Glow Recipe

Ár:   $34   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   Tág pórusok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bangita, Módosítva: 2020. április 30.

Ár:   $34
Lelőhely:   külföld (Sephora), online
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Tág pórusok

A bőrt egyszerre hidratáló és feszesítő, a pórusok méretét drámaian csökkentő tonik. Gyengéden hámlasztva teszi rugalmassá és simává a bőrt, a gondosan kialakított bőrápoló rutin elengedhetetlen részeként segítve elő a következő készítmények hatóanyagainak felszívódását. Az innovatív, VÍZMENTES receptúra hidratáló összetevők + BHA és PHA kiegyensúlyozott kombinációjával minimalizálja a pórusok mértetét, kisimítja a bőrt, egyenletessé teszi felületét, javítja megjelenését. A kettőshatású bőrtökéletesítő arctonik azonnal ragyogó, bársonyosan puha bőrt eredményez, napi kétszeri használata már két hét elteltével jelentősen csökkenti a pórusok méretét.

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

slytherclaw

2021. június 7.

Imádom! Szülinapi ajándék volt magamtól magamnak, jobbat nem is választhattam volna.
Ez egy kicsit sűrűbb állagú toner, mint amiket én eddig használtam, már-már egy hígabb szérumra hasonlít. Friss, kicsit uborkás illata van, de ez hamar elillan. Esténként használom, arctisztítás utáni első lépésként. Nem kell belőle sokat használni, nekem másfél hónap után is max. a hatoda fogyott el az üvegnek. A póruscsökkentő hatásáról nem tudok nyilatkozni, de hidratáló hatása egyértelműen van. Amióta használom, azóta egyszer sem éreztem közvetlenül arctisztítás után sem azt a kellemetlen, húzódó érzést.
Ha jól emlékszem, 6-7% PHA-t tartalmaz, ami nekem pont tökéletes, mert az 5%-os PHA/AHA szérumok semmit nem csinálnak a bőrömmel, a 10% pedig már sok szokott lenni. Kellően gyengéd a mindennapos használathoz, de mégis hatásos, ragyogó lesz tőle mindig a bőröm.
Lehet, hogy van, akinek ez nem szempont, de nekem nagyon tetszik a Glow Recipe termékek csomagolása. Öröm használni őket, engem egy-egy rosszabb nap után fel tudnak dobni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 7.

Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Glycerin, Hyaluronic Acid
Kémiai hámlasztók: Gluconolactone

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.