Etat Libre d'Orange

Ár:   29 700 Ft és 44 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. július 20.

Ár:   29 700 Ft és 44 500 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml

Fej: mandarin, pinkbors, paprika

Szív: tömjén, orhidea, szilva

Alap: pézsma, pacsuli, benzoé, kámfor

Tarzicia

2020. március 30.

Érdekes és újszerű ötlet az elején a kámfor, nekem tetszik, bár jó, ha három másodpercig jelen van. Azonnal és elemi erővel törnek elő a többiek: Tom Ford-szerű orchidea, tömény szilva, némi szaftos-gourmand-páleszes felöntéssel, majd kisvártatva kb. egy tonna Coco Noir-szerű pacsuli. Nem tömény, de rendesen odateszi magát, még jó, hogy én szeretem a pacsulit, ez a része a legjobb. Sokáig azért nem hagy örvendezni. Hogy miből adódik megint az az enyhe púderesség, ami szép lassan elősettenkedik, és mindent megváltoztat, fogalmam sincs. Nem hinném, hogy a pézsma önmagában ilyet produkál, de már kezd zavarni, hogy rajtam mostanában majdnem minden ilyen édes-púderes lesz. Pár óra elteltével ez a púderesség azért kicsit alábbhagy, és olyan arcát mutatja, amire azt mondom, hogy nem is olyan rossz.
Teljesen kizártnak tartom, hogy ez a parfüm egy pasihoz illik (normális, klasszikus férfakról beszélek), ugyanis van benne valami egyértelmű "pasimágnes"-jelleg, és egy jó értelemben vett "csacsogós csinibaba vagyok" hangulat. Pont olyan naív, rózsaszín illat, mint a doboza. Bújós is, érzéki is, talán túl egyértelműen is az, de épp emiatt egy randevún szerintem biztos siker.
Amúgy telt és gazdag, van benne sok minden, mégsem zsúfolt. Kellemes viselet lehet annak, akihez illik, és ezt a stílust szereti, csak ez az illető nem én vagyok. Most tudatosult bennem, amikor utánanéztem, hogy Christine Nagel valahogy sose az én ízlésemnek való parfümöket készít, nem is tudom, ezt miért akartam kipróbálni.
Erős 3 csillagot azért simán megérdemel.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 30.

Erős 3 csillagot azért simán megérdemel.

Verona5

2019. május 6.

Valahogy nem tudta megdobogtati a szívem a fújós próba. Főleg az összetevői miatt szerettem volna megillatolni, kíváncsi voltam, hogy mit lehet ezekből együtt kihozni. Viszont a felfújások után egyfolytában azon zakatolt az agyam, hogy túlontúl összetett, túl sokat akar mondani és a végén semmi lesz belőle. Zavart ez az érzet. No erotika, no magabiztosság érzet, no templom.... semmi. Olyan túl modern illatnak érzem, amiket manapság árulnak a niche parfümériákban. Valószínűleg pont a kámfor zavar benne, pedig ő a kuriózum összetevője, és szeretem is, de nem itt. Nem mondom, hogy rossz illat, de nem nekem való és nálam nem tartozik a húúhháák közé. Útjára engedtem, biztos megtalálja majd, akivel kölcsönösen szeretik egymást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 6.

zsazsi1

2019. március 19.

Alapjában véve jó illat, de nem parfümre asszociálnék - inkább valami gyógynövényes kencére. Nem túl nagy a hatósugara, én három fújást alig éreztem magamon. Kellemes, semleges kámforos tisztaságillat, igazi unisex, de nekem inkább nem-nélküli. Kétségkívül különleges, de a véleményekben olvasott szexuális felhangokat én nyomokban sem tudom benne felfedezni - nekem konkrétan annyira szexi, mint a nagyi reumakenőcse. Érdekes illat-kaland, és biztosan elfogy a kis fújós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 19.

emb1p3

2019. március 12.

