Energy

Ár:   3900 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: livia.vargyai, Módosítva: 2013. augusztus 9.

Kategória:   Egyéb

Regenerálja, hidratálja és fiatalítja a hámsejteket, használatával megelőzhető a ráncok kialakulása, alkalmazható pigmentfoltok, csíkok (striák), vitiligo (a bőr körülírt helyein mutatkozó festékhiány), akne, herpesz kezelésére, valamint szájzug-gyulladás és kisebb horzsolások esetén;

Véd az UV sugárzás és a szabad gyökök káros hatásaitól;

Megelőzhető vele a narancsbőr, a bőrkinövések, lipómák kialakulása;

Kiválóan alkalmazható mindenfajta seb kezelésekor (var, horzsolás stb.), gátolja a hegesedést;

Harmonizálja a pajzsmirigy működését;

Összehangolja a belső elválasztású mirigyek működését, segít rendbehozni a rendszertelen és fájdalmas menstruációs ciklust;

Jótékony hatású petefészek-, pajzsmirigy- és mellciszta esetén, méhmióma, valamint gombás eredetű hüvelyfertőzés és a hüvelybemenet sorvadással járó (atrófiás) gyulladása esetén;

Növeli a fogamzás valószínűségét, javítja a nemi szervek állapotát;

Daganatellenes hatású, ha a sugárkezelt bőrfelületre kenjük, kiválóan védi a radioterápia során sérült bőrfelületet

Rhaponticum Carthamoides Root ExtractZanthoxylum Piperitum Fruit Extract ta Polygonatum Multiflorum Extract Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract eo I gy Linaria VulgarisLiriosma Ovata Wood Extract Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract ti Vanilla Planifolia (Vanilla) Fruit Extract Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract i Centella Asiatica (Gotu Kola) Herb ExtractPimpinella Anisum (Anise) Fruit ExtractFoeniculum Vulgare (Fennel) Fruit Extract eo Scutellaria Baicalensis Extract Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Stearic Acid eo I eu 2 0Sesamum Indicum (Sesame) Oil eo 3 0Linum Usitatissimum (Flax) Oil Arachis Hypogaea (Peanut) Oil eo 2 0Myreth-23Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil eo Ricinus Communis (Castor) Seed Oil eo I i 1 0Dimethicone eo I szil 1 0Petrolatum eo Papaver Orientale (Poppy) Seed Oil Helix Pomatia Extract Tocopheryl Acetate a I v 0 0Isoparaffin Polyacrylamide Eisenia Foetida ExtractParfum/Fragrance i Benzyl Alcohol i I ta Lecithin eo I eu Potassium HumateAqua MineralisRetinol a I v Glyceryl Stearate eo I euAzelaic Acid Laureth-4 Phosphate ti I eu Dehydroacetic Acid ta BHT a I ta Beta-Glucan a I gy Commiphora Myrrha (Myrrh) Extract Olibanum Dracaena Draco ExtractShorea Robusta Leaf Extract Succinic Acid i Linalool i Geraniol i D-Limonene i Linalool i Citronellol i Quaternium-15 ta

Egi

2018. június 30.

Nappali arckrémként használtam, jó volt, erős fura gyógynövényes illata van, kicsit szúrós, de ez engem egyáltalán nem zavart. Erősen puhít, hidratál.
Kívülről torokgyulladásra használt és a bedurrant nyirokcsomókra. Kívülről ha jól tudom bármilyen gyulladásra rá lehet kenni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 30.

Carillon

2016. május 14.

Nekem ezt a striákra ajánlották,állítólag beválik,mivel pont a sérült bőrfelület javítására szolgál. Azt nem tudom még,hogy nálam milyen eredményt hoz,mert idő kell hozzá,hogy a 10-15 éves striával megküzdjön,de szerintem arra semmilyen gyógyír nincs,max. a kés :) ,de az újakkal tuti elbír.A bőr textúrája nagyon finom és lágy lesz tőle,az valami csoda.A krém maga barna színű nagyon tartós gyógynövényes illattal.Annak ellenére,hogy kicsi kiszerelés azért elég sokáig elég. Mell cisztákra is bevált az egyik ismerősömnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 14.

grizus

2016. január 17.

Hát, nem az igazi. Az illata nagyon finom, imádom az ilyen gyógynövényes illatokat, de a hatásáról nem vagyok meggyőződve. Pajzsmirigy alulműködésem van és látszik a strúma, mivel írják, hogy ezt a szervet egyensúlyba hozza, sokáig kenegettem és semmi. Nyilván nem várhatok hatást egy krémtől e téren, de én vártam... ránctalanítóként nem győzött meg, de arra nem is ezt ajánlják, hanem a Renove-ot, amit most nem lehet kapni, mert átalakítják, remélhetőleg eltávolítják belőle a parabéneket, amik miatt ennek a krémnek se tudok jobban adni hármasnál. De arról is szó van, hogy egyszerűen nem találtam meg a helyét a krémpalettámon. Szóval nem rossz, de célzottan kell használni valamire, amire én nem jöttem rá, mondjuk mert nincs is olyanom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 17.

