Esszencia

Ár:   2950 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kisizé, Módosítva: 2018. július 13.

Kategória:   Samponok

Hajhullásra, hajnövekedés serkentésére, a haj zsírosodásának kezelésére, a helyes faggyútermelés visszaállítására készült különböző gyógynövények kivonatait tartalmazó natúr sampon.

Természetes összetevőkből áll, melyek táplálják a hajat és a hajhagymákat. A benne lévő gyógynövény kivonatoknak jótékony hatása van a fejbőrre; a 100%-os tisztaságú illóolajoknak (japán menta, kubeba, teafa) bőrnyugtató, fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatása van. Ez az SLS-mentes natúr sampon aloe verát és panthenolt is tartalmaz, hogy vitaminokkal is tápláljuk a hajat.

Kiki90

2020. december 10.

Elég sok ideje használom ezt a sampont, hogy tudjak róla véleményt írni. Sajnos ahhoz képest, hogy mennyibe kerül és látszólag csupa jó összetevő van benne a fejbőröm folyamatosan viszket tőle, pedig egyetlen másik sampon nem okozta ezt. Nem tisztít sajnos normálisan, már 2 nap után zsíros a hajam. Elvégeztem egy hajápolással kapcsolatos külföldi kurzust aminek során megtanultam a samponok egészséges/egészségtelen összetevőit és hogy milyen arányban kell az egyes összetevőket tartalmaznia a samponnak. Sajnos ennél a samponnál a Citrid Acid ami borzasztóan savas és azért szükséges, hogy kiegyensúlyozza a fejbőr pH értékét nagyon elől van a listán, ami azt jelenti hogy elég nagy mennyiségben tartalmazza ezt az anyagot a sampon. Ami pontosan a fejbőr irritációját okozza. Ennek a Citric Acidnek a lista legvégén kellene lennie, de úgy meg nem tudnák kiegyensúlyozni a samponban található egészséges összetevőket. Szükséges mellé havi egyszer egy szulfátos sampon használata, hogy teljesen tiszta legyen a fejbőröm. Nem rossz sampon de nem fogom újravásárolni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 10.

Rudelf

2020. július 1.

Imádom! :) Kicsit kócosabb lesz utána a haj, viszont kellemesen hidratál, megadja azt a rugalmasságot, erősséget, amiket egy sampontól el kehet várni. Csodákat szerintem egyetlen terméktől felesleges várni, főleg hajhullás terén, aminek millió oka lehet. Cgm-ben használom, utána a balzsam, leave-in és hajhab kombóval nagyon szépek a hullámaim.
+ én szívesebben támogatok egy magyar natúr vállalatot, mint egy multit az agyonszilikonozott termékeikkel. :) Az ára egyáltalán nem magasabb, mint bármilyen minőségi samponnak,sőt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.

HealDah

2019. augusztus 16.

Nekem semmit sem segített ,ahhoz képest mennyibe kerül többet vártam tőle . Sem a zsírosodást sem a hajhullást nem szüntette sőt abszolút semmi változást nem láttam ,pedig hónapokig használtam . Lehet másnak jó, de nekem sajnos pénzkidobás volt :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 16.

kisizé

2018. július 29.

Én nagyon meg vagyok vele elégedve! :) kicsit fel kell vizezni, úgy jobban habzik. Az illata gyógynövényes, de nem marad sokáig a hajban. Szépen tisztít, nem irritál, az INCI magáért beszél :) még csak 2 hete használom, szóval komolyabb hajnövekedést nem tapasztaltam, de teljesen meg vagyok vele elégedve.
Az ára kissé borsos, de internetről rendelve kaptam mellé ajándékot is, akinek fontos hogy milyen anyagokat ken a hajára, ennyit megér!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 29.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Propanediol, Lactic Acid, Hydrolyzed Keratin, Caprylyl Glycol, Calcium Gluconate
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid, Gluconolactone
Vitaminok: Panthenol

Bojtorján gyökerének a kivonata. Paula Begoun szerint a benne lévő aktív anyagoknak gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatása van. A bojtorjánnak a gyökerét, levelét és magját is használják a kozmetikumokban és a növény minden rész hasznos a bőr számára. A levélnek baktériumellenes hatása van, mely hasznos lehet a pattanásokkal kűzdőknek.

Orvosi vízitorma kivonat. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló és illatanyag. Paula Begoun szerint egy kevés kutatás utal arra, hogy szájon át fogyasztva rákellenes hatása van a vizitormának. Szintén van arra utaló kutatás, hogy a növény antioxidáns tulajdonságú, de hogy a bőrre kenve is megtartja-e ezt a tulajdonságát azt nem tudni.