Nagyon szimpatikus az ELDO attitűdje, van is 1-2 nagy kedvencem tőlük, de az illatok többsége valahogy szétesik, disszonáns marad rajtam. Ellenben a nem túl nagy parfümbubus barátnőmre ráfújtam ezt-azt, és pedig azt hinném, hogy kettünk közül én vagyok egy hajszálnyival punkabb, rajta zseniálisan állnak. Ez egy tömjénes, kámforos, szappanszagú gomolygás, amit felpezsget egy citrusos gyümölcsakkord (azt ugyan nem tudtam volna megmondani, hogy mandarin). Friss, izgalmas, de komfortos, nem igényel nagy nekiszentelődést, konstans figyelmet a viselőjétől, de nem marad észrevétlen, szerethető furaság, abszolút szignatúra-potenciál.

Azon gondolkodtam amúgy, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy tojás, a szexi név vagy a saját bolt, mert ugye az Etat libre d'orange boltjának a címe a Levéltár (Archives) utca 69. , így lett ez a tömjénes-kámforos illat Levéltár 69, ami máris inkább a vicces irányba tolja a erotikus felhangot. Vajon úgy kerestek bérleményt, hogy mindegy, csak valami szexpóz legyen a házszám? Ha úgy alakul az ingatlanpiac, akkor most Halászó macska 69-et vennénk?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 12.

alycethetyger

2019. február 1.

Nos, előjáróban annyit mondok, hogy így a 69 után, ha kedvem támad blindbuy parfümöt rendelgetni, akkor Nagel asszonyság parfümkatalógusával előre egyeztetek. Mert ez a nő egy kib***tt zseni, excuse my French.

Kettő milliliter, egy fújás és a hirtelen szívrobbanásom tudatta velem, hogy ez a parfüm hozzám tartozik, és egy hét múlva nálam volt a féltve őrzött 30 millim. Hiába, ha én szerelmes leszek, azonnal kell, és ez a parfüm nagyon jófajta kokain, nem is hiszem, hogy a továbbiakban tudnék élni úgy, hogy nincs otthon valamennyi.

Nem véletlenül lett annak keresztelve ami - ez az az illat amit én csak a szexmámor jelzővel tudok illetni - illik ilyet leírni, vagy sem, ez a színtiszta érzületem.

Füstös, fojtogató, de mégsem annyira, hogy ne legyen kellemes. Rajtam elemi erővel dominál a szilva, a kámfor és a paprika, bár kiérzem belőle az orchideát is. A kámfortól féltem eddig az illatok terén a legjobban, mindig a hideggel asszociáltam - a 69 minden, csak nem hideg! A pézsmás alapra rétegezett gyönyörűségek elveszik a templomi hangulatot (amire egy kicsit azért számítottam), és nemhogy a templomból, de az egyházból is kitiltják annak viselőjét.

Vagy nem, ki tudja.

Nekem személy szerint hatalmas erőt ad, olyan magabiztossággal ruház fel, amit parfümtől még nem kaptam soha. Mindig is az a személyiség voltam, aki a furcsa, szokatlan dolgokat kedveli, kicsit a társadalom peremén, máshogy látva dolgokat, mint a nagy többség. Nyilván nem azt jelenti, hogy nem vagyok normális, ellenben mára már teljesen elfogadtam magam, és ez ad erőt. Ez a parfüm tulajdonképpen a korona a saját magabiztosságomra, az ékkő ami körülöttem világít, ha megjelenek valahol.

És igen, abszolút tisztában vagyok a saját exhibicionizmusommal, szeretek más lenni.

Eddig kizárólag dícséretet kaptam rá, összeértünk, signature lett, mindenki tudja, hogy én vagyok ott, ha megérzik ezt az illatot.

És azt is tudja mindenki, hogy ezzel a Nővel nem lehet packázni, mert fegyverei vannak amiket tud használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 1.

Vagy nem, ki tudja.

Adrienn0119

2018. november 4.

