Escada

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Asianlover, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. február 3.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml

Alapjegyek: szantálfa

Ár: 13.500 , Eladó: aidanne
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Bp, fizetés: Leirasban
Ár: leírás szerint , Eladó: Asianlover
Állapot: leírás szerint, Helyszín: --, fizetés: átutalást követően küldöm (személyes átvétel nem lehetséges)

Trixi

Korcsoport: >54
2020. július 17.

Szégyen vagy nem, nekem első találkozásom egy Escada illattal. Eddig nem vonzott a márka egyáltalán, inkább az haute couture illatait kedvelem. Rajtam campari bitterként indít, és ez máris meghökkentett, egy édes kis valamire számítottam, de ez a finoman kesernyés szirup nagyon jó. Aztán a továbbiakban már nem tudom a koktél alkotóelemeit egyenként megállapítani, inkább virágos, mint gyümölcsös, de marad a pici kesernyésség, sziruposság, ami nagyon jót tesz neki. Nem túlzottan tartós, vagy csak számomra nem érződik sokáig, a férjem hosszabb idő múlva is érzi rajtam, finom kis virágosnak titulálja. Üvege is tetszik, abszolút illik az illathoz a szín és a forma is, elég igényes. Mindenesetre elkezdtem érdeklődni a márka iránt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. július 17.

pomme

2020. április 10.

Kicsit egyszerűbb, mint a tavalyi Miami Blossom, de hangulatában ugyanaz (amit nem igazán bánok). Mostanában voltak (számomra) elég durva mellényúlásai Escadáéknak nyári parfüm fronton, de valószínűleg ők is úgy voltak vele, hogy egy ilyen biztonsági játékossal nem lőhetnek mellé. A grenadine-t nem igazán érzem, csak valami (piros)gyümölcsös narancsosságot, tequila szerencsére megint nincs (a hideg rázna), csak nagyon halványan talán, ha belemagyarázom. Felnőttesebb egy árnyalatnyival, mint az átlag nyári kiadás, és nagy örömömre ez az első "limited edition", ami tartós! Megszoktam, hogy 2-3 fújás csak tesztelésre jó testre fújva, na ez a kis "sunyi" még másnap délben is ott ragyogott teljes pompájában <3 2007. óta követem ezeket a nyári lötyiket, most így laza 13 év után eljutott a fülükhöz, hogy ennyi pénzért akár minőségi terméket is gyárthatnának, nyár meg szanfan koktél ide vagy oda... Magamhoz hasonló örök huszonpár-éveseknek ajánlom.
Ja igen, az üvegért viszont nagyon nem vagyok oda, mert majdnem ugyanolyan mint a tavalyi Miami Blossom, ha csak lekapom a polcról, akkor fogalmam sincs, hogy melyik volt.

Update: na jól van, volt ebben meló, csak nem volt megfelelő hozzá az időjárás. Ma beütött a nyár, fél óra alatt trikóra égtem a napon, úgyhogy gondoltam tolok még egy kört vele. Most nagyon friss és nagyon kesernyés (imááádom, a Camparira emlékeztet, amit hiába vártam a Ferragamo parfümökben, csak a szájuk volt nagy, de nem merték meglépni a kesernyés-édes kombót). Ez narancshéj, gránátalma-szirup, de cukor nélkül (ennek nincs értelme, de értitek, mire gondolok :D), meg még a tequilát is érzem, de persze csak olyan szolid spanyol 2 centes verzióban, szigorúan koktélban, nem a mexikói mindentbele kerítésszaggatós stílusban. Mert hát mint megtanultam ezt is, a tequilát mivel isszuk? Nem citrommal-sóval, nem naranccsal és fahéjjal, hanem csak LENDÜLETTEL :D
A "flor" részt itt sem értem, mint a Miami verziónál sem, mert virág az sehol nincs benne, de marketing szempontból biztos jobban hangzik, úgyhogy ráhagyom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 10.

silence

2020. január 23.

