Etude House

Ár:   3220 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   60 g   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: vira.15, az összetevőket feltöltötte: Doro, Módosítva: 2016. október 12.

Bőrtípus:   Normál
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

4 árnyalatban kapható

kimsowon95

2016. augusztus 6.

Mivel a koreaiaknak az a mániájuk hogy szép fényesnek hasson a bőr, ez a BB krém is ennek a példájára lett tervezve. Fényessé teszi a bőrt, mintha zsíros lenne. Mivel itt nyugaton "nem divat" ez, így nem ajánlanám annak aki a nyugati sminkvilágot kedveli. Egyébként én sokáig ezt használtam és szerettem, de akkoriban sok pattanásom volt és azokat nem fedte be rendesen.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 6.

zeany

2016. március 1.

Nekem sajnos nagyon nem vált be. Amennyire vártam az érkezését, akkora csalódás lett. Az egyik sötétebb árnyalatát rendeltem, de ez is annyira világos, hogy amikor az arcomra kenem, úgy nézek ki, mintha beteg lennék :P Valahogy az állaga sem jó a bőrömre, nem oszlik el szépen, nagyon elüt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. március 1.

doratakacs

2015. december 22.

Én a legvilágosabb árnyalatát rendeltem, a színe tökéletes, a fedése is szép (bár vigyázni kell vele, mert könnyen zsíros hatást kelthet), viszont problémás bőrre nem ajánlom egyáltalán. Tényleg nagyon szép lenne és a bőrnek is nagyon jó, viszont nekem beleül minden ráncba, gödörbe (így 40-50 évet képes öregíteni a bőrömön), és sajnos a bőrhibákat is kiemeli. Egy nyári alapozónak, vagy olyan lánynak, aki nem szenved olyan sok pattanástól, bőrhibától, tökéletes, én nyáron fogom is használni, de ilyenkor a téli hidegekben érzékenyebb és csúnyább a bőröm, erre sajnos egyáltalán nem jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 22.

Mishil96

2015. október 11.

Nagyon jó a fedése, de mivel beleül az apró ráncokba (legalább is nekem), ezért csak négy csillagot adok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 11.

midnightsun

2015. április 25.

Eddigi legjobb BB krém, amit használtam. Nagyon szépen fed és több hónap használat után sem okoz bőrproblémát vagy irritációt.
Imádom! :)
Egyetlen hátránya, hogy a legsötétebb árnyalat is elég világos..nade koreai ugyebár :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. április 25.

Imádom! :)

vador

2015. április 14.

A kettes árnyalatból kentem mintát.
A színe kifejezetten jó, nincs szürkés beütése és a fedése is megfelelő, de könnyen kifényesedik, így kombinált vagy zsíros bőrűeknek felejtős.
Különösebb ápoló vagy bőrnyugtató hatást nem észleltem, de ha valaki nem kifejezetten problémamegoldó BB-t szeretne, akkor egy viszonylag jó és olcsó megoldás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 14.

A kettes árnyalatból kentem mintát.

picur666

2015. január 30.

