Elizabeth Taylor

Ár:   10900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. január 14.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml

Megjelenés éve: 1991

Fejillat: aldehidek, narancs, liliom, neroli, bergamott

Szívillat: itáliai nőszirom, szegfű, fahéj, egyiptomi tubarózsa, jázmin, rózsa, ilang-ilang, nárcisz

Alapillat: ámbra, pacsuli, pézsma, tölgymoha, szantálfa

Ár: 4990 Ft + szállítás , Eladó: Tarkamilla
Állapot: 100 ml/ kép, Helyszín: Debrecen, fizetés: személyesen Debrecenben a Malomparknál, előre utalás után postán maradóval vagy Foxposttal küldöm

anita763

2021. augusztus 20.

Ez az illat egy csillogó, villogó remekmű. ❤️ A tetején lévő aldehidek és citrusok kiemelik az illat szépségét. A szívillat egy csokor gyönyörű fehér virág illatát ontja magából, amely erőteljesen érezhető illatjegyekkel rendelkezik, hogy minél többen észrevegyék és megcsodálják. Az alapillat pedig gyengéd és hangulatos öleléssel veszi körbe viselőjét. Ez a csodálatos, ikonikus illat hozzám sajnos túl púderes, viszont eleganciát, pazarságot és féktelen szépséget sugároz. Annyi Elizabeth Taylor illat létezik, amely szintén nagyon tetszik nekem. Köszönöm Elizabeth Taylor, a kegyelmedet, a szépségedet, de legfőképpen a barátságod. ❤️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 20.

Burya

2020. február 27.

A leírás alapján valami hasonlóra számítottam, mint a Chanel No.5 L'Eau, amit bár kedvelek, nekem mégis túl púderes, túl semmilyen. Van hasonlóság valóban, leginkább az ilang miatt, kicsit ez is púderes, de rajtam egyértelműen tiszta, szappanos, kicsit szúrós, friss liliomos, tubarózsás illat. Amit nem említenek sehol, mint összetevőt, az a gyöngyvirág, pedig esküdni mernék, hogy rajtam ez gyöngyvirágos lesz! És pont ezzel fogott meg. Ami nekem túl sok volt a No.5 L'Eau-ben (púder), az ebben visszafogottabban van jelen, amit pedig hiányoltam belőle (friss virágok), az ebben gyönyörű harmóniában pompázik. Az én korosztályom nagy része szerintem nem fogja kedvelni, hiszen őket már nem ezekkel a típusú illatokkal bombázzák, hanem a LVEB, Sí, Mon Guerlain, Good Girl stb., de szerintem ez az illat bárkinek jól állhat kortól függetlenül, egyszerűen azért, mert a színtiszta ápoltság, nőiesség illata. Nem kell mindig dívának, cukorbombának vagy végzet asszonyának lenni ahhoz, hogy kihangsúlyozzunk valamit. A kevesebb néha több. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 27.

Nushi

2019. szeptember 4.

Pici kenős mintával felszerelkezve ültem le tegnap este... Miért kell minden régi szép illatot tölgymohával agyonverni. Szerintem ettől minden kicsit locsolókölnis felhangot kap. Itt szerencsére nem tolták túl és hamar elszáll. Finom illat de valahogy nem az én világom. Még ha köré képzelem a kisestélyit sminket és a gyémántokat ( amik nincsenek hi hi) valahogy nem ezt viselném. Már nem vagyok fiatal de mégis valahogy még idősebben talán eltudnám képzelni, hogy hordjam. Talán 50-en túl. Leszáradás után kedves szolid virágillat lesz. Szerencsére a fahéjat nem éreztem. (fúj) Megmarad számomra semleges illatnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 4.

Naftalin

2018. június 16.

