Etude House

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek szájra

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: NoraH, Módosítva: 2014. november 3.

Kategória:   Sminkek szájra

Matt ajakszínező krém

8 árnyalatban kapható

Funnyface

2016. augusztus 18.

A No. 2-es árnyalatot rendeltem, ami a webshop oldalán látható képen, világos narancssárga árnyalatú volt. Mikor megérkezett, azt gondoltam elrontották a rendlésemet, mert inkább sötétebb, kicsit pirosas narancssárga érkezett. Felkutattam az internetet, ők nem hibáztak a renedlésnél, csak a képen látszik világosabbnak a szín. Már több ízben próbáltam narancsos ajaktintát rendelni koreából, de imádják a pirosas-narancssárgát, így már vagy három különböző márkájú rendkívül hasonló színű terméket sikerült berendelnem...végülis szépek. Valószínűleg sokkal hordhatóbb a narancssárga így, kicsit pirosas árnyalatban, főleg világosabb bőrszínhez. Csomagolása keményebb műanyag, tubusszerű formája van, ami szivacs aplikátorban végződik. A csomagolás színe egészen megegyezik tartalma színével. A szivacs aplikátor puha, könnyen lehet vele dolgozni, mérete pont megfelelő, nem kenődik szanaszét, és nem bűdösödik meg. A termék sűrű állagú krém, a tubusból nehezen nyomható ki, emiatt gyakran hirtelen, sok jön belőle. Könnyen elkenhető, fedése viszonylag egyenletes. Matt hatású, emiatt kiemeli az elhalt bőrt az ajkakon. Fél óra múlva megszárad, sajnos az ajkaimon ilyenkor kicsit szárító érzést ad. Hasonló a bourjois velvet rouge edition folyékony rúzsához, csak jobban megtapad az ajkakon, kevésbbé szilikonos, csúszós érzés, és sokkal kevésbbé szárít. Talán még az ára is kedvezőbb. Ha nem piszkálom egészen tartós, evés azonban nem vészeli át. Az illata tömény rózsavíz, csak azoknak ajánlom, akik szeretik a rózsavíz illatát. Valószínűleg nem rendelek belőle másik árnyalatot. Bár ábrándoztam róla, de van más matt hatású termék, ami még nála is kevésbbé szárító érzés ajakimon (Mamonde creamy tint balm).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 18.

sora

2015. augusztus 26.

Az ötös árnyalat van meg belőle ami egy sötétebb rózsaszín. Nagyon szép intenzív a színe, egy réteg elég belőle. A tubusból tényleg nehéz kinyomni és nekem nem is valami tartós, evést ivást nekem nem bírja. Csak emiatt adok 4 csillagot mert különben nagyon jó kis cucc.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. augusztus 26.

svivko

2014. június 15.

A legsötétebb árnyalatot birtoklom, egy egy gyönyörű vörösrózsa-szirom szín.
Ecsettel viszem fel, így pengeéles ajakkontúrt kapva. Felvitelkor lágy, krémes állaga van, enyhe krémes fénnyel. Körülbelül 15 perc után szárad rá az ajkakra - teljesen MATT lesz-, és konkrétan 6 órán át (evés nélkül) meg sem moccan. Az ajakbelső részein, de ott, ahol nem látszik megkopik, de teljesen frissnek tűnik még akkoris. Nem szárít, alap nélkül is ugyanilyen jól teljesít, én ápolásként szeretem előtte felvinni az Innisfree Lip Base -ét.
Azt még fontos leírnom, hogy ez nem egy ajaktinta, tehát nem befogja az ajkakat, hanem konkrétan ráköt az ajkakra, így színesíti.
Pigmentáltsága kitűnő. Kiszerelése szép, ízléses, DE, itt levonok egy csillagot, mert: nehéz kinyomni a tubusból a krémet. Nem tudom, hogy a kemény műanyag tubus, vagy a sűrű krém állaga miatt. A szivacsos csőrével szerintem nem lehet pontosan kifesteni az ajkakat.
Viselése nagyon kényelmes, ha megszokjuk, hogy egy száraz réteg van az ajkunkon, de egész délután magabiztosan tudunk vigyorogni, hisz' nem mászik el, nem pereg le, nem kenődik. Még ivásnál sem fogja be a poharat!

UPDATE: Megvásároltam a Tea Rose barackszínű verziót is, nagyon megszerettem a mélybordót, kellett egy kevésbé vad árnyalat is. Színe tökéletesen hasonlít a lent linkelt színmintára; matt barackszín, semmi cécó.
Hosszabbtávú tapasztalataim pedig a következőek:
Egyáltalán nem szárít. Száradási ideje hosszabb lesz, ha ajakápolót kenünk alá; lip primerrel (innisfree) pikk-pakk megköt. Könnyű ecsettel felvinni, már egy réteg is elég a teljes fedéshez. Arcpírnek is tökéletes, nem okoz pattanásokat, és eszméletlen szépen lehet eldolgozni, a mélybordó színt hordom rendszeresen önmagával, nagyon romantikus lesz a végeredmény. :)
Ó, és egy számomra nagyon kedves -de-, sznob barátnőm első kérdése, mikor meglátott az volt: Ez egy MAC rúzs? Képzelhetitek a meglepődést, mikor elmagyaráztam ezt a koreai csodát.
Visszarakom 5*-ra, ahogy fogy a termék, úgy könnyebb a nyomkodás. :)

A következő árnyalatom a rose petal lesz. Éljen a mattság! :D
Színek itt:

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 15.

A legsötétebb árnyalatot birtoklom, egy egy gyönyörű vörösrózsa-szirom szín.

Hosszabbtávú tapasztalataim pedig a következőek:
Visszarakom 5*-ra, ahogy fogy a termék, úgy könnyebb a nyomkodás. :)

A következő árnyalatom a rose petal lesz. Éljen a mattság! :D
Színek itt:

Emolliensek: Dimethicone, Diisostearyl Malate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Hydrogenated Polyisobutene, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Synthetic Wax, Glyceryl Caprylate
Emulgeálószerek: Pentaerythrityl Tetraisostearate, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Dextrin Palmitate, Polyhydroxystearic Acid, Glyceryl Caprylate
Szilikonok: Dimethicone, Vinyl Dimethicone / Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Phenyl Trimethicone, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Diisostearyl Malate, Pentaerythrityl Tetraisostearate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Rosa Damascena (Rose) Flower Oil
Színezékek: Red 6 / CI 15850, Red 7 Lake / CI 15850, Yellow 10 Lake / CI 47005
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Dehydroacetic Acid

Bőrpuhító (emollient), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant).

Kaolin 0 0

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Színezék. Piros.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Színezék. Barnás sárga.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.