Mintát kaptam belőle egy rendelt termék mellé. Bőrszínem bár világos, és amennyire a kis mintáról le tudtam olvasni, a 02-es árnyalatot kaptam, de még ez is egy fokkal világosabb volt számomra a kelleténél.
Az illata szerintem enyhe, kellemes, kicsit bogyósan púderes :P Nekem nagyon bejött.
Az állaga egy kicsit sűrűbb, de jól elkenhető, jelenleg kézzel vittem fel, és legnagyobb csodálkozásomra úgy el lehetett dolgozni, hogy nem hozott elő minden bőrhibát, és nem mutatkoztak az apró pihék az arcom szélén és államon. Az enyhe pirosodásokat szépen elfedte és egységesebb bőrszínt varázsolt. Az erőteljesebb sebeket már nem tudta elfedni, de hálég nekem most egész jó állapotban van az arcbőröm, úgyhogy ez különösebben nem zavart. A befejezés nem matt, inkább enyhén, olyan egészségesen hidratáltan kinéző fénylés.Második használat során ezért púderrel fedtem, és így teljesen tökéletes volt az összkép. A szemeim alatt meghúzódó ébenfekete karikákat is barátságosan természetessé varázsolta.
Külső megfigyelő (konkrétan édesanyám) észre sem vette, hogy smink van rajtam, csak közölte, hogy milyen sápadt vagyok :D (de ez a már említett nem megfelelő szín miatt volt)
Egész nap kitartóan ragaszkodott az arcomhoz, még azután is egész meglepően, miután egy kicsit ledőltem pihenni.
Sajnos mivel most nincs nálam jó hidratáló krém, nem tudtam rendesen hidratálni a bőrömet alá, ami pedig megmutatkozott pár óra elteltével, ugyanis megjelentek a homlokomon apró hámlások, amik szép körvonalakat kaptak biztos ami biztos... De messzebbről nem volt észrevehető, csak tükörből már olyan puszitávolságra.
Ami viszont nagyon pozitívan érintett, hogy lemosás után egyáltalán nem tapasztaltam a bőrömön kipirosodást vagy megjelenő pattanásokat. És ez nálam nagy dolog, mert ilyen tapasztalatom alapozóval, bb krémmel vagy akárcsak púderrel sem volt még.
Vastagabb rétegben való felvitellel, ecsettel való felvitellel nem volt tapasztalatom (a minta mennyiségéből is kifolyólag).
Még meglátom, hogy rendesebb hidratálás után mit művel az arcomon, és akkor döntök még hogy jár-e neki mínusz csillag bünti, de egyelőre meg vagyok elégedve, és ha nem rendeltem volna már meg a Missha BB-t, akkor valószínűleg rá esett volna a választás egy sötétebb árnyalatban.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 30.

Enca

2015. január 16.

Mintát rendeltem, s örülök neki, mert nekem nem vált be. A színe teljesen illeszkedik a bőrömhöz, ezért kifejezetten sajnálom, de beleül az apró ráncocskákba, az összes pihécske látszik, megmutatja a bőrhibákat, ráadásul számomra vállalhatatlanul fénylik.
Bátran ajánlom a sárgás tónusúaknak, tuti, hogy megtalálják a megfelelő árnyalatot.
Nem pontozom nagyon le, mert lehet, hogy csak velem nem kompatibilis :-) de egy csillag mínusz a fényesség miatt, s egy csillag mínusz a parfüm miatt.
Azt nem tudom, hogy elég egy minta tasak 4alkalomra, nekem 2-re épp elég... lehet, hogy nagy a fejem ;-)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 16.

Natalka

2014. november 26.

Nagy kedvenc ez az Etude H. BB is. Direkt félretettem télre (együtt érkezett a Sun-nal, azt használtam nyáron), a kissé zsírosabb állaga miatt. T-vonalban fénylő, problémás a bőröm, ezért meleg időben ez a krém nem túl szerencsés választás számomra. A reggeli arcmosást követően kenek alá egy kis hidratálókrémet (ha hidegebb van, akkot többet), hagyom beszívódni, és arra kenem fel ezt a BB-t.
Hidratál, jó érzés viselni, nem csúszik-mászik, nem foltos, illeszkedik a bőrhöz, és a nap végére sem fakul, nem tűnik el, és nem ül a ráncokba. Nem ez a kedvenc Etude BB-m, de a kedvenc téli kencém biztosan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 26.

Lulic

2014. november 16.

Nagyon jó termék, de nekem egy kicsit merevítette az arcom, szerintem inkább alapozó mint BBkrém.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 16.

Antioxidánsok: Pearl Extract, Arbutin, Tocopheryl Acetate, Manganese Dioxide
Gyulladáscsökkentők: Adenosine, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Vegetable Oil, Hexyl Laurate, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Olivate
Fényvédők: Titanium Dioxide, Zinc Oxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane, Trimethylsiloxysilicate, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Parfum / Fragrance
Színezékek: Calcium Stearate, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Faggyútermelést normalizáló 5αR-blokkoló hatóanyag, ami a gyártó állítása szerint három hét alatt 40%-kal csökkenti a faggyútermelést (a teszt résztvevők 78%-a érezte úgy, hogy a bőre kevésbé  zsíros és csillogó a tanulmány végére), a hajas fejbőrön pedig a lipid foltok csökkentésével (-69%) segít lelassítani a faggyúmirigyek működését, nyugtatja az irritációt és csökkenti a seborrhoeás tüneteket és a korpásodást is.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.