Best of Beauty 2019

Avène

Ár:   6688 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2014. augusztus 14.

Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

imcsi

2017. augusztus 12.

Már évek óta használom, a patikában kifejezetten ezt ajánlották a zsíros bőrömre, de nekem nyáron túl sok, rögtön kifényesedik tőle az arcom. Ha nincs meleg, akkor viszont szívesen használom, mert amúgy nagyon jól véd a nap ellen, még egy több órás túrát is kibírt a nyári forróságban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 12.

czetterjuli

2016. október 19.

A nagyon fehér, szeplős bőröm védelmére vettem. Jól együttműködik a nappali krémemmel és az alapozómmal, nem fényesedik át hamarabb a sminkem, ha használom. Egyetlen negatívum: kicsit vastagnak találom, és viszonylag sokat kell várnom, hogy elkezdhessem a sminkelést, ezért valószínűleg legközelebb a The Body Shop Skin Defence Multi-Protection Essence-t fogom kipróbálni, ígéretesnek látszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. október 19.

oswin

2015. október 4.

Még nyáron használtam,elég vegyes érzéseim vannak. Ami nagyon tetszett,hogy nem fénylett tőle annyira a bőröm és a nap végén is egészen matt tapintású volt az arcom,valamint sminkelni is szépen lehet rá. Viszont nagyon erős az illata. Láttam az összetevői között a parfümöt,de ez eddig nem jelentett problémát,azonban mialatt ezt használtam éreztem,hogy egy kicsit irritálja a bőrömet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. október 4.

cecameca

Korcsoport: >54
2015. április 11.

Már sokadszorra veszem ezt a napvédőt, mert könnyed, gyorsan beszívja a bőröm és nem fénylik tőle még a nap végén sem. Megvettem az illatmentes változatát is. Ennél jobb fényvédő nem létezik számomra!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2015. április 11.

Alice83

2014. október 9.

Használom egy ideje így a véleményem úgy érzem kiforrott ez idő alatt..szerencsém volt hozzájutni 25 ml mintához, amit lassan el is használok..ami tetszik h a fényvédelme lefedi az egész uva tartományt, ami sok fényvédőből hiányzik..ami nem tetszik annak a listája hosszabb ..
Először is szörnyen illatos, a megszokott avene illat, bármit amit próbáltam a márkától ebben az erős kissé öreges parfümszagban úszott..nem is értem miért van erre szükség, az érzékeny bőrt szörnyen irritálja.. spray fényvédő állagú, tehát vizesebb de sajnos nem terjed/siklik szépen a bőrön ami nem tetszik..ami miatt végképp lemondtam róla az a látvány és a hatás együttese...először is egyszerűen fehér lesz tőle az arcom, engem rettentően emlékeztet a régi típusú fényvédőkre melyeket már évek óta nem használtam..amit elismerek h nem érezni a bőrön, nincs súlyos érzete nem ragad, sőt talán kicsit szárazabb érzés is mint szeretném és őszi időjárásban még mattít is- amit szintén nem szeretek mert nincs rá szükségem,viszont nyáron biztosan jó..az erős parfümözéstől mintha egy nagyon picit begyullasztaná a bőröm, egy-két apró pattanás mintha ettől bújt volna elő, nem írom csak a krém számlájára, de gyanús h közrejátszik..ami meglepett h néha felkenés után viszket egykét helyen az arcom, 2x éreztem még csak pedig 2 hete használom (szóval nem biztos h a krémtől volt).. a bőrön gyorsan el kell dolgozni és egyenletesen, mert ha nem tesszük akkor fehér csíkokat kapunk jutalmul, amit ha félszáraz állapotban javítunk bizony kukacosodik..emiatt a kukacosodás miatt nem lehet rá szépen sminkelni..szemkörnyéken nehéz eldolgozni igaz én csak egyszer próbáltam mert párperc alatt elkezdte csípni a szemem, bevörösödött, hozzáteszem ilyen már rég nem volt fényvédőtől..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 9.

zsófi84

2013. augusztus 28.

Nekem eddig ez a legjobb vegyes bőrre való fényvédő. Persze érzésre nem ugyanaz, mint egy hidratáló, és az illata is olyan "fényvédős", de nincs az a maszk-érzés. Nekem a nap végére sem csillognak a kritikus területek, és a száraz részeket is jól hidratálja. Úgy tűnik, hogy a szám alatti extra-érzékeny területtel is kompatibilis, de még csak néhány hete használom. Egyelőre 5-ös.

