FC

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Trixi, Módosítva: 2013. október 12.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Normál
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

Biotechnológiai emulzió az arcbőr kipirosodása ellen, a normál és erősen reaktív arcbőr (megpattant hajszálerek) kezelésére ajánlott.

Makk Zsuzsó

2014. április 9.

Na most kezdek kifogyni a béketűrésből! 3 hónap alatt ez a 4. rozáceaellenes krém, amit próbáltam, hátha. Az első versenyző a Ruboril volt: ragacs, nem használ. 2.:Bioderma: paraffinos, ezért inkább pattanásos lettem, roz. maradt, de legalább nem lett rosszabb. 3.: La Roche Rosaliac: pirosabb lettem a felkenésekor. És ez pedig: egy ragacsos mázat képez a bőrömön, ezért csak este használom, de reggelre sem szívódik fel, cserébe ez is jól bepattanásosított. És a maximum, amit tett: nem lett rosszabb, de jobb sem a bőröm. Az összes közül ez a legdrágább, olyan 8000 körül van. Még kísérletezgetek vele, de fontolgatok őszre egy BBL-kúrát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 9.

Judiit

2013. október 16.

Kaptam. Próbálgatom. Két picike csöpp minden reggel és este az egész arcomra, de inkább célzottan a problémás helyekre. Gyorsan beszívódik a bőrömbe, de egy kicsit ragacsos érzés. Azt írja, hogy 10 perc és használható a megszokott krém. Használtam, de sokkal kevesebbet, mert nagyon zsírosnak éreztem ezután mindent. Két hete használom, de eddig csak a pirosodást csökkentette, de lehet ezt is csak bemesélem magamnak :). Hajszálerek köszönik, de jól megvannak. Na majd update-elek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. október 16.

Morzsa

2012. november 25.

Több, mint egy hete használom (a Trixi által ajánlott patikából rendeltem, külön köszönet a tippért), az első pár napban ódákat zengtem volna róla, mára kicsit árnyalódott a kép. A krém szerintem alapvetően jó, ugyanakkor nagyon nem mindegy, hogy milyen fokú rozaceára használja a használója. Sajnos, nekem most pont olyan periódusom van, hogy valamiért mindenre kipirul a bőröm, teljesen más helyzetekben is, mint eddig, és elkezdtek nem használni a korábban bevált szerek (erre mondta tavasszal a bőrgyógyász, hogy a rozaceára először "minden" használ, aztán meg "semmi sem") Tehát 10 napja kentem magamra először, és az első pár napban teljesen láthatatlanok lettek a piros foltjaim, ha pirulást is éreztem, érdekes módon a bőrömön akkor sem volt látható. Már szinte kezdtem elkönyvelni, hogy ez egy nagyon jó vétel volt, mikor jött az, hogy az állandó pirosság még mindig nem volt, de a hőérzet/égető érzés mellé már láthatóan kicsit pirultam is. Ezt akkor valami hideggel (ásványvizes üveg, vizes kéztörlő vagy akár a hideg kezem) pár perc alatt vissza tudtam fordítani szóval, nem volt rossz a helyzet, ezt még így el tudtam volna viselni. Az utóbbi két napban viszont visszatértek az állandó vörös foltok, és ha ezek mellé még vörösödök, akkor nem tudok olyan könnyen gátat szabni neki, mint a használat utáni első napokban, hanem bizony elő kell vennem a Ruborilt v. az Aloe gélt. Bár annyit el kell ismernem, hogy a szer előtti napokban meg ennél is sokkal erősebben vörösödtem, tehát valamit használ, de koránt sem tünetmentesített.(illetve most már félek, hogy mondjuk a következő héten már még kevésbé tudja kordában tartani a dolgokat)
Így én egy négy csillagot adok neki, mert nem csodaszer, csak egy krém, aminek van némi hatása ;-) (egyébként krémként nagyon jó az állaga, az illatát is szeretem, és nekem nem kell mellé semmilyen más arcápoló)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. november 25.

Trixi

Korcsoport: >54
2012. szeptember 17.

Update: Csak további jókat tudok mondani. A kipirosodás eltűnt, már nem kell alapozót használnom. Kevés megpattant hajszálér maradt, de csak közelről látható. Folytatom a termék használatát, lassan a másodikat meg kell rendelnem. Épp a napokban került a kezembe egy nyár eleji fénykép, ahol kendőzetlenül, égővörös arccal vagyok látható. Hát ennek már nyoma sincs, visszatért a pár évvel ezelőtti állapotom. Azt hiszem, módosítanom kell a bőrproblémát a felhasználómnál :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. szeptember 17.

Trixi

Korcsoport: >54
2012. július 4.

Két hete kezdtem használni, napi 2-szer alkalmazom, reggel és este a rozáceás területeken, más krémet vagy szérumot nem használok most. Egy kicsit ragadós a zsíros bőrömön, viszont az alapproblémát, a kipirosodást ÉS a megpattant hajszálerek láthatóságát - egyelőre úgy tűnik - hatékonyan kezeli. A kipirosodás szinte teljesen eltűnt, a hajszálerek láthatósága szépen tompult. És nem viszket a bőröm! Reménykedve várom a továbbiakat. Lehet, hogy az első termék, amely tényleg megoldást jelent a rozáceára? Ha valaki használta már, ossza meg a tapasztalatokat. Előre is köszi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. július 4.

Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Propylene Glycol

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Az eszkulin a közönséges vadgesztenyefa leveléből és kérgéből nyert glikozid. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló hatású összetevő, az ewg.org szerint pedig UV-sugárzást elnyelő tulajdonsággal is bír. Paula Begoun szerint viszont toxikus hatása lehet a bőrre, ezért nem javasolja az alkalmazását.