Etat Libre d'Orange

Ár:   29 700 Ft és 44 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. július 20.

Ár:   29 700 Ft és 44 500 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml

Uniszex illat.

Megjelenés éve: 2006

Illatjegyek: narancsvirág, mályvacukor, kávé, rózsa, bőr, ámbra, pézsma, dohány

Fújós - Etat Libre d'Orange Divin`Enfant
Ár: 1500 ft/5 ml, 2500 ft/10 ml , Eladó: egyboszorka
Állapot: saját parfümből fújt, Helyszín: Szombathely, fizetés: utalás után postán maradó küldemény vagy Foxpost

Verona5

2019. június 30.

Kifújva rögtön a Guerlain Shalimar Souffle ugrott be nekem róla. Narancsvirág és marshmellow kombó, ugyan a souffle-ban ez utóbbi nincs is, csak vanília, de őbenne is megtalálja a nózim ezt a habosított lisztezett fehér puffancscukorka illatot. Kezdete friss virágos, aztán folyamatosan változik és előbújik belőle a kávé is az édeskés alapon, a dohány kevésbé. Ekkorra meg már valahogy a Putain des Palaces ELDO alkotás közteli rokonának mondanám, intimen szexisen édes, biztonságos otthonérzetű, ezért van az az érzésem, hogy a pasik felé ez egy nagyon csábító illat ... :). Összetett, kellemes niche, folyamatos napi viselésre túl édes, nem tudnék ebben a cukifelhőben létezni hosszasan. Lehet viszont, hogy egy hidegebb napon mást mondok majd róla és azért majd bizton elfújkodom itthon a mintámat. Van azért alkalom használni. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 30.

GNóri

2018. október 17.

Na, ez igen! Ilyen parfümélményekre vágyom, ha niche illatról van szó. Nem indokolatlan, együtt nem működő illatjegyekre, hordhatatlan szagokra, vagy teljesen középszerű, felhypeolt lötyikre. Hanem egy ilyen parfümre, ami egy órára a csuklóra ragasztja az ember orrát, mert minden pillanatban történik valami érdekes változás.
Ragacsos, erőteljes narancsvirág-lökettel nyit (mit nyit, inkább arcon rúg) majd a puha, rózsaszín kis mályvacukor felhőkön át megérkezünk a mély, sötét alapillathoz. A leszáradásnál ott marad a háttérben halványan a narancsvirág, de sokkal erősebb a bőr, a dohány, és a kávé. Mély, telt, kesernyésen édes illat, a Cacharel Eden mocsaras, buja édességére emlékeztet, de sokkal hordhatóbb, bőrbarátabb annál. Nagyon tetszik, de a tartóssága nem túl jó, így még nem döntöttem el, hogy beszerzem-e.
Nem tudtam elképzelni egyébként, hogy miért hívják Isteni gyermeknek, mert végképp semmi köze a cuki babapúderes illatokhoz, de a fragranticán olvasható a jópofa magyarázat. A gyerekek lehetnek édesek, ugyanakkor meg is őrjíthetnek minket, egyszerre angyalok és kis ördögök, az illat teljesen jól hozza ezt a kettősséget. A kávé és dohány pedig az álmatlan éjszakákat jelképezik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 17.

jean baptiste

2017. július 26.

Egyszerűen megfogalmazva. Egy nő a 80-as évekből, nylon harisnyában és impulse illatfelhőben. Nem rossz, különlegesnek is különleges, de nem dobok tőle egy hátast. Nosztalgiának tök jó, akinek igénye van rá :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 26.

egyboszorka

2016. június 16.

