Frudia

Ár:   $28   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   55 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   Rossmann, online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: ftbnny, Módosítva: 2019. december 10.

Ár:   $28
Lelőhely:   Rossmann, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Vízhiány

Gazdag, sűrű arckrém, fő összetevője a fekete áfonya kivonata, mely mélyen táplálja és hidratáló réteggel vonja be a bőrt, megakadályozva a nedvesség elpárolgását akár 72 órán át.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

J.I.

Korcsoport: >54
2024. január 6.

Egy rendeléshez kaptam belőle termékmintát, szerelem volt első pillanattól kezdve. Először a Rossmann-ban találtam egy-két pici kiszerelést, és mivel ajándékba is akartam adni, több boltból sikerült többet beharácsolnom :D. Azóta szerencsére elérhető volt 50 ml-es kiszerelés is online, azonnal berendeltem :-) Pillanatok alatt beszippantja a bőröm, csak a fantasztikus fekete áfonya illat marad utána és persze a valóban hidratált bőr. Éjszakára inkább valami testesebb termékkel is táplálom az igencsak érett bőrömet, de reggel a nap fénypontja, mikor felkenem. Imádom!!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2024. január 6.

bubuka6

2023. augusztus 25.

Mini verzióban vásároltam meg a terméket, mert magával ragadott a csomagolása. Meglepődtem, mert egész jó összetevői vannak a kis "csuporban" lévő krémnek. Pár alkalommal használtam, így hosszútávon nem tudok beszámolni a hatásáról, ezért 5 csillagot nem fogok adni. Nem szívódik be extra gyorsan a krém, de szuperül hidratál.A márka maszkjaival jól működik a krém.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 25.

Teokleia

2023. augusztus 11.

Rossmannban fedeztem fel a mini, 10ml-es kiadását. Az áfonyás mézes ajakápoló balzsam testvérét akartam először megvenni. (Cassandra Bankson videói miatt volt ismerős a márka.) De miután ez a kiadás 200Ft-tal olcsóbb is volt, ráadásul messze sokkal szebb összetevőkkel - pl.ásványi olaj, vazelin, paraffin helyett áfonya kivonat, glicerin, sok fincsi olaj, gyümölcskivonat és sheavaj, imádom a sheavajat a hidratálóimban - így ez a csupor jött velem. Apropó csupor - be kell vallanom, szerintem legalább 70%-ban a csomagolás miatt vettem meg, kellett egy ilyen csavaros tetejű Micimackó csuporka nekem otthonra! No de vissza a krémre.
Először is csodajó hogy csurig van, nincs lesajnálva a tetejéből sem a terméknek. Először csak az ujjbegyem érintgettem hozzá a színéhez, mondván, én ezt azért is ajakápolónak fogom elhasználni, de így annyira vizes állagú és híg volt, semmi hidratálását nem éreztem az ajkamon. Ma jött el a nap, hogy hidratálóként vessem be.
A körmöm belevájva már úgy érződött, ez egy sűrű krém lesz, de megdöbbentően kevés elég volt belőle. Az arc hőjére szinte vízzé hígul, azonnal elterül a bőrön, mint egy engedelmes macska, és annyira fényes finist hagy maga után, mintha szérumot tettem volna fel. Elsőre kissé tapadós, a szemkörnyékemen sem tapasztaltam vele érzékenységet, s a számon is kellemes, nyelvemre kerülve nincs rossz íze sem. Ha ilyen ütemben fogy majd, ez meglepően sokáig elég lesz. Azt elsőre érezni, hogy a bőröm kisimult és boldog alatta, mint a babapopsi, bár számomra ez a fényes finis nagyon furcsa, egyelőre meg vagyok győzve - ha újra nem is veszem örömmel használgatom majd el. Annyi, hogy ugyan a Frudia termékek egy része - három termékcsalád, ez épp nem - 2020 óta vegán, sajnos nem cruelty free-k, emiatt nem venném újra.
Ja, és állítólag 72 órára hidratálja a bőröm. Könyörgöm, addig ha jól számolom, ideális esetben hatszor arcot tisztítottam... szép ígéret, csak épp felesleges. Hidratáljon alaposan 12 órára, és részemről rendben leszek.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 11.

Antioxidánsok: Arginine, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Tocopherol
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycereth-26, Glycerin, Arginine, Betaine, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Glucose

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Növényi eredetű emulgeálószer, amely segíti a víz és az olaj keveredését.Gyakran használják társemulgeálószerként más, vízkedvelő emulgeálószerek mellett. Segít sűríteni és stabilizálni a készítményt, és diszpergálószerként is működhet.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag, mely tömegének akár 100-1000-szeresét is képes felszívni vízben.

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Növényi olajokból származó emolliens anyag, mely megakadályozza a vízveszteséget. Kellemes és sima utóérzetet kölcsönöz a bőrnek és segít csökkenteni a zsíros érzetet, amelyet a formula más nehezebb olajai okoznak.

Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett könnyed érzetű emoillens és bőrápoló kozmetikai összetevő. Lehet növényi eredetű vagy szintetikus is. A bőrpuhító hatás mellett ez az összetevő segíthet más kozmetikai összetevők oldódásában is.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.