Estée Lauder

Ár:   12 130- 18 060 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 75 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: HankyPanky, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2017. november 20.

Ár:   12 130- 18 060 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 75 ml
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák

Az Estée Lauder 1988-ban megjelent illata.

Illatcsalád: virágos-chypre

Fejjegyek: aldehidek,  mimóza, koriander, tubarózsa, sárgadinnye, szilva, zöld jegyzetek, rózsa

Szívjegyek: narancsvirág,  babérlevél, pacsuli, orris gyökér, jázmin, gyöngyvirág, cédrus, kardamon

Alapjegyek: fűszeres jegyzetek, szantál, ámbra, pacsuli, muszk, civet, orris gyökér, tölgymoha, vetiver

RITKASÁG! Estée Lauder Knowing (Vintage)
Ár: 12.900 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 50ml/kép, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, foxpost, személyes átvétel
Minták, Estée Lauder, Shiseido stb.
Ár: ~900 ft , Eladó: Angelless
Állapot: Félig vagy negyedig vannak, változó, Helyszín: Debrecen, fizetés: Személyes átvétel Debrecenben vagy posta

jakarika

Korcsoport: >54
2020. augusztus 30.

Szép komoly parfüm a 80-as évekből ami kiállta az idő próbáját. Összetevői méltóságteljesen trónolnak egymás mellett. Kifogástalan minősé
ég, én egy kissé keménynek érzem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 30.

ég, én egy kissé keménynek érzem.

Nushi

2020. június 25.

Egy mintát kerülgetek már lassan egy éve, vissza visszatérve próbálgatom és úgy tűnik kezd végre beérni bennem a nő. Rajtam először felkavaró ez az illat pont az amitől menekülni szoktam. Karcos harsány, szinte bántó bőrös mohás púder. Lecsendesedve egészen férfiassá válik és nem hagy nyugodni. Valamelyik délután beillatosítva csodásan puha álomba merültem miközben szagolgattam a csuklómat. Olyan mintha egy édes szerető tartott volna a karjaiban. Nem kifejezetten a stílusom és mégsem hagy nyugodni, napok óta ez jár a fejemben...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 25.

Oila

2019. november 25.

Hmmm. Nekem ez az illat sokakkal ellentétben nem annyira elegáns és üzletasszonyos/öntudatos, magabiztos/érett nős képeket hoz be, mint inkább a 18-20 évvel ezelőtti önmagamat:) Minden voltam, csak öntudatos, érett, tapasztalatokkal rendelkező nő nem:) Egyetemista, aki végre a szülők látóköréből kikerülve belekóstolhatott az életbe: nappal élvezet volt hallgatni a jó nevű egyetem tanárainak előadását, szemináriumokon vitázni, este és éjjel pedig... nos.... bulizni és flörtölni a végtelenségig. Jazz kocsmák és rock klubok cigifüstje (akkor még lehetett), sör vagy bor vagy csak kávé minden mennyiségben, fiatalság, lüktető vér... főleg az utóbbi.... nekem valahogy pontosan ezt a légkört idézi fel ez az illat, de annyira, hogy még majd' negyven éves fejjel, három gyerekes anyaként is bizseregni kezd tőle minden porcikám. Fülledt, nagyon fülledt, erotikus, de nem a már mindent kipróbált, igencsak jártas nő erotikája, hanem ezé a lüktető vérű lányé, aki még nem sokat tud, de a teste már mindent követel. Nagyon sok minden zajlik és keveredik egyszerre ebben az illatélményben: a lány virágokkal zsúfolt 90'es évekbeli parfümje és a fiú fás arcszesze legfőképp, ahogy a testük is összekeveredik egyetlen éjszakára. Bujaság, butaság, de mégis maga az élet és ezek a legszebb pillantok benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 25.

Dottir

2019. április 21.

Jobb előre eldönteni, mi fogjuk viselni, vagy az illat minket. Mert súlya és személyisége van, remegő kézzel nem lehet érte nyúlni.;)
Számomra a szuverén, érett, vagány és magabiztos nők illata, akik nem sokat foglalkoznak mások véleményével. Fanyar bőrös-pacsulis-íriszes-mohás típus, kizárólag autonóm személyiségeknek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 21.

