Givenchy

Ár:   13800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ayla, az összetevőket feltöltötte: viktoria.gomori, Módosítva: 2014. április 11.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Az Ange ou Demon (Angyal vagy Démon) kettős természete szokatlan érzékiséget rejt magában: egyszerre magával ragadó és merész, titokzatos. Erőteljes orientális illatkompozíció, mely egyszerre ártatlanul érzéki és kristálytiszta, elegáns, inspiráló és kimagaslóan kvalitáns.

A fő jegyek frissek és tiszták (mandarin, fehér kömény és sáfrány), melyek megnyitják az utat a gazdag virágos szívjegyek számára (erőteljes liliom, enyhébb Maxillaria orchidea és ylang-ylang illatjegyekkel kísérve). Az utóillatban két fás illatjegy uralkodik: bársonyos rózsafa és tömör tölgymoha, mialatt a púderes és érzéki tonkabab és vanília befejezi az illatkompozíciót.

Givenchy Ange ou Demon EDT
Ár: 14000 , Eladó: kisnyuszi83
Állapot: 95/100 ml, Helyszín: Budapest 11. Kerulet, fizetés: Banki utalas vagy posta
Ár: 9000 , Eladó: Moncsaka
Állapot: Használt, Helyszín: Csepel, fizetés: Postánmaradó

Phoenix19

2020. május 22.

A mainstream márkák közül Givenchy a kedvencem. A legtöbb illatát szeretem, több kedvenc is van köztük. Az Ange ou Demon viszont nem "givenchy-s", nem jellemző a márkára ez az illatvilág. Sáfrány, kömény nagyon erősen érződik és ez inkább démoni. Úgy hogy az eldöntendő kérdés el van döntve. Nekem ez nagyon nem tetszik, mint ahogy az sem, hogy lektorálják a véleményem egyéni kívánságra!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 22.

simpleman

Korcsoport: >54
2020. május 7.

A páromnak vettem egyszer ilyet.
Szörnyű volt rajta.
Elég sötét és nyomasztó illat.
Szerintem nem áll össze semmivé se.
Azt hiszem, a Givenchy, mint Ház, kerülve.
Ahogyan az Yves Saint Laurent.
A harmóniát, a művészetet és a felmutatott szépséget szeretem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. május 7.

A páromnak vettem egyszer ilyet.
Szörnyű volt rajta.
Elég sötét és nyomasztó illat.
Szerintem nem áll össze semmivé se.
Azt hiszem, a Givenchy, mint Ház, kerülve.
Ahogyan az Yves Saint Laurent.
A harmóniát, a művészetet és a felmutatott szépséget szeretem.

Dottir

2020. március 14.

Én az angyal/démon tematika helyett inkább mondjuk az irodista/háziasszony párosra gondolnék. Annyira otrombán van elhelyezve benne a római kömény, hogy tiszta zellerszárszagom lesz tőle, emiatt meg egy gyöngyöző húslevesre asszociálok, amihez frissen sült kenyér (ylang-ylang) is akad a háznál. Ha ez a része akarna lenni a démon, akkor a konyha ördögasszonya lesz az. A szebbik oldala, a sáfrányos, már jobb, emlékeztet a Gucci No.I-re, persze csak emlékeztet, az sincs szépen kibontva. Kicsit púderes, kicsit liliomos, de csak nagyon sápatagon, visszafogottan. Ez az észrevétlen, senkit nem zavaró irodista szólama. Összességében szörnyűnek találom, nem csalt meg a szimatom (haha), hogy soha nem illatoltam meg ezt a sorozatot, valahogy nagyon bénának találtam a nevet, az üveget, nem tudtam komolyan venni. Egész a mai napig. Akkor viszont a Le Secret-tel együtt teszteltem, na arról inkább nem is írok, pedig jobb mint ez, de az meg a Gucci No.II-re hajaz, elég vérszegényen. Tartani legalább mindketten nagyon tudnak. Nem sok sót ettünk meg eddig se mi a Givenchy-val (az Amarige maradt örök darabnak, a Dahlia Noir, az Eaudemoiselle Eau Fraiche futó szerelmek voltak csak), és ezen biztos nem ez a duó fog változtatni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 14.

njerika

2020. február 21.

Imádom ezt az illatot. Mindig ezt használom. Néha kipróbálok másikat, de mindig rá kell jönnöm, hogy ez én illatom, és újra ezt veszem meg. Különleges, semmihez nem hasonlítható, tartós, intenzív, magával ragadó! A rózsaszín is jó, de ez sokkal különlegesebb. Semmi nem rúghat labdába mellette!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 21.

EveCarefree

2020. január 18.

Parfümmániásként, kb. 12 parfümömet váltogatom kétheti ciklusban, mivel éppen ennyi idő alatt szokik hozzá teljesen az orrom, utána már nem érzem az illatot. Ezért muszáj mindig újabbat beszereznem. :))) Na most Ange ou Demonra került a sor, régen használtam, imádtam, és már el is felejtettem teljesen az illatát. Egyedi, különleges, tiszta és mély illat.
Egyedül a parfüm nevével nem tudok azonosulni. Mert egy nő nem Angyal vagy Démon, hanem Angyal ÉS Démon. Mindkettő egyben. Kár lenne megtagadni az egyik oldalt. Mindenkiben ott van a csábító Éva ÉS a szűzies Mária is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 18.

blondiebunny

2020. január 2.

