Estée Lauder

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szambi, Módosítva: 2015. október 17.

Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

Exkluzív fenntartható nedvesség komplexel kialakított. Intenzív, azonnali és hosszantartó hidratálást biztosít a bőrnek. Megerősíti a bőr nedvesség védelmét. Megakadályozza a bőr öregedésének korai jeleit. Fiatalos és egészséges bőrt eredményez

Water / Aqua Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2 eo HDI/ PPG/ Polycaprolactone Crosspolymer Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil Caprylic / Capric Triglyceride eo C12-20 Acid PEG-8 Ester ti I eu Dimethicone eo I szil 1 0Butylene Glycol h 1 0Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract a Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Selaginella Tamariscina (Spike Moss) Extract Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract Saccharomyces/ Magnesium Ferment Extract Saccharomyces/ Calcium Ferment Extract Saccharomyces/ Zinc Ferment Extract Haberlea Rhodopensis Leaf Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Saccharomyces Lysate Extract h I gy Polygonum Cuspidatum Root Extract a Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Leaf Extract Humulus Lupulus (Hops) Extract eo I i Padina Pavonica Thallus Extract Astrocaryum Murumuru Seed Butter Punica Granatum Sterols Beta Vulgaris (Common Beet) Root Extract a Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Aloe Arborescens Leaf Extract h I gy Yeast Extract a Biosaccharide Gum-1 h Adenosine Phosphate Linoleic Acid eo Algae Extract eo I h Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Caffeine Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Behenyl Alcohol eo I al Saccharide Isomerate h PEG-100 Stearate ti 0 0Phytantriol h I al 2 2Glyceryl Stearate eo I euSodium PCA h 0 0Potassium Cetyl Phosphate ti Propylene Glycol Dicaprate eo Trehalose h Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Cocos Nucifera (Coconut) Oil eo 4Acetyl Carnitine Hcl Sodium Hyaluronate h 0 0Silica Dimethyl Silylate eo Hydroxypropyltrimonium Honey Phenyl Trimethicone szil Zea Mays (Corn) Oil eo I eu 3 07-Dehydrocholesterol (Provitamin D3) Cyclodextrin Nordihydroguaiaretic Acid a Atelocollagen h Chitosan Caprylyl Glycol eo I h Sphingolipids eo Silica Dextrin Sodium Carbomer Linolenic Acid eo Xanthan Gum ti I eu Parfum / Fragrance i Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer Phenoxyethanol ta

jituszka

2017. február 23.

Vízhiányos bőrömre kerestem megoldást, ami nem olajos, mert az nem hidratál, csak "ráül" a bőrömre. Eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Onnan tudom, hogy működik, hogy azonnal beszívja a bőröm, alig van időm eloszlatni. Külön tetszik, hogy éjszakai és nappali krémnek is használható.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 23.

Igh12

2016. június 8.

Kellemes, könnyed krém, szép összetevőkkel. Egy hónapja használom ezt, előtte Clarins krémem volt, így csak ahhoz tudom hasonlítani. Nem tudom még, maradok e ennél, vagy sem. Gondot nem okozott igazából, de nem is nagyon csinál semmit, Szép csomagolás, jó illat. Egy fárasztó nap után szeretem az arcom ezzel kenegetni, pihentető jelleggel.

(ami a hidratálást és vízmegkötést illeti, véleményem szerint a legjobb módszer napi 10g kollagén és 3-4 liter víz elfogyasztása. :D )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 8.

CandyCurses

2015. november 13.

Éjszakai krémnek használom, nagyon hamar beszívódik, és nagyon kellemes érzetű lesz tőle a bőröm. Pláne most a fűtésszezonban eléggé hámlik, erre kiváló gyógyír.
(Ha nappalinak használnám, hát tennék rá SPF-et, nem "csillaglevonással büntetném.")

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 13.

Fenolia

2015. január 21.

Nekem kevés volt a hidratáló hatása és egyáltalán nem biztosított hosszan tartó hatást. Sminkelni tudtam rá és jó volt az illata. Kicsit benéztem, mert ez normál bőrre van, de gondoltam hátha...de ez nekem nagyon kevés, egyáltalán nem érzem hidratáló vagy egyéb előnyős tulajdonságait. Nem pontozom le teljesen, mert lehet a száraz bőrre való társa sokkal többet tud, de nem biztató...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 21.

eyeye

2014. június 17.

Egyszerre fogyott el az éjszakai és a nappali krémem is. Olyan hidratálót kerestem a kombinált, de a terhesség miatt mégis fokozottabban vízhiányos bőrömnek amiben nincs fényvédő, így tudom estére is használni. Nappalra meg akkor is szoktam plusz fényvédőt alkalmazni ha már eredetileg is van a krémben. A feladatát tökéletesen ellátja, az állaga nekem így a nyári hőségben nappalra kicsit nehéz de ezt csak felkenéskor van így. Nagyon hamar beszívja a bőröm és napközben sem éreztem eddig sosem, hogy utána kellene hidratálnom. Szeretem az illatát, jó érzés amikor felkenem. (Nekem egyáltalán nem sárgadinnyés...) Sajnos nekem kicsit gyorsan fogy mivel nem csak arcra hanem nyakra és dekoltázsra is ezt kenem. Nem olcsó. Legközelebb nem hiszem, hogy ezt fogom venni, attól függetlenül, hogy meg vagyok vele elégedve, hanem kipróbálok majd más terméket a márkától.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 17.

poppy

2014. február 4.

