Kövess minket Instagramon is! :)


Eveline Pure Control Tisztító és Frissítő Arclemosó Gél
Ár: | 790 Ft | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 200 ml | Bőrtípus: | Kombinált, Zsíros | |||
Lelőhely: | Rossmann, online | Bőrprobléma: | Pattanások (acne) |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Csilluska, Módosítva: 2012. március 17.
Ár: | 790 Ft | |
Kiszerelés: | 200 ml | |
Lelőhely: | Rossmann, online | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Kombinált, Zsíros | |
Bőrprobléma: | Pattanások (acne) |
TERMÉKLEÍRÁS
Varázsdió, szőlőmag és menta kivonatot, valamint E vitamint tartalmaz.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Sodium Laureth Sulfate
ti I eu
,
Cocamidopropyl Betaine
ti I eu
,
Sodium Chloride
,
Cocamide DEA
ti I eu
,
PEG-75 Lanolin
ti I eo I eu
0
0
,
Hamamelis Virginiana (Witch Hazel)
gy
,
Mentha Piperita (Peppermint)
,
Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Polyquaternium-7
,
Isopropyl Alcohol
i I al
0
0
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate
f
,
Buteth-3
,
Propane Tricarboxylic Acid
,
Methylchloroisothiazolinone
ta
,
Parfum/Fragrance
i
,
Chromium Hydroxide Green / CI 77289
sz
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
BorostyanSzámomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
krémajánló
Nekem pont ellenkező,nagyon bevált. Sminket gyönyörűen leszedi arclemosásnál maradéktalanul (tonik vattapamacson mindig megmondja melyik arclemosóm hatékony), pattanásokat is nyugtatja, és szép tiszta bőrt eredményez.
Azt senki ne várja hogy egy arclemosótól elmúlnak a pattanásai,ahogy egy sampon se fogja a töredezett hajvégeket megszűntetni. Viszont fontos hogy tisztítson egy arclemosó alaposan, és ne okozzon bőrirritációt.
Az meg hogy pluszba nyugtat is csak jó.



Nekem pont ellenkező,nagyon bevált. Sminket gyönyörűen leszedi arclemosásnál maradéktalanul (tonik vattapamacson mindig megmondja melyik arclemosóm hatékony), pattanásokat is nyugtatja, és szép tiszta bőrt eredményez.
Azt senki ne várja hogy egy arclemosótól elmúlnak a pattanásai,ahogy egy sampon se fogja a töredezett hajvégeket megszűntetni. Viszont fontos hogy tisztítson egy arclemosó alaposan, és ne okozzon bőrirritációt.
Az meg hogy pluszba nyugtat is csak jó.


Egy ideig használtam, de nem is ártott, nem is használt. Meguntam, mielőtt elfogyott volna. A pattanásokkal és mitesszerekkel semmit sem csinált. Nem venném újra.



Egy ideig használtam, de nem is ártott, nem is használt. Meguntam, mielőtt elfogyott volna. A pattanásokkal és mitesszerekkel semmit sem csinált. Nem venném újra.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel), Salicylic Acid
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Isopropyl Alcohol
Emolliensek: PEG-75 Lanolin, Panthenol
Emulgeálószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin
Fényvédők: Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin
Illatanyagok: Isopropyl Alcohol, Parfum/Fragrance
Színezékek: Chromium Hydroxide Green / CI 77289
Tartósítószerek: Methylchloroisothiazolinone
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kókuszból előállítható, tisztítókban, szappanokban és samponokban gyakran használt felületaktív anyag és emulgeálószer. Az SLS-nél gyengédebb, de hatékony tisztító anyag. Bár nagy mennyiségben az SLES is irritáló (az SLS mar kisebb mennyiségben is az), a kozmetikumokban található koncentrációban a használata biztonságosnak tartott.
Közepes erősségű felületaktív anyag és tisztítószer, ami samponok és kézmosószerek gyakori összetevője, mivel rendkívül jó és tartós habot ad. Kozmetikumokban emulgeáló és sürítőanyagként használatos.
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják, utóbbit főleg különféle felületaktív anyagok esetén, melyeknek zselés állagot ad (pl. tusfürdőknél). Ha az összetevő az INCI lista elején áll, akkor általában mint fizikai hámlasztó van jelen az adott termékben, jellemzően testradírok esetén, de fürdősókban is gyakran találkozhatunk vele.
Kókuszolajból előállított összetevő, melyet tisztítószerként, felületaktív anyagként, habképzőként használnak a kozmetikumokban. Az összetevő az EWG, Paula Begoun és a Wikipédia szerint is gyakran okoz allergiát érzékeny bőr esetén. A Cocamide DEA rákkeltő hatásával kapcsolatban ellentmondó kutatások vannak, az EWG alacsony karcinogén kockázatot jelez az összetevőnél.
A nagylevelű csodamogyoró különböző részeiből készülő kivonat - jellemzően a levelek, gallyak és kérgekből vonják ki, ezek a különböző részek pedig eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.
Borsmenta. A kozmetikumokban olaját és kivonatát egyaránt használják. A CosIng besorolása szerint a borsmenta frissítő, tonizáló, dezodoráló, tisztító összetevő. Paula Begoun szerint bár a borsmentának antibakteriális hatása van, a bőrt irritálhatja és érzékennyé teheti.
Szőlő gyümölcs kivonat. Bár a szőlőmag kivonatnak és a szőlőmagolajnak előnyösebb (antioidáns) hatásai vannak a bőrre, de az összetevő egyik gyártójának információi szerint a szőlő gyümölcsének a kivonata is rendelkezik némi antioxidáns, valamint nyugtató, hidratáló és tápláló hatással.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Elektromos töltődést megakadályozó és felületi hártya képző anyag, melyet elsősorban hajápolókban használnak, de találkozhatunk vele szappanokban és tisztítókban is. Ez egy polyquarternium által alkotott (utolsó) generáció, amelynek az a különleges tulajdonsága, hogy fényt adjon a hajnak. Biztosítja a haj simaságát, csökkenti a "ragadósságát".
Az izopropil-alkohol a legegyszerűbb szekunder alkohol. A CosIng besorolása szerint illlatanyagként, oldószerként, és fertőtlenítőszerként használatos összetevő.
Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Széles spektrumú védelmet biztosító fényvédő összetevő, amit a kozmetikumok stabilizálására használnak illetve arra, hogy megvédjék az átlátszó csomagolásban lévő termék színét, illatát és más érzékeny összetevőket az UV-sugárzás okozta károktól és lebomlástól. Gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. A gyártó szerint kiváló alternatívája a Benzophenone-4-nak.
Methylisothiazolinone-nal kombinálva Kathone CG márkanév alatt kapható tartósítószer kombináció, melyet a 70-es években vezettek be. Gyakran okoz bőrirritációt, aminek révén ma már leginkább csak lemosható termékekben használják.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Zöld színezék, mellyel leggyakrabban sminkekben és hajfestékekben találkozhatunk.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.