Kövess minket Instagramon is! :)


Floren Kézkrém Kamilla Kivonattal
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Kézkrémek | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | hipermarketek, eurós boltok | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: magyarry, Módosítva: 2012. május 24.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | hipermarketek, eurós boltok | |
Kategória: | Kézkrémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil
eo
1
0
,
Glycerin
h
0
0
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Decyl Oleate
eo
3
0
,
Polypropylene Glycol
0
0
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Palmitic Acid
eo I eu
2
0
,
Ceteareth-25
ti I eu
,
Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
gy
0
0
,
Triethanolamine
ti I eu
2
0
,
PEG-7 Hydrogenated Castor Oil
eu
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Methylchloroisothiazolinone
ta
,
Methylisothiazolinone
ta
,
Parfum / Fragrance
i
,
Coumarin
i
,
Linalool
i
,
Citric Acid
kh
krémajánló
Gyorsan kellett egy kézkrém, és ez volt a kisboltban. Gyors segítségnek jó volt, és nem is került sokba, de nem lett a kedvencem.


Az illata miatt nem szerettem meg...



Az illata miatt nem szerettem meg...


Kegyetlenül büdös, használtam már jpbbat is, de olcsó, megteszi. 3 pontot adok, mert az én kézbőrömnek megfelel.



Kegyetlenül büdös, használtam már jpbbat is, de olcsó, megteszi. 3 pontot adok, mert az én kézbőrömnek megfelel.


Nem az igazi az illata/szaga, de a kézbőröm szereti.
Jobb szeretem a praktikusabb, tubusos kézkrémeket, tehát a kiszerelése nem túl praktikus számomra. Az állagát án szeretem, kicsit lassabban szívódik be, mint más kézkrémek, viszont ez is ugyanolyan jól hidratál.


Nem az igazi az illata/szaga, de a kézbőröm szereti.
Jobb szeretem a praktikusabb, tubusos kézkrémeket, tehát a kiszerelése nem túl praktikus számomra. Az állagát án szeretem, kicsit lassabban szívódik be, mint más kézkrémek, viszont ez is ugyanolyan jól hidratál.


Az egyetlen előnye az, hogy olcsó, de az én kezeimnek nem igazán tett jót, illetve nem tett semmit, ugyanis olyan volt, mintha rá sem kentem volna..



Az egyetlen előnye az, hogy olcsó, de az én kezeimnek nem igazán tett jót, illetve nem tett semmit, ugyanis olyan volt, mintha rá sem kentem volna..


Egyszer próbáltam. Nem sűrűn teszek ilyet krémmel, de ezt kidobtam...



Egyszer próbáltam. Nem sűrűn teszek ilyet krémmel, de ezt kidobtam...


Nekem nagyon bevált, az egyik kedvenc kézkrémem, csak az illata borzalmas.



Nekem nagyon bevált, az egyik kedvenc kézkrémem, csak az illata borzalmas.


Férjem kapta ezt is kézvédőkrémként a munkahelyén. Csak ennyit érnek a munkások, akikből élnek... Az összetevők magukért beszélnek, na és az ára is: 100 ml 180 Ft! A szaga nagyon mű, nekem kellemetlen.


Férjem kapta ezt is kézvédőkrémként a munkahelyén. Csak ennyit érnek a munkások, akikből élnek... Az összetevők magukért beszélnek, na és az ára is: 100 ml 180 Ft! A szaga nagyon mű, nekem kellemetlen.


Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) ExtractHidratálók: Glycerin
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Panthenol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Decyl Oleate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Panthenol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Ceteareth-25, Triethanolamine, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil
Tisztítószerek: Ceteareth-25, Triethanolamine
Illatanyagok: Benzyl Alcohol, Parfum / Fragrance, Coumarin, Linalool
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő. További információ az INCIDecoderen.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
A decyl alcohol (zsíralkohol) és az olajsav észtere (egy alcohol és egy sav kémiai reakciójából víz kilépésével keletkező anyag). Bőr puhító (emollient) és bőr javító hatása van, puha, selymes érzetet hagy maga után a bőrön.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Palmitinsav. Bőrpuhító (emollient), emulgeálószer. Paula Begoun szerint habot képző tisztító anyag, mely szárító hatással lehet a bőrre.
Nem ionos felületaktív anyag. Tisztítószerként és emulgeálószerként használják különféle kozmetikumokban, de viszkozitásnövelő funkciója is van, azaz javítja a krémek állományát, krémszerűbbé, nehezebben folyóvá teszi őket. Többféle kétely felmerült már a használatával kapcsolatban. Vitás az a kérdés, hogy tartalmazhat-e dioxine szennyezést (a TruthInAging forrása szerint nem), az EWG szerint igen (ezért a magas kockázati érték). De abban mindenki egyetért (ezért, vagy azért), hogy ha sérült a bőrünk, lehetőleg ne használjuk. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik a használatát.
Az ún. német kamilla vagy matricaria kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning), a Wikipedia-szócikk pedig gyulladáscsökkentő hatásról is ír.
Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Methylisothiazolinone-nal kombinálva Kathone CG márkanév alatt kapható tartósítószer kombináció, melyet a 70-es években vezettek be. Gyakran okoz bőrirritációt, aminek révén ma már leginkább csak lemosható termékekben használják.
Egy viszonylag irritáló hatású tartósítószer, melyet ma már leginkább csak lemosható termékekben használnak.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Számos növényben megtalálható szerves vegyület, melyet a kozmetikumokban illatanyagként használnak.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: 25-34
Gyorsan kellett egy kézkrém, és ez volt a kisboltban. Gyors segítségnek jó volt, és nem is került sokba, de nem lett a kedvencem.