Nah ez a parfüm semmihez nem hasonlítható. Annyira különleges és egyedi, hogy elképesztő :) Tényleg egyszerre angyali (tiszta, friss) és ördögi (mély, szokatlan, vészjósló), ez egy igazán fantasztikus kreációja a Givenchy-nek. Sokáig használtam, majd nagyon meguntam, és lecseréltem egy Diorra, de furcsamód mégis vissza szokta magát "kuncsorogni". Ritkán használom, de ha elfogyik, azonnal be kell szereznem, mert valahogy szó sem lehet róla, hogy ne legyen belőle. Ráadásul NAGYON tartós, 12-14 órákat bírt rajtam, a ruhákon pedig napokig érződik - a kabátomon 2 heteket is. 5 csillagot adok, ha lehetne, 6-ot adnék. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 2.

pont

2019. november 25.

tömény, nagyon karakteres, domináns, sötét illat. esti/éjszakai programjaimhoz szoktam használni és inkább hűvösebb időben, mert amúgy máskor nekem túl sok lenne. egyértelműen nem egy könnyen befogadható, 'reggel magamra fújom és rohanok munkába' illat,de ha megvan hozzá az alkalom és körítés, akkor nagyon ütős. különleges illat, ami nem valló mindenkinek és teljesen meg tudom érteni, hogy aki nem szereti, mit nem szeret benne, de engem pl. nagyon kevés illat mozgat meg és hoz lázba, ez ilyen valamiért. elsőre.

amikor magamra fújom és elindulok, akkor egyértelműen démon, önbizalmat és magabiztosságot ad, olyan érzés, mint egy szépen felvitt, dögös sötétvörös rúzs vagy egy brutál magassarkú. aztán szépen lassan megszelídül, ahogy közeledik a reggel és átmegy 'angyalba', de senki ne cukiságot és negédességet képzeljen hozzá, inkább csak púderesebb lesz, letisztultabb. nincs jó orrom hozzá, hogy összetevők szerint kianalizáljam, de sokan szépen megfogalmazták ennek az illatnak a lényegét itt előttem.
ja és rajtam szupertartós! egyértelműen 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 25.

ja és rajtam szupertartós! egyértelműen 5*

Bernadett86

2019. november 4.

25 eves koromban hasznaltam a kek uveges leu verziot,ma mar nem igen kaphato.Hasonloak, nagyon utos volt az is,talan fiatalosabb picit.Ma ramentem erre a drogeriaba es meg mindig szupernek tartom,egy dog.Meg 18 evesen zugtam bele amikor eletemben eloszor talakoztam komoly parfumokkel egyetemistakent egy uj varosba kotlozve.Ez volt a number one az altalam tesztelt diorok, chanelek stb kozott, na meg YSL Cinemaja, jajj de finomnak tartottam mar akkor is. De csak almok voltak akkor meg..Igen nem eppen 18 eveseknek valo illatok mozgattak meg, es az izlesem azota sem valtozott sokat, annyit hogy amit akkor meg en is budosnek gondoltam, leginkabb kifujaskor ma mar kedvencekke leptek elo.Valoszinu akkor is tetszett volna csak akkor meg tudatlan voltam es azt tudtam h nem itelunk 10 perc utan de azt nem hogy papir alapjan sem feltetlen.
Orulok hogy ismet eszembejutott ez az illat, akkoriban azt gondoltam ez lesz majd a signatura illatom,mar csak a neve miatt is..Sajnos azota ez a remeny szertefoszlott hogy valaha is megtalalom az egyetlent, de ha legalabb evszakokra es napszakokra bontva sikerult volna de nem(meg az is legalabb 8 illat).Lassan feladom, ez meg itt toporog nekem most h felferjen a kivansaglistara,(persze hogy felengedtem).Nem tudom mi lesz igy, de kell ez is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 4.

nyuszo

2019. október 22.

Meglepett az egyedisége.
Egyetlen eddig próbált, és általam ismert illatra sem hasonlít.
Már kifújáskor felkeltette az érdeklődésemet, amit sajnos az utóbbi időben már egyre nehezebb....
A sáfrány-liliom-kakukkfű trió olyan egyedi és 'boszorkányos' elegyet alkot, aminek aztán nagyon nehéz ellenállni.
Elcsábít.
Rabul ejt.
A liliomot olyan finoman adagolja, hogy szinte fel sem ismerhető, csak azt érzi az ember, hogy van benne valami jó értelemben vett bódító összetevő...
Nem az a D&G féle, ami elsőre homlokon rúg, aztán 12 órára satuba fogja a fejedet.
A sáfránnyal, majd később a tonkával és a vaníliával krémes elegyet alkot, és szinte elringat.
Órákra.
Mert bizony tartós ő.
Egyetlen pici fújás elég belőle, kitart a nap végéig.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 22.

Meglepett az egyedisége.
Egyetlen eddig próbált, és általam ismert illatra sem hasonlít.
Elcsábít.
Rabul ejt.
Órákra.
Mert bizony tartós ő.
Egyetlen pici fújás elég belőle, kitart a nap végéig.

wildrose

2019. augusztus 1.

Kifújáskor friss, könnyed sáfrányt érezni, aztán bódító liliomot, a leszáradása pedig picit füstös, púderes, érzéki tonkás és meleg vaníliás. Nem kimagaslóan, de eléggé intenzív és eléggé tartós is. Nagyon kellemes illat, nem tudok róla rosszat mondani, de nekem nem elég izgalmas.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 1.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lila színű.