Írtam már többször, hogy nem szeretem niche vonalon ezt az erőltetett polgárpukkasztási kényszert, a " Na, majd mi megmutatjuk, hogy ilyen trendi hökkentés még nem volt ezen a golyóbison ! " jellegű izzadós kényszerszülte katyvaszokat. Emberi testnedv, állati alkatrész, növényi valami, pörköltszaft vagy viaszkaparék, használt papírdarab esetleg pöcegödör utánérzés, netán az Öreg Ördög személyesen munkászokniban, stb, stb.
Én, mint őskövületnyanyaöregasszony, ezt már nem tudom abszolválni. Ez nem baj, persze, nem is kell, de a véleményem megvan...
Szóval harmónia, nőies kifinomult édes- fűszeres virágos anyukaillatok az enyémek... És az egykori lázadó énem cseppet sem találja őket lenézendőnek, megvetendőnek, hanem örül, hogy eljutottam idáig :-)). Van azonban egy illatom, aki az én lázadásmaradványom: Alkemi. Írtam róla, nem ismétlem. Nos, Ő nem marad egyedül eztán. Soha nem írtam véleményt egyetlen tesztelés után. Ez az első. Soha nem rendeltem parfümöt egyetlen tesztelés után. Ez az első.
Bőrös- dohányos narancsvirág, amit kicsit később tovább tuningol a rózsa és a kávé. Rajtam ennyi, de az arányok!!!
Feltehetőleg ritkán fogom használni, és szigorúan csak itthon. Fantasztikus illat. Na, EZ, lázadó niche!

Köszönöm, hogy megismerhettem :-))!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 16.

Köszönöm, hogy megismerhettem :-))!

Odil

2015. október 10.

Mint valami művi és mérgező anyatej, nagyon aljasan jópofa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 10.

Mint valami művi és mérgező anyatej, nagyon aljasan jópofa.

andrea91

2015. augusztus 1.

Nehéz ezt az illatot pontozni. Nekem négyes, de másoknak simán lehet kettes, mert nekem nagyon egyéni dolog emeli a négyes szintjére.
Nos, szamira véleményét meg kell erősítenem, tényleg van benne állott kávé is (kotyogós:-)), tisztítószer is. És még nagyon sokminden... Régi bútor, tegnapi ebéd illatából ami maradt... Növények, gyapjúfonal, reggeli, szalvétával leterített sütemény, a utolsó pipa után még ki nem szellőzött illat/szag, kilégzett levegő... Nekem a nagyszüleimnél pont ilyen volt az otthon illat, ezért nagyon kedves nekem, DE csak beleszippantani, ott lenni, öt évesen, 11:30-kor, tavasszal... Nem szeretnék ilyen illatú lenni, valószínűleg pont emiatt.:) de nekem nagy élmény ez az illat, nagyon örülök hogy volt szerencsém hozzá.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 1.

szamira

2014. november 22.

Nekem kevésbé varázslatos tapasztalatom van sajnos. Szó szerint rosszul lettem a fejillattól - állott kávé és tisztítószer szag vágott fejbe. Később próbálkozott szegény narancsvirág, de továbbra is erősen maszkulin és tisztítószerszagú maradt rajtam. Az alapillatot nem tudtam megvárni, mert fél óra után le kellett mosnom, ami először fordul elő velem, pedig azért egy pár illatot már szagoltam.
Szerencsére csak mintám van belőle, de ez még egy megerősítés, hogy nem szabad bőrpróba nélkül parfümöt venni (pedig sokszor erős a kísértés :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 22.

2014. április 2.

Ez egy varázslatos illat számomra. Az eleje nagyon töményen narancsvirágos, el is könyveltem magamban miután magamra kentem, hogy na ez hiba volt, hogy először nem csak egy cseppet tettem a csuklómra. Aztán elkezdett változni, és egy számomra megfoghatatlan, körülhatárolhatatlan illat lett, a narancsvirág lecsendesedve ott maradt végig, de mellette megjelent egy illat, ami egy régi cukorkára emlékeztet. Akárhogy töröm a fejemet, nem jövök rá melyikre, mert kb. gyerekkorom óta nem eszek cukorkát. De most senki ne a Pink Sugar-szerű cukorkaillatra gondoljon. Inkább egy gyümölcsös jellegű cukorka, ami mellett érdekes kontrasztként jön elő a bőr-mokka akkord. Nem tudok mást mondani rá, mint hogy varázslatos - legalábbis rajtam, mert ugye a parfümök mindenkin másképp viselkednek, és amúgy is nagyon szubjektíven lehet csak megítélni őket. Ennek ellenére azért csak 4 pont, mert az első pár percben el kell viselni a nagyon tömény narancsvirágot, és mert a tartóssága rajtam nem a legjobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 2.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, D-Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Coumarin, Citral, Farnesol, Benzyl Benzoate, Eugenol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.