Giorgio Armani

Ár:   38 690 Ft és 54 170 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. április 13.

Ár:   38 690 Ft és 54 170 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2020.

Illatjegyek: citrom, bergamott, körte, rózsa, jázmin, pacsuli, tölgymoha

Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5/10 ml frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Banki utalást követően CSAK Foxpost (posta, személyes átadás nem)

Tarzicia

2021. június 30.

Vakvásárlás volt. Mostanában már ritkán vetemedek erre, mert úgy vettem észre, hogy egyre kevésbé kiszámítható, hogy pusztán az illatjegyeket nézve mi várható. (Itt a kedvenc trióm, a rózsa-pacsuli-tölgymoha volt a hívószó.) De az is lehet, hogy én lettem válogatósabb. Sok illat tetszik, de egyre kevesebb az, amit igazán a magaménak érzek, vagy egyáltalán el tudok viselni magamon. Most sem azt kaptam, amire számítottam, de végül jól sült el a dolog, minden csak időzítés kérdése volt.
A Rose Milano egy keresetlenül elegáns, modern rózsaillat, és van benne valami különleges és addiktív. Mint amikor nem tudod valakiről levenni a szemed, és nem azért, mert annyira szép, hanem mert van benne valami különlegesen vonzó. A kisugárzása.
Amikor megérkezett, még hűvös volt. Mármint az időjárás. Akkor nem esett jól, kibillentett a komfortzónámból. Nem is értettem, mit akar ez az illat mondani, nem voltam ráhangolódva. Végig valami fura, fehér fémesség dominált benne, úgy éreztem, ez nekem túl kemény, túl merész, szinte leugrik rólam. Rögtön félre is tettem, már tudom, hogy ilyenkor jobb egy kicsit pihentetni a dolgot. Megvártam vele a jó időt, és milyen jól tettem. 20 fok felett él ez az illat igazán, szó szerint él és virul. A tavasz és a nyár az ő ideje, kánikulában pedig tökéletes. De csakis nappal. Ez egy "világos", energikus illat. Estére én már mást fújnék. Mivel a tartóssága 3-4 óra, ennek nincs akadálya.
Az elejétől a végéig nem sokat változik. A bevezetés csak egy pár pillanat, kirobbanóan friss, lédús körte és citrusok, aztán azonnal az illat virágos közepében találjuk magunkat, és ez az élénk, rózsa-jázmin páros lesz a meghatározó egész végig. Nem lesz édesebb, a végére csak elcsendesedik, elsímul egy kicsit. Nem bonyolult, vagy rafinált illat, itt a hangulat a lényeg. És én az ilyen illatokat értékelem a legjobban. Szinte szórakoztató. Az első pillanattól kezdve képek, élethelyzetek, események villantak be, amihez passzol ez az illat, filmet tudtam volna forgatni csak az illat alapján:
Nyár van, belvárosi üvegpalota, klimatizált iroda, fiatal nő sötétkék kosztümben, fehér blúzban, ki se lát a munkából, határidő van, ebédszünetben átszalad a szemközti kávézóba, ahogy kilép, rádöbben, hogy el is felejtette, milyen meleg van, az aszfalt szinte olvadozik a hőségtől.
Végre péntek, kora délután, szikrázó napsütés, messze meg az este, néhány kollega ill. barát a hétvégi programot tervezgeti, gondtalanok és jókedvűek, a bárpulton könnyű koktélok.
Esküvő augusztus derekán, csak a szűk családi kör és néhány barát, egy gyors fotó készül éppen, csak semmi merev beállítás, a menyasszony ruhája egyszerű, de nagyon elegáns, törtfehér selyem, haja laza kontyban, egy tincs elszabadult, de sebaj, mindenki le van barnulva, fiatal, és felhőtlenül boldog.
Nekem ez az illat a letisztult elegancia, a jólét és a kiegyensúlyozottság érzését hozza. Könnyed és laza, de erőt sugall és tartást ad. Ez egy "mert megtehetem" és "mert megérdemlem" tipusú illat.
Azok fogják szeretni, akik rózsaillatban kicsit sem a klasszikusat (romantikus, édes, púderes), hanem a modernet, a fiatalosat, az egyedit keresik. Akik az olyan karakteres rózsákat szeretik, mint pl. a Dior Forever and Ever, vagy a Delina.
Nekem is tetszik, minél többet fújom, annál jobban, a minősége megkérdőjelezhetetlen, az üvege is szép.
Az 5 csillagot csak a kedvenc rózsáimnak tartogatom, mert őket bármikor szívesen fújom. A Rose Milano hozzájuk viszonyítva csak 4 csillagot kaphat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. június 30.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Geraniol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Citral, Benzyl Benzoate
Színezékek: CI 60730, CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol