Etat Libre d'Orange

Ár:   66 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Cherry Garden   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: dandy, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. november 24.

Ár:   66 000 Ft
Lelőhely:   Cherry Garden

Illatjegyek: kardamom, gyömbér, bors, mézeskalács akkord, fahéj, kömény, török rózsa, sáfrány, tömjén, balzsamfenyő, cypriol, pacsuli

Izar

2020. november 24.

17 évesen olvastam először Frank Herbert regényciklusát és életem egyik legmeghatározóbb könyves élménye máig is. Azóta nagyon sokszor újra olvastam a könyveket, és mint minden rajongónak, nekem is él a fejemben egy képzeletbeli Dűne univerzum. Persze mindegyikünké eltérő egy kicsit: ennek az univerzumnak az érzelmi színezete mindenkinél különbözik, valakit nem fog meg a könyv, míg másokat mélységesen lenyűgöz a sok ezer éven átívelő történet, a szereplők összetettsége, és a fantasztikusan felépített világ amibe az író elkalauzol minket.

Sok éve keresem a tökéletes Fűszer illatot, azt a parfümöt, aminek ha megérzem az illatát, rögtön az Arrakison találom magam. Itt és most ki is ugrasztom a nyulat a bokorból: ez nem az az illat. :)

A Fűszer nekem a Diptyque Eau Lente illatcsodája: egy eleinte fullasztóan és csípősen tömény fahéj bomba, ami aztán egy mesésen meleg és puha fűszeres mirhává szelídül.

Már elkönyveltem magamban, hogy akkor vége a próbálkozásnak, megvan A nagybetűs Dűne illatom, amikor szembejött ez a parfüm, és olyan szerencsém volt, hogy itt a piactéren hozzá tudtam jutni belőle egy kis 5 ml-es mintához. Fel voltam készülve rá, hogy a várakozásaimmal ellentétben nem lesz túl fűszeres, de arra nem számítottam, hogy ez egy tömény rózsa. :) Márpedig az én orromnak az.  (Na nem egy világhíres orr ez, szóval a véleményemet kezelje mindenki egy csipet kételkedéssel.)

Kifújáskor ez is nagyon intenzív, már-már szúrós, de én nem fűszert érzek, hanem rózsát minden mennyiségben, és még pici aud-ot mellette, ami érdekes, mert az összetevők szerint nincs benne. Mindegy is, a lényeg, hogy arcon üt, fejbe ver, és csak egy 10 perc múlva nyugszik le annyira, hogy már valami felismerhető karaktere legyen az illatnak. Itt van az a pont, amikor azt gondolom, hogy magára a fűszerre nem is emlékeztet, magára a Dűne univerzumra viszont igen, legalábbis ahogy az az én képzeletemben él. Mély, sötét, olyan mágneses ereje van, hogy nem lehet nem tudomásul venni, olyan erőteljes jelenléte, amilyen a könyv szereplőinek van. Emberfeletti és lenyűgöző.

Ez a jelleg meg is marad a későbbiekben is, bár idővel szelídül némiképp és valóban egy füstös vagy inkább mélységes rózsaillat marad meg a bőrömön.

Érdekes utazás ez.

Azon tűnődöm, hogy bár minden igaz, amit fent leírtam, mégis, vajon ha nem tudnám ennek az illatnak a nevét, csak véletlenszerűen leemelném a polcról az üvegét és megszagolnám, akkor is ugyan ezeket az érzéseket váltaná ki bennem? Akkor is azonnal a Dűne univerzumot juttatná az eszembe?

Nem hiszem. Az illatok szubjektív dolgok, és van egy jó adag szuggesztió is a gyártó részéről, szóval nem azonnal és automatikusan "Dűne" ez az illat, legalábbis nekem.

Arra viszont képes a Spice Must Flow, hogy eljusson azokba a mélységekbe, ahová a könyv is. Ha azt mondja nekem a gyártó, hogy ezt az illatot Frank Herbert univerzuma inspirálta, akkor hajlandó vagyok elhinni neki. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 24.

Érdekes utazás ez.

nyuszo

2020. január 21.

