Etude House

Ár:   $9-12   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Oswin Oswald, Módosítva: 2015. január 21.

Ár:   $9-12
Kategória:   Fényvédők

Vízálló fényvédő - kifejezetten sportoláshoz és szabadtéri tevékenységekhez kifejlesztve. B3-, D- és E-vitaminnal; acai bogyó-, acerola- és aloe vera kivonattal.

Water / Aqua Cyclopentasiloxane eo I szil Zinc Oxide f 1 0Hexyl Laurate eo Titanium Dioxide f 0 0Ethylhexyl Salicylate f Octinoxate f 0 0Lauryl Peg-10 Tris(Trimethylsiloxy)Silylethyl Dimethicone euButylene Glycol h 1 0Glycerin h 0 0C12-15 Alkyl Benzoate eo Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine f Niacinamide h I v Sodium Chloride Silica Euterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract Malpighia Punicifolia (Acerola) Fruit Extract Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract eo I h I gy Tilia Platyphyllos Flower ExtractCarex Humillis Root Extract7-Dehydrocholesterol (Provitamin D3) Polydiethyleneglycol Adipate/Ipdi CopolymerPolymethyl Methacrylate Propyl Gallate a I i Glyceryl Caprylate eo I eu Cetyl Dimethicone eo I szil Quaternium-18 Bentonite Magnesium Stearate sz I h 1 0PEG-10 Dimethicone Cera Alba / Cera Flava / Beeswax eo 1 0Sorbitan Sesquioleate eu 1 0Aluminum Hydroxide sz I eo I h Stearic Acid eo I eu 2 0Hydrogen DimethiconeTocopheryl Acetate a I v 0 0Polyhydroxystearic Acid eu Adenosine gy Acrylates/ Dimethicone Copolymer Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Dimethicone eo I szil 1 0Isopropyl Palmitate eo I i 4 1Isostearic Acid ti I eu Lecithin eo I eu Polyglyceryl-3 Polyricinoleate eu Disodium EDTA Phenoxyethanol ta Sodium Benzoate ta Potassium Sorbate ta Parfum/Fragrance i

im

2017. március 31.

Nem rossz, de nem az igazi számomra ez a fényvédő.

Pozitívumok:
- villámgyorsan beszívódik, könnyen lehet rá folytatni a sminkelést
- egy alig látható fehér réteget hagy az arcon (nem vagyok hófehérke, sárgás tónusú, világos a bőröm, hófehér bőrűeken valószínűleg még ez a gondolatnyi réteg sem látszik), amellyel smink nélkül is ki merek menni az utcára, nem tűnök természetellenesen sápadtnak
- nem zsírosítja az arcom, a szokásostól jobban nem fényesedik át tőle a sminkem
- aláhidratálás nélkül is működik, nem szárítja ki a bőrt, de a rétegzős rutinnal sem vész össze; én általában legalább tonikot használok alá, néha hidratálót és/vagy szérumot is
- egyáltalán nem érzem, hogy lenne valami az arcomon, miután fölkentem
- az állaga nem tejszerű, de nem is túl sűrű krém, hanem valahol a kettő között, viszonylag könnyen eldolgozható; egymás fölé kent vékony rétegek formájában szoktam magamra applikálni a megfelelő mennyiséget, mert azt vettem észre, hogy a gyors száradás miatt, ha egyszerre akarok sokat eloszlatni a bőrömön, akkor nem lehet olyan szépen eldolgozni

Negatívumok:
- elég erős az illata (az arcon már nem érződik)
- néhányszor csípte a szemem a használat elején (később már nem, és nem tudom, hogyan lehetséges, de a tengerparton meg ez volt az egyetlen fényvédő, amely a családból senki szemét nem csípte)

Összességében jó is lehetne nekem ez a fényvédő, mert nekem fontos, hogy ne meszeljen nagyon fehérre (amit az eddig próbált pusztán fizikai fényvédők tesznek), viszont ne is töltse föl zsírral és emelje ki a pórusaimat (amit az eddig próbált pusztán kémiai fényvédők tesznek). Nem pontozom le, de az A'pieu-t jobban szeretem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 31.

Nem rossz, de nem az igazi számomra ez a fényvédő.

Pozitívumok:
- villámgyorsan beszívódik, könnyen lehet rá folytatni a sminkelést
- egyáltalán nem érzem, hogy lenne valami az arcomon, miután fölkentem

Negatívumok:
- elég erős az illata (az arcon már nem érződik)

_zsulu_

2017. január 23.

Update (01.23.): Reméltem, hogy a hideg idő és a rettenetesen száraz bőröm kedvez majd neki, de még mindig nem barátkoztunk meg. Továbbra is ül az arcom felületén, nem szívódik be, és a sminket is ledobja magáról. Sajnálom, mert amúgy nem rossz kis krém, de nekem hétköznapra nem felel meg. Van egy bontatlan tubusom, felteszem a zsibibe.

Hasonlóan vagyok vele, mint az előttem szóló, nem rossz, de még tovább kell keresgéljek. Sajnos nekem nem szívja be a bőröm (még akkor sem,ha épp szárazabb), olyan kéknivea szerű állaga van, hagy egy picit zsíros réteget. Emiatt az alapozó/bb is lecsúszik róla (több félével is próbáltam házasítani), elég nehéz rá így sminkelni és kicsit művi viaszbábú hatás lesz a végeredmény. Az állaga jól kenhető, könnyen eloszlatható, enyhe fehér réteget hagy, de ha alaposan eldolgozza az ember, nem feltűnő. Kellemes enyhe illata van, és valóban tartja az izzadásállóságát (vízben még nem próbáltam). Elhasználgatom, valószínűleg strandra remek lesz, ahová amúgy sem sminkel az ember. De nem hiszem, hogy újra veszem..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 23.

Kata lizator

2016. augusztus 13.

Sajnos túl fényes és nehéz réteget hagy a bőrön. Strandra jó, de mindennapokra nem, és én inkább ez utóbbi miatt vettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 13.

Odil

2015. február 24.

Szívem csücske fényvédő és primer. Abszolút eleget tesz a funkciójának, emellett pedig hidratál, gyulladást csökkent, pik-pak beszívódik, kellemes viselni és csak tartósabbá teszi az alapozót, nem összeveszik vele. Megnyugtató és megbízható megoldás, hálás vagyok a létezéséért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 24.

Antioxidánsok: Propyl Gallate, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Magnesium Stearate, Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Niacinamide, Tocopheryl Acetate

Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Hexyl Laurate, C12-15 Alkyl Benzoate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Glyceryl Caprylate, Cetyl Dimethicone, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Lecithin
Emulgeálószerek: Lauryl Peg-10 Tris(Trimethylsiloxy)Silylethyl Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Sorbitan Sesquioleate, Stearic Acid, Polyhydroxystearic Acid, Isostearic Acid, Lecithin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate
Fényvédők: Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Salicylate, Octinoxate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Cetyl Dimethicone, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone
Tisztítószerek: Isostearic Acid
Illatanyagok: Propyl Gallate, Ethylhexyl Palmitate, Isopropyl Palmitate, Parfum/Fragrance
Színezékek: Magnesium Stearate, Aluminum Hydroxide
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.