KBara

2018. november 11.

20 éves koromban kaptam ajándékba a családunk egyik idősebb barátjától Karácsonyra. Úgy örültem, hogy de jó, parfümöt kaptam, beleszagoltam, hát rögtön legörbült a számról a mosoly. Nagyon rossz illat. Szúrós, aldehides, kellemetlen, férfias, szinte bántó volt az orromnak. Én semmilyen virágos vagy nőies jelleget nem éreztem benne. Nem nekem való volt. Évekig tartogattam, majd sajnos a kukában végezte. Akkoriban nem volt ez a honlap, hogy eladjam valakinek, aki megbecsülné.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 11.

Vilhelm789

Korcsoport: >54
2017. november 13.

A kedvencem volt, évekig használtam. Nagyon friss, virágos illat, hosszan tartó, nőies. Sajnos azt a tapasztalatom, hogy az évek során
változtattak az összetételén, mert már nem az az illat, amit én annak idején megszerettem. Az Estée Lauder márkaboltban erről nem tudtak,
azt mondták, hogy attól függően hol gyártják, lehet eltérés.az illatban. Csak az eredetileg megszeretett illat miatt 5 csillag, amit sajnos azóta sem találtam meg.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. november 13.

umpalumpa

2016. október 21.

Réges régen, amikor még tini voltam, volt édesanyámnak egy lüke, laza barátnője, aki önmaga elől nálunk rejtette el ezt a parfümöt. A mai napig nem értem miért tette, de mi lányok, a tesómmal sokat szagolgattuk. Engem elvarázsolt, de tudtam nem nekem való.
Nem olyan régen megillatoltam egy szaküzletben és úgy indultam neki, hogy biztos sok minden változott, az összetevők újítva, én idősebb vagyok és más, de most is ugyanúgy tetszik. Sok összetevője van, ami más szagos vízben nem tetszik, ebben viszont együtt mindent szeretek!
Nem is merek összetevők alapján parfümöt venni, rendelni és igyekszem előre nem tudni mi van bennük, hogy ne befolyásoljanak.
Szívesen hordanám ebben a ronda időben (is), mert a kis férfias beütése ellenére meleg, bársonyos, biztonságos illatnak érzem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 21.

szilviakiralyno

2016. október 15.

UD 2:
Tuti, hogy nem vagyok kiszámítható, vagy inkább beszámítható. Nem tudom, mi volt az orrommal márciusban. Azt megelőzően 5 pontos volt, az új kiszerelést lepontoztam 3-ra... Most meg felpontozom újra, véglegesen 5-re. Tavasszal valószínű nem működhetett jól rajtam, vagy miattam, vagy az időjárás miatt. Most ismét azt érzem, amit megszoktam, és a tartósságával sincs baj. Biztos velem volt a baj, Mea Culpa..
Kétségtelenül kicsit virágosabb, és tubarózsásabb, nem annyira a ciprus jelleg érezhető, és a rózsa is kicsit jobban elbújik, mint a régebbi változatban, de most október közepén határozottam kiélesedik markáns jellege. Egyszerűen árad belőle a határozottság, a nőiesség, a vonzerő, dinamika, balzsam a lelkemnek. A minap többen megdicsérték rajtam, férfiak és nők is, kérdezték mi ez, és megerősítették, hogy nagyon illik hozzám az illat. Karakteres, csípős, de szépen lassan lágyul, mégiscsak eszméletlen tartós. Valószínű, hogy csak én nem éreztem már magamon. Erős illat, elegáns, nem finomkodik. Azé a Nőé, akinek a tudás hatalom. Ó, Estée Lauder! Köszönöm ezt a csodát.
Maradni fog az 5 *