Azért rendeltem mintát belőle, mert tetszettek a jegyei és kíváncsi voltam, milyen is egy aldehides parfüm. Nos, sikerült megtudnom :D. Az első fél órában töményen csak azt éreztem, a fejem sajnos megfájdult tőle, így én tovább fogom adni a nagymamámnak, hozzá szerintem jól passzolna. Ez nem azt jelenti, hogy rossz lenne, hanem ehhez is kell egy kor, egy érett nő nyugalma és magabiztossága. Magát az illatot én egy szóval tudnám jellemezni: pazar. Miközben szimatoltam, egy kép jutott eszembe: Elizabeth Taylor- már túl az 50-en- legújabb filmjének bemutatója után egy bálterem lépcsőjének tetején áll, sötétkék bársonyestélyiben és gyémántékszereket viselve, fehér kesztyűs kezében egy pohár pezsgővel és mosolyogva végignéz az őt tapsoló vendégeken. Nekem ezt a pillanatot örökíti meg ez a parfüm. Tehát ez egy jó illat, számomra 45-50 felett, alkalmakra, és olyan nőkön, akiknek van egy elegáns tartása, viszont készek élvezni az életet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 16.

tigerkid

2018. március 28.

Számomra a No. 1. parfüm. Még 1994-ben Amerikában ismertem meg, és semmi más vágyam nem volt, hogy csak hogy az enyém legyen. Azóta számtalanszor újra vásároltam, azonban úgy érzem, hogy az erőssége csökken. Az illata fenomenális, aldechides és semmihez sem hasonlítható. Ha megszagolom, azt mondom, igen, ez Amerika. Elizabeth Taylor nagyot alkotott vele. Igaz, inkább középkorú nőkön tudom elképzelni, de én már huszonévesen a rabjává váltam. Azon túl, hogy a No.1., ráadásul egy igen olcsó parfüm, ami nagyon tartós is. Ha ritkán használod, akkor még este is érzed azon a napon, amikor befújtad vele magad. Maga a parfüm olyan, mint Elizabeth Taylor, maga a kellem, a báj, a nőiesség, hosszú fekete estélyi ruhában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. március 28.

noori

2018. február 1.

Mint az aldehides illatok közül szinte mindegyik, elegáns, egyúttal azonban az egyik legkedvesebbnek ható is. El tudom képzelni különlegesebb alkalmakkor és hétköznapokra egyaránt, amolyan igazi „minden alkalom esetén elővehető” klasszikus. Aldehidekkel nyit, majd egy kicsit púderes, kicsit szappanos, nagyon finom és elegáns virágcsokorrá alakul, úgy tisztaság-illat, hogy közben nem lesz steril, mosószeres vagy banális. Kenős mintácskából sem lehet panasz a tartósságára és a hatósugarára, fújva meg aztán pláne (nem egy kézmosást élt túl, és még mindig nagyban ontotta az illatát a kézfejemről). Simán el tudom képzelni, hogy Elizabeth Taylor nem csak a nevét adta hozzá, hanem jelen volt a megalkotás folyamatában, és használta is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 1.

dalma92

2017. augusztus 10.

Még csak most kezdem az ismerkedést Taylor asszony illataival, de azt már most kijelentem, hogy nagyon minőségi illatok. Elegánsak, képviselnek egyfajta életérzést.
Ez az illat nekem egy fehér kosztümös komoly, már révbe ért, nyugalmat árasztó nőé, aki nem ácsingózik a figyelemért és tiszteletért, jelleméből adódóan körbelengi egy tiszta elegáns aura. Én sem szeretem életkorhoz kötni a parfümöket, de nem állhatom meg, hogy ez nem egy fruska illata, ez komolyságot kér. Szappanos, tiszta, "ápolt", fehér virágos, leheletnyi citrussal, még lehelletnyibb füsttel.
Mindezek ellenére magamat nem találtam meg benne, de mint alkotás, nagyon szép.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 10.

Mindezek ellenére magamat nem találtam meg benne, de mint alkotás, nagyon szép.

Kodi

2017. július 13.