Második üveg, most már a legnagyobb. És a szerelem idén talán nagyobb, mint 1 éve. Ma megszallt az ihlet, és próbálom ezt is szavakba önteni, ami, hát nem könnyű. Az első találkozás egy kis fújós maradék formájában történt. A reakció, hátra hőkölés volt. Huh, ez aztán az arcodba tolja magát úgy ahogy van. Gondoltam, nem baj, ezt is megismertem. De nem hagyott nyugodni. Mi ez az illat, ami ennyire ismerős és visszarepít a gyermekkoromba, miközben olyan, mintha falhoz csaptak volna (erre még visszatérek) A kámfor, az én gyermekkoromban ott volt mindenhol. Krémekben, samponban, kámfor mindenre jó, gyógyír testnek és leleknek. Szóval este haza értem az újonnan beszerzett kis fújósommal, kipucolkodtam és bevállaltam. Hümmögtem, ráncoltam a homlokom, majd egyszer csak jött az áttörés. Egy home sweet home érzés. Ami először elriasztott, az hírtelen addikcióvá vált. Ahogy a testem hőmérsékletével el kezdett összeolvadni, nem tudtam levenni az orrom a bőrömről, azt akartam, hogy mindenhol ott legyen. Még, még és még...
Az illat megjelenesekor a szlogen a "The Illusion of Sex" ami telitalálat. Amikor magamra fújom le akarok feküdni magammal, na itt most ne arra a bizonyos dologra gondoljunk :D Arra gondolok, hogy ez az illat annyira erorikus, hogy a legősibb emberi ösztönt váltja ki, a falhoz csapós fajtát ;) A kis papíron a dobozban a "The end of innocence" szerepel és ez így van. Ez nem az esküvő illata, hanem a nászejszakáé, ez az illat tele van erotikaval, elemi ösztönnel, ez már nem vágyról szól, hanem a beteljesülésről. Ez az illat szól arról a kalandról - és ne legyünk álszentek legalább 1 ilyen akad minden nő életében - mikor nem biztos, hogy emlékszel, lehet, hogy a bemutatkozás el is maradt, a reggel melletted szuszogó fiú nevére, akivel tegnapi buliban találkoztál először és valószínű, utoljára, viszont az éjszaka emléke örök marad.
Szóval lányok, asszonyok ez a szürke összes árnyalata 😀 Az illatjegyeket külön-külön elemezni nem tudom, de nem is szükséges, mert itt minden egyben van. Ha ez van rajtam, elhiszem, hogy bárki, mindenki szeretkezni akar velem 😆

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 4.

Odil

2015. március 20.

Ez egy fluff girl, a kifejezés minden bűbájával (édes, ábrándos, pezsgő, játékos jegyek) és jelentésének gyomorforgató valóságával (gyógyszeres kámfor, keserű paprika, száraz tömjén). Körülölel egy száraz anál Barbie rágóval... teljesen elbűvölt.

Ud. Viselni szintetikus, férfiakon nevetséges, de akkor is egy fantasztikus illatkaland.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 20.

monic0810

2013. július 4.

Még senki? No, akkor megpróbálom szavakba önteni ezt a csodát!
Először egy pici mintát kaptam, talán 4-5 próbálkozásra elegendőt. Bevallom, nem igazán ismertem eddig ezt a parfümházat, fragranticán olvastam utána. És ha csak a csomagolást néztem volna - tudom, nem az üvege alapján választunk parfümöt, de nekem azért ez is fontos -, soha nem találkozunk. De visszatérve a mintára: első szippantásra Szerelem, így, nagybetűvel. Rajtam rögtön tömjénes-borsosan indít, megédesítve egy kis szilvával, ettől nem lesz túl "templomos". Ez az édeskés tömjénes illat végigkíséri az illatot, megbolondítva még egy cseppnyi kámforral, leszáradásában pedig puha muskos-pacsulis lesz. Tartós, rajtam egész nap érződik, és még ebben a nyári melegben is bátran merem használni, mert nem fojtogat.
Nagyon jól kitalált, felépített parfüm, az egyes jegyek olyan gyönyörűen egészítik ki egymást, hogy tényleg életem végéig bántam volna, ha ez az élmény kimarad!
Uniszex, szóval Uraim, csak bátran!
(Most 10 ml-t birtoklok belőle, de KELL egy teljes üveg! :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. július 4.

Még senki? No, akkor megpróbálom szavakba önteni ezt a csodát!
Uniszex, szóval Uraim, csak bátran!
(Most 10 ml-t birtoklok belőle, de KELL egy teljes üveg! :))

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Eugenol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Citronellol, Linalool, Citral, Farnesol, Benzyl Benzoate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.