Cipriana

2014. április 20.

Csodálom, hogy eddig még senki sem véleményezte ezt a krémet...no de akkor én leszek az első.:)

Nagyon problémás bőröm van, gondoltam, talán erre is jó ez a krém....természetesen előtte egyeztettem a termék forgalmazójával. Egész arcra nem ajánlom kenni, de célzottan használva szuper, hihetetlen gyorsan gyógyítja a sebeket, ill. bőrproblémákat.

Nagymamám is használja, ugyanis sugárkezelt bőrfelületre (is) ajánlott, gyönyörűen és gyorsan gyógyítja a sérült bőrfelületet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 20.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Retinol, BHT, Beta-Glucan
Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Beta-Glucan
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Retinol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Foeniculum Vulgare (Fennel) Fruit Extract, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Sesamum Indicum (Sesame) Oil, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Dimethicone, Petrolatum, Lecithin, Glyceryl Stearate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Lecithin, Glyceryl Stearate, Laureth-4 Phosphate
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Laureth-4 Phosphate
Illatanyagok: Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Succinic Acid, Linalool, Geraniol, D-Limonene, Linalool, Citronellol
Tartósítószerek: Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, BHT, Quaternium-15

Szarvasgyökér/ leuzea Szibériában és a Távol-Keleten őshonos gyógynövény. Elsősorban a központi idegrendszerre és immunrendszerre gyakorolt jótékony hatása ismert: növeli a mentális teljesítményt, a stresszel szembeni ellenállóképességet, stb., ám magas bioflavonoid és C-vitamin tartalma a bőrre is rendkívül jó hatással van.

Forrás: http://www.energy.sk/hu/info/dettext_x8060x.asp, http://ttk.pte.hu/biologia/phd/dolg/HajduZsTM.pdf

Egy Japánban őshonos fűszer- és gyógynövény, a japán vagy sanshō bors kivonata. E szerint a forrás szerint az E-vitaminhoz hasonló antioxidáns hatással bír, viszont Paula Begoun szerint irritáló hatással lehet a bőrre. Az INCIDecoder szerint viszont leggyakrabban antibakteriális és természetes tartósító hatása miatt használják, és része egy Koreában népszerű, Euro-Napre néven futó három növényi kivantból álló (Usnea Barbata és Pulsatilla Koreana-val kombinálva) tartósítószernek.

Az édeskömény gyümölcsének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a bőrkomfortérzetét növelő, bőrkondicionáló, tonizáló és bőrpuhító hatású összetevő. Hidratáló, nyugtató hatással van a száraz, irritált bőrre.

Egy árvacsalánfélék családjába tartozó virágos növénynek, a bajkáli csucsókának a kivonata. Kínában az 50 leggyakrabban használt gyógynövények közé tartozik, melyet több ezer év óta használnak. Antimikrobális, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása van a bőrre.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Éti csiga kivonat. Az összetevő nem szerepel a CosIng adatbázisban, se az EWG-n sincs információ róla.

Vörösgiliszta kivonata. Az összetevő nem szerepel se a CosIng adatbázisban se az EWG-n.

Nem szabványos INCI név. Jelentése víz ásványokkal.

Retinol a I v

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

A szomáliai balzsamfa kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló hatású anyag. A mirhának fertőtlenítő, gombaölő hatása van, különösen hatékony a szájnyálkahártya és a gége betegségeinek kezelésében. Külsőleg ugyancsak jó tulajdonsága miatt alkalmazzák sebgyógyulás elősegítésére és sebfertőtlenítésre. Paula Begoun szerint a benne található illatanyagok potenciális bőrirritálók, és még kevés tanulmány van arra vonatkozóan, hogy valóban hatásos az összetevő.

A tömjén nevű gyanta kivonata, mely csípős, kesernyés izű, melegítő érzetű. A CosIng hivatalos besorolása szerint tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése), simító, bőrkondícionáló összetevő. Paula Begoun szerint nincsen semmilyen kutatás, ami azt mutatná, hogy a tömjén hasznos a bőrnek.

Borostyánkősav. Bár nem sok információt és kutatást lehet találni az összetevő bőrre gyakorolt hatásáról, e szerint a forrás szerint jótékonyan hat a pattanásokra, a túlzott sejtszaporodással járó bőrbetegségekre (pl. psoriasis vagy hyperkeratosis), öregedésgátló hatással bír, továbbá antimikrobiális és antioxidáns tulajdonsággal is rendelkezik, vagyis a kozmetikumokban tartósító funkciót is elláthat.