-khoz hasonló tulajdonságaik vannak (hámlasztás és anti-aging téren is), de az esetlegesen a glikolsavnál előforduló irritáció nélkül.  A lactobionsav a gluconolactone-hoz hasonlóan gyengéd hámlasztó, kiváló hidratáló és antioxidáns összetevő.

Tisztító, emulgeáló, sűrűség szabályozó, bőrjavító (skin conditioning) és felületaktív anyag (surfactant).