Giorgio Armani

Ár:   12 490 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gaimanna, Módosítva: 2019. február 5.

Ár:   12 490 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

Könnyed, krémes textúrájával hidratálja és ápolja az ajkakat, miközben ragyogó, vibráló színt és tükörfényű csillogást kölcsönöz nekik.

Glowla

2019. március 9.

Karácsonyi leárazásból vagyok egy 203 Leather Excess különkiadás közepesen elégedett birtokosa.
A 203-as egy kellemes sötétnude árnyalat, kis mályvás felhanggal. (Nekem közeli a természetes szájszínemhez, annál egy cseppet sötétebb.)
Közepesen fed, fényrúzshoz képest egy rétegben - az én elvárásomhoz - hozta a színét.
Illata zsírkréta, elég átütő - mintha valami régi receptúrát használtak volna gyógyszertári alapokon.
Fény: beszéd és evés nélkül viszonylag jól megmarad - de általában használjuk a szánkat, így tartósnak semmiképpen nem mondanám. Idővel szárad is, így a fényét is elveszti a némasági fogadalom dacára is.
Kopás: nálam 2-3 óra alatt sehol sem volt (nyomokban a pigment sem). Így elég szapora is, gyorsan fogy, ha egész nap viselni szeretnéd.
Hidratálás: Carmex mellett (de nem egyszerre használva!) nincs bőrhámlás, anélkül igen, és gyorsabban fel is szárad.
Csomagolás: nagyon pöpec a mágneszár, az öngyújtópattogtatás női párjának kifejezetten alkalmas.(A Shiseido mágneszárainál valamivel komolyabb.)
Hasonlítás: a Chanel Rouge Coco Shine-jához tudom hasonlítani. Az valamivel tartósabb, kellemesebb viselni, és a pigementek legalább valamivel tovább megmaradnak. Bár az egy áttetszőbb fényrúzs, de sokkal kényelmesebb.
Összeségében a környezetemnek tetszett, semlegesség ellenére van benne valami figyelemreméltó, bár ez kb. 15 percig tart. Akkor viszont igazi dolce vita, sono italiano érzés. Egy elegáns hozzáöltözéssel még megkapóbb.
Összeségében olyan 3,7*, de négy semmiképp.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 9.

Összeségében olyan 3,7*, de négy semmiképp.

jirka

2019. március 4.

Sziasztok Kedves KM Olvasók!
Kedvezménnyel vásároltam meg a Smile árnyalatot (olcsóbban, mint egy Chubby-t), színe és "shine" jellege miatt hétköznapi viseletnek szántam. A leírása igen hangzatos volt - olyan, mint egy ajakbalzsam, tükörfény, csillogás és hidratálás - természetesen igent mondtam rá, mert én még mindig nem találtam meg a hétköznapi, kellemes viseletű "feldobom és megyek" színezőmet, nem, a Chubby sem ilyen nálam, bár lehet, hogy a hiba az én készülékemben van. A külföldi vélemények megoszlanak, ötös és hármas között van az értékelése.
Állaga krémes, lágy, siklik az ajkakon, tükör nélkül használható, így a 3gr néhány hónap alatt elkoptatható (szavatosság 24 hónap). A tokja isteni, szó se róla a külcsíny csillagos ötös, ez a pattent mágneszár egy álom. Ízt és illatot a magam részéről nem érzékelek, ha van is, az nekem semleges.
Az első használatkor, kicsit ki voltak száradva az ajkaim, így első tesztnek tökéletes volt, mit tud hidratálásban? A szárazabb bőrön nem javított, hanem rontott, tovább szárította. Rendben.
A színt (ami egyébként csodálatos) csak úgy tudom elő csalogatni, ha megpróbálom rétegezni, bár ez az ő esetében nehéz, és rárakok valamit, pl. Bobbi Brown vagy Clarins ajakápolót, amiknek hidratáló hatásuk van és rendelkeznek egy enyhe rózsás árnyalattal. Így egy álom és tartja is magát, és egy különleges színt kapok, mely a nude vonalon belül van.
Pár napra felhagytam a használatával, csak hidratáltam az ajkakat, semmi színező, semmi macera.
Makulátlan, hibátlan, feltöltött ajkakkal indítottam a második tesztet, így már kellemesebb viselet volt, de. kb. 4 óra múlva már nem volt komfortos, így rákentem még egy réteget. A plusz réteg nem segített rajta, még a színén is rontott, mert így az enyhén felül szárított felület csíkos lett.
Mindent összevetve: Nem olyan, mint egy ajakbalzsam, hidratálása gyakorlatilag semmi. Nincs tükörcsillogás, csak valami szolid fény marad után.
Nálam csak valamivel együtt működik, vagyis alá vagy/és fölé kell hidratálni, és így tényleg egy szerethető és hordható mindennapi színezővé válik, na de őszintén...
Szép napot kívánok mindnyájatoknak!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 4.

Sziasztok Kedves KM Olvasók!
Szép napot kívánok mindnyájatoknak!

gaimanna

2019. február 26.

A Garconne és a Fatale árnyalatok birtokosa vagyok, melyek szép, természetes színek, és egészséges fényt adnak az ajkaknak. Könnyű viselet, de hamar kopik, nyomot hagy mindenen, és pont a könnyed krémes állaga miatt gyorsan is fogy. Ez nem is lenne baj, de nekem az íze vagy illata kissé kellemetlen (a YSL hasonló termékének mangós íze isteni, ez inkább kicsit gyógyszeres) és - ami a nagyobb gond - azt tapasztaltam, hogy szárítja az ajkaimat, vagyis egy-két óra után kis rojtokban foszlik le a szájam sarkaiban a bőr, pedig egy hidratáló rúzstól pont az ellenkezőjét várnám. Elhasználom, mert ezek ellenére is tetszik, de nem veszem újra: ha hasonló árkategóriájú és hasonló típusú termékre ruháznék be, kipróbálom inkább a YSL Rouge Volupté Shine-t, vagy más márkát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 26.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
Hidratálók: Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Bőrpuhító (emollient), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant).

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.