Teljes mértékben egyetértek egyboszorkával, tipikus aldehides illatcsalád, erőteljes Chanel No5 edt asszociációval a fejillatban, míg leszáradásában némi Rive Gauche utánérzést vélek felfedezni. Igazán szép, szappanos illat, elgondolkodtató, hogy celebillatként mennyivel magasabb minőséget mutat, mint a maiak. Érdemes egy pillantást vetni az Orr műveire is Carlos Benaim nevéhez olyan karakteres nagyágyúk fűződnek, mint a Jasmin Noir, Euphoria, Promesse, Red Door, Flowerbomb: egyik sem egy szende leányzó. Számomra ünnepélyes illat, akárcsak a No5, nagyon nehezen tudnám elképzelni hétköznapi viseletét, mert megköveteli a kiskosztümöt és az eleganciát. Hétköznap kizárólag idősebb, elegáns hölgyeken tudom elképzelni, akiknek tetszeni is fog, hiszen ők még ezen az illatcsaládon szocializálódtak. Érdemes megnézni a reklámját is, ma is megállná a helyét, film a filmben, a művésznő antréja tökéletes, Nőként van jelen, anélkül, hogy vonaglana és nyaldosná a szája szélét (persze ez a műfaj nem is állna jól neki), mégis szaladna az ember megvenni ezt a parfümöt. Mert izgalmas: csempészek, hamiskártyások, akik mégis tetszenek a Nőnek, fojtott vágyakozás... A reklámfilm idején a színésznő 58 körül lehetett, remekül néz ki. Fekete-fehérben harsogó fehér ruhák, ragyogó fények, csodás kép világ. A mai reklámok erőltetett erotikájától csak a röhögés jön rám. Rajtam egyébként intenzíven, szinte fejfájdítóan indít (egy fújás doszt elég), aztán erőteljes visszaesés következik, nem túl izmos ez a parfüm és nem is az én illatom azt hiszem, de érdekességként azonban feltétlenül vágyom rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 13.

Cintia04

2017. június 29.

Számomra is a finom aldehides illatok csoportját erősíti az igazán klasszikusokét mint amilyen a Chanel 5 is aki egy világot hódított meg. Valahogy ő nekem mégis sokkal melegebb, puhább illat a pézsma és ámbra melegségétől, gyönyörű virágok édessége amitől szép nőies, kecses lesz és a narancs, bergamott párostól lesz egy kis friss jellege is így nem csak az aldehidek érződnek hanem így egyben igen szép és kerek, virágos, aldehides és friss, klasszikus illatot kapunk. Maga a szép elegancia és kifinomultság jelképe és nagyon tartós is. Nem is tudom tovább ragozni. Gyönyörű, egyedi és akik szeretik az eleganciát az egyszerű de nagyszerű elveket vallják és nem a külsőségekre hajtanak nem azáltal akarnak többnek tűnni azoknak ez az illat befog jönni. Mert már önmagában is egy egyéniség nem kell semmi cicoma, hogy szép legyen. Tény, hogy sokan nem szeretik ezt az illatvilágot ami nem baj pont ezért nem is vagyunk egyformák és ez jó.:D Viszont én imádom csakis 5 csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 29.

Piscinke

2017. április 4.

Hát, egyelőre nehezen tudom őt hova tenni. Van egy kis mintám, második alkalommal tesztelem most épp. "Kifújásnál" vagy fél óráig tömény aldehid/alkoholos izé, semmi más, de tényleg semmi. Aztán meg kijön rajta valami balzsamos-puha-füstös-púderes lágyság, ami szintén elég meghatározhatatlan. Tegnap volt egy halvány asszociációm róla, hogy gyerek vagyok, nagynénéméknél vagyok, és szeretnék én is olyan igazi nagylány lenni, mint az unokatesóim. De kb. ennyi. Még talán adok neki esélyt, de kedvencemmé nem hinném, hogy válni fog.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 4.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Lyral, Citronellol, Linalool, Limonene, Benzyl Cinnamate, Coumarin, Amyl Cinnamal

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.