Tömény, sűrű rózsa, ami szerintem cseppet sem fűszeresebb, mint hajdan a fa fiolás rózsaolaj volt önnön természetességében.
Telt és dús, és valóban leigázó...
Számomra izgalmasabb lett volna a gyömbér, a kardamom, a mézeskalács, a balzsamfenyő (amiket egyáltalán nem érzek).
Így a név választás kicsit / nagyon megtévesztő.
Egyértelműen arab ízlésvilágú kreáció.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 21.

Telt és dús, és valóban leigázó...
Így a név választás kicsit / nagyon megtévesztő.
Egyértelműen arab ízlésvilágú kreáció.

lazolkov

2020. január 16.

A Spice Must Flow élénk és vibráló, rendkívül komplex és egyedi fűszerfelhővel nyílik meg, bizsergő bors és ragyogó sáfrány kíséretében, melynek aromás extravaganciáját emelik az energizáló gyömbér és megnyugtató kardamom mindeközben felszabaduló buborékai. A kezdő illatos tűzijáték egyértelműen a dicsőséges keleti fűszerpiacok hangulatát idézi meg.
A száraz fűszeresség középpontjában hamarosan megjelenik a bársonyos rózsa a meleg, megnyugtató fahéj kíséretében, mely nem véletlen, hiszen a Dűnében is a spice melange-ot egyértelműen fahéjas ízűnek írják le.
Ebben a szakaszban az illat nem az ínyenc édesség felé mozdul el, hanem szakrális irányt vesz, amint füstös, gyantás tömjén misztikus dimenziójával tágítja ki a kompozíció határait.
Felsejlik egy ismerős karácsonyi illat is, mely csupán villanásként fut át az illaton, és leginkább „mézeskalács akkordként” írható le, mely szelíd és teljesen cukormentes, miközben a balzsamfenyő gyantája örökzöld sötét erdők auráját csempészi be a 8-10 órás záróakkordba.
Ahogy a Dűne Fűszer melange-ának is legalapvetőbb tulajdonsága az, hogy menthetetlenül függővé teszi a használóját, és egy idő után ez a függőség olyan méreteket ölthet, hogy a szer megvonása az alany halálához is vezethet, így mi is óvatosan bánjunk a Spice Must Flow-val! Ahogy Paul Atreides is megjegyezte a Dűne történetében: „Ez egy méreg – körmönfont, alattomos és visszafordíthatatlan, akkor is elpusztít, ha már nem vagy a rabja”.
Félreérthetetlenül extrovertált és kétségtelenül parancsolóan leigázó parfümalkotással van dolgunk, amely egy mélyen átgondolt és ragyogóan kivitelezett, eredeti alapanyagokból készült spice melange.
Az Experimentum Crucis-szal elindított Orange Extraordinaire rózsaközpontú kollekció egyik legizgalmasabb darabja a Spice Must Flow. A fűszerkereskedők évszázadok óta töltenek be fontos nagyköveti szerepet a civilizáció fejlődésében, kiteljesítve a kulturális és gazdasági keveredést a különböző kontinensek között. A Spice Must Flow egyrészt a régi idők bátor, utazó fűszerkereskedőinek állít illatos emléket, másrészt inspirációként feleleveníti David Lynch Dűne című 1984-es kultuszfilmjét, mely Frank Herbert 1965-ös regényén alapul. „Aki uralja a „Fűszert”, az irányítja az Univerzumot! ”– „mondotta volt” Vladimir Harkonnen báró, a történet egyik szereplője.
A Dűne univerzumában a „spice melange”, vagy közismertebb nevén, a Fűszer nem csupán egy kábítószer, hanem a hatalom és a befolyás alapvető eszköze is, amely hosszabb életet és felerősödött érzékeket biztosít használója számára. Az a szer, amely könnyebbé és biztonságosabbá teszi a csillagközi utazást, melynek birtoklásáért állandó háború dúl az Univerzumban. A Fűszer különlegességét és értékét az adja, hogy mindössze egyetlen helyen található meg, egy Arrakis nevű, homokkal borított, barátságtalan bolygón, ahol egy rendkívül bonyolult és veszélyes eljárással lehet csak összegyűjteni. Tehát az Arrakis bolygó és fűszertermelésének irányítása egyenlő a teljes világegyetem uralmával.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 16.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.