2016.március 5.
Több mint egy évvel előző kommentem után most újra kell gondolnom a véleményem, aminek az az egyszerű oka van, hogy előző bejegyzésem 20 éves korom óta birtokolt régi darabra vonatkozik. Akkor rózsa-ciprus illatként volt forgalomban, ahogy írtam, karakán, erőteljes... ésatöbbi..
Nos, még múlt hónapban történt vásárlásom alkalmával, (annyira vártam, majd elepedtem), mert már nem sok maradt a régi üvegben, végre magaménak tudhattam, de szerencsére okosan csak egy 30 ml-est vettem a z E. Lauder szaküzletben. Hát, mit is mondjak.. igencsak elérte Őt is a végzete, kicsinálta, kivégezte, sajnos végzetesen kasztrálta, kiherélte az IFRA kötelező érvényű szabályozása, és elvesztette jellegét, markáns, erős hatósugarát, sajna egy enyhén fás akkorddal, és iciripiciri zöld jeggyel indító tubarózsa-mimóza - mittomén milyen virágkavalkád csak orrba, semmi jele a tölgymoha illatának, a vetivernek, sehol nem találom a lényeget, ami jellemző volt rá. Nincs karakter, jellegtelen illattá vált, ami végül is kellemes, de nem feltűnő. Azért vonok csak le két pontot, pedig többet tennék, mert végül is dícséretet kaptam másoktól. De nekem már nem az a szerelem, ami volt. Komfort és tisztaságillat lett. Olyan lett mint egy demens öreg, aki már nem emlékszik személyisége jellegzetes vonásaira, és kifordult önmagából... És siratom. Siratom... :'(
2015. január 23.
Az eső áztatta erdő illata. Fás-földes, mohos, igazi remekmű. Erőteljes és rendkívül tartós. Igaz erre az illatra, hogy a parfüm öltöztet. Sokan talán csak alkalmi ruházathoz tudják elképzelni, de én nem. Nekem nappalra is tökéletes, igaz,hogy feltűnő, és mégis a földes jegyek természetközeliséggel ruházzák fel, nincs benne irritáló aroma, semmi idegen érzés. Tökéletes az összhang. A mélysége ellenállhatatlan, és magnetikus. Az első negyed órában zöldes jegyek uralják, de utána elmélyül, a fás, erdei illat marad, valami megmagyarázhatatlan aurával. Varázslatos parfüm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 15.

UD 2:
Maradni fog az 5 *

2016.március 5.
2015. január 23.

sword

2016. augusztus 6.

Nekem már valószínűleg az ivartalanított verzióból van illatmintám. Először egy nagyon tetszetős, figyelemfelhívó, de nem közönséges illat, ami egy órán belül átmegy valami konszolidált átlagosságba, aztán három óra múlva már csak akkor érzek egy pici illatot, ha beledugom a kézfejemet az orromba...
Pedig amúgy tetszene...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 6.

Pedig amúgy tetszene...

Gigike

2016. július 27.

Nekem ő sosem lopta be magát a szívembe..
Kaptam belőle 2 üveggel is, és használnom is kellett pedig nem akartam :D
"Magyarul nem akartam megbántani azt akitől kaptam, meg azért nem egy büdös valamiről volt szó mint pl a Montale-ék, ő annál jóval elviselhetőbb volt.."
Virágokból szinte semmit sem éreztem, csak az erőteljes és tolakodó, egyáltalán nem nőies jegyeit...
Nekem elég régiesnek tűnik az illata, pedig van nem egy olyan parfümöm amik jóval 1950-es évek előtt láttak napvilágot és az erőteljes illatokat is nagyon szeretem, az unisexekről meg nem is beszélve..
De ez sajnos nem az én világom sehogy se, bevallom hogy ki is dobtam mind a 2-őt, soha nem tennék ilyet, főleg egy parfümmel, de max ha elhoztam volna magammal amikor hazaköltöztem és tudom hogy van itthon KM akkor felraktam volna ide őket eladni.. De annyira megutáltam hogy jobb volt nézni ahogy végre repülnek a kuka felé annyi "kárba ment" év után..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 27.

Nekem ő sosem lopta be magát a szívembe..
Kaptam belőle 2 üveggel is, és használnom is kellett pedig nem akartam :D

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Benzoate, Limonene, Coumarin, Farnesol, Eugenol, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Citral, Anise Alcohol
Színezékek: Red 33 Lake / CI 17200, CI 42090
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lilás piros.