Essence

Ár:   650 Ft   Kategória:   Körömlakkok, lemosók

A krémet feltöltötte: AkInImOd, az összetevőket feltöltötte: NoraH, Módosítva: 2016. december 16.

Kategória:   Körömlakkok, lemosók

A 6 sötét árnyalat, kezdve a mély vöröstől, az éjkéken át, a matt vagy csillovó hatású fekete színekig – intenzív manikűrt garantál. A hosszantartó, tartós manikűrért!

Ancsa1230

2016. november 5.

Fedőlakk nélkül nem szívesen használom, nem tetszik a finishe,hogy matt de közbe szatén fénye van. de pont a benne lévő csillámok miatt tartós, és nehezen lehet leszedni!

(-1)    Hasznos vélemény?    Házirendellenes
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. november 5.

(-1)    Hasznos vélemény?    Házirendellenes
Black Fairy

2016. július 29.

Nagyon érdekes kis lakk ez...Mind megvan, és mindnek nagyon különleges finishe van, én leginkább szaténnak nevezném - matt és tele van csillámmal...Két rétegben csodásan fednek, nagyon gyorsan megszáradnak, és imádom a színeit...

De másnapra már lepattog...Oké, hajat is mostam, meg takarítottam is, de azért ez kevés....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. július 29.

alcyone

2016. július 21.

Jól nézett ki a polcon, az ára sem volt vészes, így jött velem...de otthon felkenve sajnos csalódás volt, mert ahogy már többen is írták, összességében egy matt végeredményt nyújt, nem tökéletes fedéssel. Sajnos én úgy vettem észre, hogy talán gyorsabban is kopik, mint más essence körömlakkom, de ezt még elnéztem volna neki, tekintve, hogy egy lakk sem bírja túlzottan a mindennapos gépelést, a házimunkát, fizikai igénybevételt. Ettől függetlenül az eredmény nem tetszik, bár a szürkés szín bejönne, több ruhámhoz is illene, ugyanakkor mégsem érzem azt, hogy megérte megvenni. A szín miatt egy 4-es, de mivel sem a fedése, sem a tartóssága nem túl jó, így kap tőlem egy 3-ast...ez most nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 21.

Loona

2016. március 5.

18 happy new green: már jó ideje szemeztem ezzel az árnyalattal, de az essence lakkok tartósságával kapcsolatos tapasztalataim miatt teljes áron semmiképp nem szerettem volna megvenni. Végül (nem kevés kutatás után) kiárusításon, 349 forintos áron sikerült lecsapnom rá.

Alaplakk nélkül kentem fel hosszabb körmökre. Két rétegben már egész jó volt a fedése, de nem teljes, fény felé tartva kicsit még áttetsző volt a túllógó részeken. Ez engem zavarni szokott, de mivel többször megjártam már essence-lakkok száradási idejével, és tudtam, hogy erre - hacsak nem akarom, hogy ugorjon a matt finish - nem fogok tudni száradást gyorsító fedőlakkot kenni, megálltam két rétegnél. Pozitív csalódás, hogy egész gyorsan száradt, még pozitívabb, hogy száradás után egyáltalán nincs körömlakkszaga! :O Én ilyennel még sosem találkoztam, más lakkoknál (leszámítva az egy szem illatosított lakkomat) lefekvéskor, de gyakran még másnap lefekvéskor is megcsap a lakkszag, ha a kezem az arcomhoz közel kerül, ennek viszont nincs ilyen szaga. Nem mondom, hogy teljesen szagtalan, olyan meleg-édeskés, valahogy az égett porhoz tudnám hasonlítani, de mégis inkább pozitív, nem fojtogató értelemben. És másnapra már ezt sem érezni.

A színe nekem nagyon bejön: nagyon sötét, majdnem fekete, de azért célirányosan megnézve egyértelműen zöld: selymes, matt sötétzöld, pont az a sötétzöld, amit nagyon szeretek, és ha gyakrabban jönne szembe ilyesmi, valószínűleg nem egyetlenegy zöld darab lenne a ruhatáramban :P Napfényben a csillámok is előbújnak kicsit, szaténossá teszik. Mindenképp ki fogom majd próbálni fedőlakkal is, mert az üvegben látható, nem matt színéért is odavagyok, és az sem jön mindennap szembe, jó lenne egy olyat is birtokolni.

A tartóssága sajnos tipikus essence: a második napon már pattant is le belőle egy kis darab (a harmadik napon pedig további két körmön is), pedig mondhatni kímélve volt: nem mostam abban a két napban hajat, nem mosogattam többet, mint egy átlagos napon, nem kapirgáltam celluxot :P Legközelebb alaplakkal fogom kipróbálni, hátha úgy tartósabb.