UPDATE: Továbbra is nagyon elégedett vagyok vele. Már a fényvédős illatot sem érzem annyira dominánsnak. Minden nap használom a hámlasztás miatt, és nagyon jó bevált. A Széna téren vettem a patikában. Nyár elején nem volt készleten, de megrendelték, és két nap múlva már átvehettem. A héten voltam, és úgy láttam, hogy most a polcon is van. Nyáron valószínűleg könnyebb beszerezni. 4000 pénz körül volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 28.

Biofeleség

2013. május 14.

Az állaga egy kicsit sűrű, de jól elkenhető, és teljes biztonságal véd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. május 14.

Az állaga egy kicsit sűrű, de jól elkenhető, és teljes biztonságal véd.

orchidea8627

2013. március 18.

Előzmények: Tavaly a Bioderma AKN Mat SPF 30-at használtam, de az állaga nem igazán győzött meg (könnyebb, gyorsabban beszívódó formulát szerettem volna, illetve szerintem nem igazán matt volt a felülete), nem igazán szerettem de nem égtem le a használata mellett így azért elhasználtam.

Most úgy döntöttem kipróbálom az Avéne zsíros bőrre való fényvédőjét, bár mindegyik patikában ahol jártam csak az SPF30-as változatot találtam, így ezt vettem, pedig az SPF50-nek jobban örültem volna.
Maga a krém tényleg nagyon könnyed, szinte vizes állagú, nagyon hamar beszívódik és nagyon könnyen el lehet oszlatni a bőrön. Sokkal jobban tetszik a bőrömnek mint a Bioderma. Az sem utolsó szempont hogy olcsóbb is és ez 50ml-es, míg a Biodermában 40ml van.
Remélem hosszú távon is ennyire elégedett leszek vele.

Ha valaki tud olyan lelőhelyet ahol az SPF50-es verziót is lehet kapni az szóljon! :) Köszönöm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 18.

Remélem hosszú távon is ennyire elégedett leszek vele.

timilla

2013. március 13.

Az itteni pozitív vélemények hatására vettem meg, de be kell valljam, első felkenésre elrettentem tőle. A patikában volt kirakva minta, abból kentem egy keveset a kézfejemre, és nagyon krémesnek éreztem és nagyon fehérnek láttam. Aztán eltelt kb. 2 perc, és matt, selymes bőrfelület + egész kevés fehérség maradt utána. Természetesen megvettem, és azóta is boldog vagyok vele, nem fénylik tőle az arcom, lehet rá szépen sminkelni, és a napsugarak sem bántanak. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. március 13.

megalomán

2012. november 22.

Már jó ideje ezt használom arcra. Nem tömíti el a pórusokat, nem szárít, és nem zsírosít.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 22.

Hidratálók: Butylene Glycol, Cyclomethicone, Caprylyl Glycol, Dimethiconol, Propylene Glycol

Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Diisopropyl Adipate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Caprylic / Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Dimethiconol, Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Isohexadecane, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Glyceryl Behenate, Polysorbate-60, Sorbitan Isostearate, Stearyl Alcohol, Xanthan Gum
Fényvédők: Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide
Szilikonok: Dimethicone, Cyclomethicone, Dimethiconol
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Polysorbate-60, Stearyl Alcohol, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Sorbic Acid

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Tökmagolaj. A tökmagolaj sok, a bőr számára hasznos összetevőt tartalmaz: zsírsavakat, antioxidánsokat és sejtkommunikáló anyagokat (pl. karotin, lutein, E-vitamin, linoleic sav). Ráadásul a tökmagolaj nem tartalmaz semmiféle irritáló illatösszetevőt, így  a bőr számára kiváló és természetes anyag.

Gliceridek és behensav keveréke. Bőrpuhító (emollient) és emulgáló szer.

Bőrpuhító (emollient).

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

A CosIng besorolás szerint bőrpuhító (emollient) és bőrjavító szer. Kutatások szerint szájon át alkalmazva antiallergén és gyulladáscsökkentő hatása van. Hogy a bőrön alkalmazva is van-e ilyen tulajdonsága arról nincs információ.