Essence

Ár:   849 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   0,57 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: smurfette, Módosítva: 2020. március 9.

Kiszerelés:   0,57 g

Puha, vízálló, tartós gél szemceruza

6 árnyalatban kapható

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

palotapincsi

2023. augusztus 30.

Nem vagyok nagy szemceruzás, de home officeban a meetingekre nincs kedvem tusvonalat húzni, így megvettem ezt, és nagyon pozitívat csalódtam benne a korábbi szemceruzákhoz képest :) tartós, nem maszatolódik, lehet néha kipróbálom majd tus helyett is!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 30.

njusziful

2020. június 24.

Nekem tartós, egész nap fent marad és ráadásul olyan vékony vonalat húz tompán is, hogy ha nem látnám, el sem hinném. Ha akarok sem tudok vele vastagabb vonalat húzni, de nem is baj, mert színes szemhéjfesték mellett használom, s pont elég a vékony vonal. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. június 24.

HChristelle

2019. július 19.

Nem rossz. Kicsit maszatolódik, nekem a 03 urban jungle árnyalata van meg. Szép a színe, de nem fogom újra venni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 19.

thalion3

2019. május 31.

A feketét vettem meg, nem túl intenzív a színe. Frissen maszatol is. Miután megszáradt szupertartós. Kibírt egy masszív sírást, esőt és egy teljes napot igazítás nélkül. Újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 31.

nori145

2019. május 27.

Krémes de nem könnyen jön le. Nagyon szeretem vízvonalra használni,színe is szép.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 27.

Moni86

2018. május 27.

Én kb 5 éve ezt használom. A feketét. Krémes. Lágy. Nagyon sok pigment van benne. Tökéletes a vízvonalra. Olcsó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 27.

AnnaAnyaralu

2017. december 7.

Ha lehetne 0*-ot adnek ra! A feher szinut vettem meg also viz vonal kihuzasa celjabol. Remeletem talan az enyem hibas, de nem! Latom masnak is hasonlo a problemaja. Kezdetben is darabosan fogott, el kenni lehetetlen! Nagyon hamar megkemenyedett az igert "gel formulaval" nem is talalkoztam. Mar-mar szinte fajdalmas hasznalni. Lemoshatatlan es hasznalhatatlan minden feluleten (szemhej, vizvonal) Nalam megy a kukaba!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 7.

Anita1978

2017. december 6.

Féláron vettem 3 feketét és 3 sötétbarnát - ez jó sokáig elég lesz mert sajnos a Catrice vízállós cekája ahogy szárad, már nem használható, így gondoltam erre cserélem azt. Tekerős szerkezet, puha, krémes textúra, iszonyú könnyű használni, erősen pigmentált, így egy pillanat reggel vele a smink. Mire este hazaérek, már nem olyan intenzív a színe, mint reggel, lekopik kicsit (8 órát kibír, de 10-nél már megfárad), de azért imádom!Nem mondanám,h annyira tartós, mint a Catrice-mert az szerintem napokig úgy maradna a szememen, ha nem mosnám le, ehhez meg ha hozzáérek, lejön kicsit, de féláron belefér. Azárt ajánlom nagyon is!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 6.

Mona0625

2017. november 1.

Nekem a fekete van meg belőle, tényleg puha, krémes textúrája van, erős színe és igazából én teljesen meg vagyok vele elégedve, külön tetszik a tekerős kialakítás. Viszonylag tartós de azért nem árt ellenőrizni pár óránként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 1.

fodorgilda

2017. szeptember 23.

Több színben is megvan, a textúrája nekem megfelelt, kellemesen lehet felvinni, puha a ceruza része. Elég tartósnak bizonyult, de 4-5 óra után érdemes ellenőrizni és esetleg újra felvinni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 23.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Szilárd állagú szilikon gyanta, ami növeli a sminktermékek tartósságát és a fényvédő termékek vízállóságát. A bőrön légáteresztő réteget képez, megszáradva kellemes, nem ragadós érzetet hagy.

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Intenzív, sötétkék színű, sminkekben használt szervetlen pigment.