Alapvetően szilikon ellenes vagyok, de ez nekem bevált. Persze a horribilis árát nem éri meg, de jó sminkalap és kellően hidratálja a normál bőrt. Luxus érzetet kelt a csomagolása, de a szaga olyan mint a sárgadinnyés gyerekrágónak, ami miatt a luxus érzés el is illan.... Kaptam, ezért örülök hogy van, de venni nem venném meg ennyiért, a drogériás termékek is hozzák ezt a szintet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 4.

senskin

2013. december 3.

Valóban jó, könnyed krém. A hozzá való szemkörnyékápolóval együtt nagyon jó.
Mivel nem zsírosít, a kissé zsírosodásra és vízhiányos bőrre is kiváló lehet. Alá érdemes egy alkoholmentes tonikot választani. Eddig legjobb hidratálóm! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 3.

Valóban jó, könnyed krém. A hozzá való szemkörnyékápolóval együtt nagyon jó.

szambi

2012. december 6.

Télre vettem, mert sajnos amint hűvösebbre fordul az idő elkezd hámlani az arcom.
Eddig nagyon jó tapasztalatom van ezzel a krémmel. Érdekes módon nem is olyan nehéz krém, gyorsan beszívja a bőröm és reggel nem fénylik a fejem. Nem okozott mitesszereket, sem pattanásokat. Nyugtatja a bőrt és ritkán mondok ilyen elcsépelt közhelyet, de használatával valóban élettel telibbnek tűnik az arc. Megfigyeltem, hogy miután felviszem, utána visszanyeri a bőröm a szép rózsaszínes, pozsgás színét.
Az összetevőivel is teljesen ki vagyok békülve, láthatólag sok hasznos hatóanyag is került bele. Szerencsére a benne lévő szilikon abszolút tolerálható mennyiségű és egyáltalán nem érzékelhető, ezt pedig én külön díjazom. Az illata kellemes és nem túl tolakodó.
A hámlást ha nem is szüntette meg maximálisan, az tény, hogy alig észrevehetőre mérsékelte, mondjuk én nem nagy menyiségben és vizes kézzel masszírozom a bőrömbe. Szeretem használni, a komfortérzetemet is jelentősen javította.
Nem szaporítom tovább a szót, szerintem ez egy jól megkomponált krém.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 6.

Nem szaporítom tovább a szót, szerintem ez egy jól megkomponált krém.

powerpuff

2012. október 20.

Szerintem nagyon jó! Nekem alapból pattanásosabb a bőröm, tágak a pórusaim. Szuper smink alap, nekem nem ragad (várni kell vele 5-6 percet minimum, mielőtt ráviszek alapozót). Csupán azért adok rá 4 csillagot, mert nekem zsírosabb a bőröm, és emiatt nem is nagyon mattítja, de hát nem is ez a feladata...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2012. október 20.

anett.lalova

2012. augusztus 21.

Hú de nem szeretem. Olyan pattanások jöttek elő...fuj. Fájós, nagy, nem elmúló...
nem,nem és nem

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. augusztus 21.

nem,nem és nem

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Beta Vulgaris (Common Beet) Root Extract, Yeast Extract, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, Nordihydroguaiaretic Acid
Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Aloe Arborescens Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Saccharomyces Lysate Extract, Aloe Arborescens Leaf Extract, Biosaccharide Gum-1, Algae Extract, Saccharide Isomerate, Phytantriol, Sodium PCA, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Atelocollagen, Caprylyl Glycol

Alkoholok: Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Phytantriol
Emolliensek: Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Caprylic / Capric Triglyceride, Dimethicone, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Linoleic Acid, Algae Extract, Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol Dicaprate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Silica Dimethyl Silylate, Zea Mays (Corn) Oil, Caprylyl Glycol, Sphingolipids, Linolenic Acid
Emulgeálószerek: C12-20 Acid PEG-8 Ester, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Zea Mays (Corn) Oil, Xanthan Gum
Szilikonok: Dimethicone, Phenyl Trimethicone
Tisztítószerek: C12-20 Acid PEG-8 Ester, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Xanthan Gum
Illatanyagok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Ethylhexyl Palmitate, Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

A krém összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Csipkeharaszt féle kivonata. Kevés információ érhető el arról, hogy mire is jó ez az összetevő, de a TruthInAging egy tajvani tanulmányra utal, ami szerint a csipkeharaszt kivonatnak rákellenes aktivitása van, egy kóreai tanulmány szerint pedig véd az UV sugárzás okozta károktól és segíti a bőr regenerálódását.

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

Gránátalma kivonat. Szájon át fogyasztva úgy tűnik, hogy pozitív hatása lehet a szív- és keringési rendellenességekre, valamint a rák és a gyulladásos megbetegedésekkel szemben. Paula Begoun szerint viszont a gránátalma bőrre gyarkorolt hatása nem igazán ismert, viszont egy kutatás szerint a gránátalma kivonat in vitro kísérletek szerint (kémcsőben végzett) segíti a bőr regenerálódását.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

cékla gyökerének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint a cékla gyökere gazdag forrása az antioxidánsoknak.

Térfogatnövelő segédanyag.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Phytantriol h I al 2 2

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.

L-carnitine. Paula Begoun szerint állatkísérletek arra utalnak, hogy szájon át bevéve antioxidáns tulajdonsága van az összetevőnek, azt azonban nem igazán tudni, a bőrön alkalmazva milyen előnye van. Talán antioxidáns, a CosIng minden esetre bőrjavító összetevőnek sorolja be.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Hártya képző (film forming), zselésítő, emulzió stabilizáló segédanyag.