Egyéb

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   120 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Natalka, Módosítva: 2015. február 5.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

1% szelénszulfid.

A készítmény hatóanyag tartalmánál fogva gátolja a korpásodást és a túlzott faggyúmirigy működést.

Nikolett085

2019. március 22.

Ez a sampon tette helyre a nagyon korpás, seboráns fejbőrőmet! Kicsit drága de sokáig elég . Korpa ellen a legjobb!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 22.

Boriskajuliska

2019. január 30.

Nem én használom hanem a férjem, akinek zsírosodó és alapon nem korpása a fejbőre, inkább szép rózsaszín. Akkor van erre szüksége ha hajmosás után nem szárítja meg tökéletesen a haját, és másnapra már jön is a viszkető érzés a korpával együtt! Egyetlen használat ami pár percnyi hatóidőt jelent tökéletesen eltünteti az egész problémát így szerencsére sokáig elég. Az unokahúgomnak is ez segített, neki rengeteg gyönyörű hullámos haja van és mivel most babázik sokat van copfba és nem szellőzött rendesen a fejbőre ez okozhatta a problémát. Szerintem lehet különbség korpa és korpa között ezért van a sok ellentétes vélemény. Ha valakinek szüksége van ilyen jellegű termékre 1 próbát megér.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 30.

Alix

2019. január 27.

Bőrgyógyász ajánlotta a páromnak.A folyton “hóhullásos” fejbőr problémája nyomtalanul elmúlt, egy db korpát nem
láttam azóta az ingén.Én is ezt használom olyankor, ha kezd korpás-viszketős lenni a fejbőröm.Ajánlottam már kolléganőknek is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 27.

svivko

2019. január 24.

Seborrheára semmit nem ér, csak ront a helyzeten sajnos. Pedig amúgy minimális elég belőle, hacsak a fejbőrre használja az ember.
Nem az a tipikus kénes szagú, jól el tudták rejteni ezt az összetevőt a termék illatában szerencsére. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 24.

tkitti

2018. november 19.

Több évnyi, reménytelen küzdés volt a korpa ellen. Annyi mindent kipróbáltam..
Végül rátaláltam erre, számomra a csodaszerre.
Csak ez segített. Ma már csak kéthetente egyszer használom, hogy véletlen se térjen vissza a korpa.
Balzsamozásra mindenképp szükségem van utána. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 19.

Több évnyi, reménytelen küzdés volt a korpa ellen. Annyi mindent kipróbáltam..
Végül rátaláltam erre, számomra a csodaszerre.
Balzsamozásra mindenképp szükségem van utána. :)

Debreczeni

2018. április 9.

Nem segített, sőt tiszta korpa lett tőle a fejem, amit egy gyógyszertári sampon tudott csak helyre hozni.
Nagyon kis kiszerelés, sűrű, de jól felhabzik. Annyira szárít, hogy csomókba áll tőle a hajam, és kiló számra kell belemaszíroznom a végekbe a balzsamot hogy szétjöjjenek a gubancok.
Az illata nem rossz, az ára viszont szerintem sok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 9.

Az illata nem rossz, az ára viszont szerintem sok.

Judittttt

2018. március 25.

Nem vagyok egy nagyon korpás típus a fejbőröm tekintetében, néha volt egy hangyányi de általában nem, de az utóbbi időben (fél év) elég rendesen elkezdődött a hóesés a hajam táján ... frufruszárítás után a fekete pólóm tele volt fehér fejbőrdarabokkal, ami annyira már nem adta, így körülnéztem itt, mit ajánl a közönség ... Selsun Blue már nem volt a patikában, úgyhogy ezt ajánlotta a hölgy, mondván, ugyanaz a hatóanyag benne, szóval én meg hoztam is. Amikor először használtam, úgy csináltam, ahogy rá van írva, egymás után kétszer mostam vele hajat. Hát nem hittem a szememnek de tényleg az összes korpámat azonnal eltüntette ... Azonnal. Nem tudtam, hogy ilyen létezik egyáltalán. Mosás közben szerintem egyáltalán nem büdi, hanem inkább utána lesz egy kénes szaga a hajnak sajna, de hát szerintem ez igazán kibírható, ha már tökéletesen teszi a dolgát. Fejbőrömet nem irritálta, csípte, kellemes volt vele hajat mosni, jól felhabzik és jól tisztít. Nekem mégcsak nem is szárította a hajamat egyáltalán, de én mindig csak a fejbőrömet samponozom, hiszen a haj többi részének elég, ha a hab végigfolyik rajta öblítés közben.Semmivel nem szárazabb tőle a hajam, mint más sampontól, de balzsamot mindig használok. Drága de gazdaságos mert nem sok kell belőle, plusz miután meggyógyítja a korpát elég mással felváltva használni szerintem,az olyanoknak meg mint én akik alapvetően nem korpásak, el is hagyható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 25.

neo81

2018. március 10.

Szia/Sziasztok!
Bermuda fórumtag írta itt: "Magyarországon nem kaphatóak, de EU-szerte szállító webshopokban olcsóbban beszerezhető, mint az itthon kokain árban mért Selsun Blue."

Tudnál/Tudnátok ajánlani nekem olyan EU-n belüli webshopot, ahonnan jobban megérné rendelni szelénium-szulfid tartalmú sampont, mintha Magyarországon venném?
Néztem már 1-2 EU-s webshopot, de sajna azoktól a rendelés nem érné meg a magas szállítási költség miatt.
Köszi!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 10.

Szia/Sziasztok!

Köszi!

Andici88

2017. december 12.

Zsíros korpára eddig csak ez vált be. Ha lenne 6csillag, azt is megkapná :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 12.

Zsíros korpára eddig csak ez vált be. Ha lenne 6csillag, azt is megkapná :)

Celia

2017. november 26.

A korpásodásra hajlamos, érzékeny, és gyakran viszkető fejbőrömre (amit ráadásul az utóbbi időben hajfestéssel is "sokkolok") nagyon jól bevált, és habár a kis kiszereléséhez képest meglehetősen borsos az ára, mégis azt kell mondanom, megéri, egyrészt a hatékonysága miatt, másrészt azért, mert elég koncentrált, tehát egyszerre nem kell belőle sokat használni. Az, hogy kicsit fakította a hajam, még tetszett is, még közelebb vitt ahhoz a világosvörös árnyalathoz, amit a festéssel is el akartam érni! :D Igaz, hogy a szaga picit érdekes (bár rossznak én nem mondanám), és enyhén szólva nehezíti az amúgy könnyen kezelhető hajam kezelhetőségét, de mivel mindig használok utána balzsamot (amióta festem a hajam, ez elkerülhetetlen), amitől puha és illatos is lesz, ezek nem okoznak akkora problémát. Lényeg a lényeg: amire ki lett találva, arra nagyon jó (jobbat eddig nem is találtam), a hiányosságai pedig kompenzálhatók a fent is említett balzsamhasználattal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 26.

Hidratálók: Propylene Glycol

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint korpaölő és hajkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő lassítja a bőrsejtek elhalásának a sebességét, ezáltal gátolja az elhalt hámsejtek gyors felhalmozódását, vagyis a korpásodást. Az EWG szerint az összetevő toxikus hatással lehet a szervrendszerre, ezért a használata korlátozásokhoz kötött. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni készítményekben találkozhatunk.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.