Mivel 20 éve (!!!) minden évben megveszem a limitált nyári Escada-kat, így nagyon vártam ezt az idei nyári kiadást is... amikor megjelent a Douglasban, azonnal gondolkodás nélkül lecsaptam rá.
A színes, nyári üvegcse a vidám dobozával együtt azonnal megfogott. Bár már nem vártam tőle túl sokat, mert sajnos ez elmúlt években már nem igazán tudnak újat mutatni ezek az újabbnál-újabb kiadású illatok, de nem múlhat el nyár ‘limited edition’ Escada nélkül, így engedtem a csábításnak...
Vidám, fiatalos, gyümölcsös, trópusi hangulat.... minden amit már megszokhattunk a limitált Escadaktól….!!! Napfény, forróság, pálmafák, fehérhomokos tengerpart, a tenger morajlása… fiatalság, bolondság, gondtalanság! Igazi Escada életérzés!
Állítólag Mexikó hangulatát idézi ez a kiadás…. még nem volt szerencsém eljutni Mexikóba, de ha akarom éppen bele tudom illeszteni egy Mexikói képbe a Tequilás indításnak köszönhetően…..
Teszteltem papíron is, de úgy csak egy görögdinnyés, kesernyés leszáradású, dinnyevodkás érzetet keltett... ha csak azt az oldalát ismerném, kifejezetten csalódott lennék…
De szerencsére a bőrömön egész másképp muzsikál!!! Bőrön már kijönnek azok a finom édes, trópusi gyümölcsös, hamisíthatatlan Escada-s vonások, amikből én nem tudok kinőni sosem…
Kifújáskor a Tequila ad egy kis koktélos érzetet, de ez villámgyorsan elillan és máris egy trópusi gyümölcsös Haribo cukor aromával von körbe órákon keresztül. Sajnos a leszáradása után már kicsit szappanossá válik rajtam, ez kevésbé tetszik, ezért amikor ezt kezdem érezni, akkor gyors frissítek rajta, hogy újra az édes Haribo cukros oldalát mutathassa.
Tartóssága rajtam kb. 4-5 óra, így napközben 1-2 frissítést elbír…..
Nekem a régi Escada-k közül az Ibiza Hippie és a Tropical Punch ugrott be a viselésekor (bár a Tropical Punch lehet, hogy csak a hasonló színösszetétel miatt)
Az összes limitált Escada közül még mindig az Island Kiss és a Rockin’Rio a favorit, ezeket a Flor del Sol sem tudja lekörözni, de ezt jó előre tudtam is, hogy így lesz, ezért nem ért csalódás.
Az már mondjuk más kérdés, hogy megért-e 20.000Ft-ot az 50ml-s üveg, de örülök, hogy megvettem, mert úgysem hagyott volna nyugodni a gondolat, ha az idén megszakítom az évtizedek óta tartó láncot….most itt van ő is a gyűjteményemben, így nyugodt vagyok...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 23.

Tartóssága rajtam kb. 4-5 óra, így napközben 1-2 frissítést elbír…..

Asianlover

2020. január 21.

Hezitáltam, hogy 4-est vagy 5-öst adjak neki, de végül is az életérzés okán jószívű leszek :)
Engem elsősorban a Sorbetto Rosso-ra emlékeztetett, eleinte meg nem lehet mondani, hogy az extrém gumicukor illat pontosan miből is áll össze, de idővel pontosan kirajzolódik ez a szirupos grenadine karakter, ami aztán lineárisan tartja magát. Tisztességes hatósugár és tartósság is jellemzi.
Ez az illat tökéletesen hozza az egynyári Escada-feelinget, akinek ez bejön, az úgyis szeretni fogja, aki nem ilyen típus, az meg csak lesajnálja majd ezt is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 21.

audreyenn

2020. január 18.

Olyan, mint az összes többi nyári Escada illat, azok egyvelege és újragondolása..Gyümölcsös, fiatalos, nem lehet nem szeretni.
Az a nyár jutott eszembe, amikor még a Rio-ba jártunk bulizni..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 18.

Az a nyár jutott eszembe, amikor még a Rio-ba jártunk bulizni..

Cilandi

2020. január 10.

A Liszt Ferihegyen a tranzit Dutyfree shop-jában lettem rá figyelmes, a csomagolás egyből mágnesként vonzott magához a szemkápráztatóan klassz sárga vibráló mintás színeivel. És akkor láttam meg ezt a rózsaszín üvegcsét. Gondoltam, fújok belőle. Sokan mondtátok a Sorbetto rosso-ra, hogy buggyant dinnye, hát ennél határozottan ez jutott az eszembe: buggyant dinnye extra erős kivitelben. Akkor, ott összetörtem... A repülőgépünk idnulásáig még volt kb 1 óránk, kimentünk a teraszra nézelődni, kávézni, és meg-meg csapott valami nagyon kellemes finom illat. Hát lássatok csodát, megérkezett a szerelem, a buggyant dinnye pedig elköszönt! Édesebb illatnak mondanám, ami mögött ott van egy csodás, gyümölcsös frissesség, némi nyári zuhanyozós-hajmosós akkorddal is megtarkítva. Benne bujkál a régi kék-rózsaszín Island kiss és Pacific paradise emléke is, aminek én kifejezetten örülök, mert mindkettőt imádtam... Tartóssága is nagyszerű! Egy fújást tettem a csuklómra, még zuhanyozás után is éreztem, a kabátom pedig 9 napig őrizte az illatát. Nem igazán fog izgatni az erős, buggyant indítás, szerintem nem nyugszom, míg ki nem könyörgöm magamnak! :)))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 10.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Lila színű.