Összességében szeretem, mert bár a nem tartós lakkoktól a hideg kiráz, ez olyan szép és (a nálam szóbajöhető körömlakk-repertoárban) egyedi árnyalat, hogy a színéért magában mégis négy csillagot kap. A fentiek fényében viszont jól döntöttem, hogy vártam a kiárusításig, mert a szokásos essence-tartósság nekem sajnos egyáltalán nem ér teljes árat, ha pedig teljes áron vettem volna meg, most a szép és egyedi szín ellenére valószínűleg morcos lennék és kevesebb csillagot adnék.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 5.

silver

2016. március 2.

A bordót és a lilát vettem meg anno teljes áron... Csalódott is voltam utána egy kissé. Elég hígak ezek a lakkok, és rosszul fednek, illetve az ecsetük nem a colour & go lakkoknál megszokott széles, hanem a standard keskeny... Ezen szerencsétlen tényezők együttállása pedig azt eredményezi, hogy nem egy élmény felkenni őket.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. március 2.

kekrissy

2016. február 24.

349 forintra voltak akciózva a megmaradt the dark széria darabok. Meg is vettem kettőt a szép csillogásuk miatt. 19 - grey matters, 20 - turn on black.
Mind a kettő különleges, leheletnyit csillogós volt a dobozkájában. A szürkét kentem fel először a körmeimre és meglepődtem, mikor láttam, hogy matt. Nem gondoltam egy másodpercig se, hogy erre utalna a neve. Nincs csillogás, semmi. Egyszerű szürke matt szín, amilyenem már van. Pénzt dobtam ki az ablakon. Gondoltam mentem a helyzetet, így kentem rá egy fedőlakk réteget. Picit visszaadta a csillogós beütését, de minimálisan.
A teljes fedéshez 3 réteg is kellett, de hamar száradt viszonylag.

A feketének szintén csillogós, különleges beütése van a tégelyében. Felkentem és száradás után nyilvánvalóvá vált, hogy sikerült megvennem egy akár hanyadik egyszerű fekete körömlakkot. Pont nem volt rá szükségem.

Tartósságukat még nem tudom.

UPDATE: A fekete nagyon napos időben minimális csillogást mutat. Csak közelről vehető észre és csak erős napfényben.

UPDATE2.0: Munka mellett (ami nagyon koptatja a körömlakkjaim nagy részét) is több, mint egy hetet bírt ki minimális megszokott kopással a tetején. Igaz, RDEL young fedőlakkot használtam, elég valószínű, hogy az segítette hozzá. De kap egy plusz csillagot azért.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. február 24.

A teljes fedéshez 3 réteg is kellett, de hamar száradt viszonylag.

Tartósságukat még nem tudom.

AkInImOd

2015. december 8.

2015.09.11.
A 'Red I am' bordó színnel rendelkezem. Gyönyörű, igazi ősz hangulata van. A The Gel család bázisával és fedőlakkjával használtam: gyorsabban kopott a körmeim végén, mint a The Gel kollekció darabjai ugyanígy alkalmazva. Két vékony rétegben tökéletes a fedése, de érdemes 5-5 percet várni a rétegek száradásainál. Az ecset vékony, de jól lehet használni. Szeretem, pont vágytam erre a színre. :)

2015.12.08.
Eddig kérettem magam, de nemrég végre megvettem a képen is látható 17-es 'Indigo to go' árnyalatot. Gyönyörű mélykék, majdnem fekete, de ahogy ráesik a fény, lágyan csillog. A bázist és a két réteget igényli. Közben a "Red I am" árnyalatot jelentősen elhasználtam, jó volna még egy példányt betárazni - ha volna. :) Mivel a bordó példány tökéletesen teljesít, és a kék is hamar a szívemhez nőtt, javítok a pontozáson: szerintem ez a két lakk eddig megérdemli az 5 csillagot, mivel annyira még sosem voltam elégedett a manikűrjeimmel, mint ezek használatakor.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 8.

2015.09.11.

2015.12.08.

wifey

2015. november 11.

Hátttööö...se nem rossz, se nem jó. A bordó van meg, nem vagyok kibékülve se az árnyalattal, se a fedésével. Mostanában nehezen találok jó lakkot, mert szerintem változik - negatív irányba - az essence lakkok minősége, szóval elhasználom, de nem a legjobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 11.

doradegyrmt

2015. október 31.

18 happy new green - A színe az valami egészen lenyűgöző. Tökéletes ez a nagyon mély zöld, meg még matt is meg még csillámlik is egy kicsit, szinte túl szép ahhoz, hogy igaz legyen :) Mármint az is..sajnos nekem már egy nap után pattog le :((
Egyébként nem szeretem az Essence lakkokat, nem valami tartósak, de ez olyan szép, hogy nem tudtam ott hagyni, kár érte :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. október 31.

Takaro

2015. október 22.

A kek van meg, az uvegben nem latszik milyen szep, pedig az. Ket reteg eleg, gyorsan szarad, hazimunkaval mar harom napja birja, ami nalam csoda.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 22.

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.