Egyéb

Ár:   1599 Ft   Kategória:   Lábápolók
Kiszerelés:   1 pár, 2 x 20 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Rossmann, online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kecskesszuszu17, Módosítva: 2024. június 24.

Kiszerelés:   1 pár, 2 x 20 ml
Lelőhely:   Rossmann, online
Kategória:   Lábápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A hámlasztó lábápoló zokni hatékonyan és biztonságosan eltávolítja az elhalt, megkeményedett bőrt. Akár egy alkalmazás is elegendő ahhoz, hogy regenerálja a bőrt a lábon és simává tegye azt.

TheMadHatter

2024. május 10.

Semmit nem csinált a lábammal, nem tapasztaltam se hámlást, se bőrpuhulást, pedig még be is áztattam meleg vízbe utána, ahogy a dobozra van írva, és 90 percig volt a lábamon a zokni. Ez volt az első ilyen próbálkozásom, de csalódás volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 10.

funny.hunny.bunny94@gmail.com

2023. június 24.

Vegyesek az érzelmeim ezzel a termékkel kapcsolatban. Először 2 éve használtam nyáron akkor egyből mehetett is volna az 5 csillag, mert hozta amit igért. A sarkamon mindig megkeményedik a bőr(nem reped) krémek és drága sportcipők ide vagy oda de ez szépen rendbe rakta. Tavaly télen is megvettem de akkor viszont a hatása a 0-val volt egyenlő. Most ismét adtam neki egy esélyt nyárra, hogy hátha. Ha lesz infóm akkor updatelek. Kíváncsian várom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 24.

Vivi92

2023. március 31.

Nincs durva bőrkeményedésem és fiatal is vagyok, nekem mégis a "semmire való" kategória ez a termék. Az égvilágon semmit sem csinált a lábaimmal. :')

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 31.

m.nikus

2022. július 25.

Már többször újravettem. Azèrt csodát ne várjon tőle az, akinek durva bőrkemènyedèse van. Neki ott a pedikűrös. Ez a termèk olyanoknak való, akik nem annyira hajlamosam a bőrkemènyedèsre vagy fiatalabbak. A normál bgrkemènyedèst szèpen leszedi. De kell neki az a 1,5 óra, hogy hasson. Nekem eddig mindig máskor kezdett el tőle hámlani a lábam. Valamikor 3 nap után,valamikor 1 hèt után. Ha elkezdődik a folyamat szèpen le lehet reszelni a bőrt. Utána nem árt egy lábpakolás ès szèp lesz a vègeredmèny.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 25.

Yummy

2022. április 13.

Semmi értelme., gyenge a hatása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 13.

Semmi értelme., gyenge a hatása.

Petalodirosa

2021. július 8.

Eddig úgy tűnik totális pénzkidobás volt :( egy hét telt már el, hogy használtam, semmi változás, abszolút semmi.

Update: 07.08.: A dobozára rá van írva, hogy 20 percre áztassuk be a lábunkat a hámlás elősegítése érdekében. Megtettem.... hát ilyen fokú hámlást még életemben nem láttam, elnézést, hogy ezt írom, de darabokban jött le a bőr a lábamról. Még természetesen tart a folyamat, kíváncsi leszek, milyen lesz végül az eredmény, de megelőlegezek 4 csillagot. Nem hinném, hogy minden hónapban én így lehámlasztanám a lábam, szerintem ez nagyon durva :)) na meglátjuk, hogy milyen lesz a teljes végeredmény.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. július 8.

jhszktln

2021. június 12.

Kabaré... A kivitelezés valami egészen nevetséges. A zokniban is jéghideg lötyi lemarta a lábam, majd 2 hétig kb semmi nem történt. Majd elindult a hámlas, ami szintén tartott vagy 2 hétig. Valamit azért puhított a lábaimon, de akkor már inkább a Balea.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 12.

viviennoo

2021. június 4.

Kb. 80 percig hagytam hatni, 3 nap után indult el a hámlás. Kb 8 nap volt, mire befejeződött. Igaz, szerintem nem csak az elhalt bőrt hámlasztja le, de nagyon meglepődtem a végeredményen. Sehol egy bőrkeményedés, nekem csoda termék 😃 amire nem árt figyelni, ha valaki szandált tervez felvenni a következő napokban, az ne használja a terméket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 4.

Bettu

2020. december 21.

Fuha, ezt most utánaolvasás nélkül vettem meg. Nagyon durva a cucc amit a "zokniba" kell nyomni. Először nagyon hideg volt a lábamnak, majd már-már szinte égető érzést éreztem. Megmondom őszintén már vártam, hogy lemoshassam. Kellemetlen volt viselni, pedig húztam rá egy plusz zoknit, de féltem, hogy valahogy kifolyik. Várom majd az eredményt.

Update: Úgy egy hét után elkezdett nagyon durván hámlani a lábam mindenhol. Ez eltartott pár napig, de igazából egyáltalán nem lett puhább a lábam. Sőt, ugyanolyan, mint előtte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 21.

dorisz93

2020. október 26.

A Balea termékét használtam egyszer, most kipróbáltam ezt. Először is kiütéses lett tőle a lábfejem, ami így több mint egy hét után sem múlt el teljesen, és az elhalt hámréteg leoldása sem úgy indult, mint a Baleásnál, ott magától hámlott le konkrétan az egész talpam, ennél viszont csak akkor jön le bőr, ha hozzányúlok és kapargatom. Nem igazán tetszik a hatása. Az sem volt túl kényelmes, hogy 90 percet kellett áztatnom benne a lábaimat, és közben csípett is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 26.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Allantoin
Hidratálók: Propylene Glycol, Urea, Lactic Acid, Sodium Lactate, Glycerin, Betaine
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid, Lactic Acid, Salicylic Acid

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és pH szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. Természetes összetevő, amelyet az ECOCERT és a COSMOS is jóváhagyott.

Mentol, melyet borsmentából állítanak elő. A CosIng besorolása szerint nyugtató (csökkenti a bőr viszkető érzését), frissítő (hűsítő) hatású anyag és illatanyag. Paula Begoun szerint viszont a mentolnak a borsmentához hasonlóan irritáló hatása van a bőrre illetve a transzepidermális vízvesztés növekedését is okozhatja, ami a bőr kiszáradásához vezethet.

Cellulózból származó polimer, amelyet elsősorban hajápoló termékekben használnak. Elősegíti a termékek sűrítését, szép filmréteget képez a bőrön és a hajon, és kiváló hajkondicionáló hatással bír. Segít megakadályozni az elektromos töltődést. Az összetevővel olyan bőrápoló formulákban is találkozhatunk, mint például a tisztítók, hámlasztók és hidratálók, ahol bőrpuhító (emolliens) tulajdonságokkal rendelkezik, és szabályozza a formula viszkozitását is, ezáltal javítva a textúrát.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.