Guerlain

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Rosewood, az összetevőket feltöltötte: viktoria.gomori, Módosítva: 2014. március 11.

Lelőhely:   parfümériák

Illatcsalád: virágos-gyümölcsös

Összetétel: sárgadinnye, őszibarack, mandula, ibolya, feketeribizli, csillagánizs, rózsa, orgona, mimóza, hibiszkusz, gyöngyvirág, bazsarózsa, vanília, szantál, mandulafa, cédrus, benzoin

Ár: 6900 , Eladó: egyedszilvi
Állapot: 100/40, Helyszín: Siofok, fizetés: Banki utalás után postázom.

csakmoni

2020. június 7.

Friss: ma kora reggel kutyasétáltatás, fülsiketítő madárfütty, zsenge zöld és bódító hársfavirágzás, és eszembe jutott ez az illat. A mintám még mindig nem romlott meg, így a délelőttömet ebben az illatfelhőben töltöm, hogy meghosszabbítsam az élményt :)

Fújósom volt belőle, a fejillatát nagyon szerettem, rajtam inkább gyümölcsös. Aztán előbújt valami furcsa, kicsit izzadságszagra emlékeztető fanyar, szúrós jegy. A fújóst továbbadtam, és lemondtam erről az illatról. Pedig a Jette kivételével ez volt eddig az egyik legfinomabb virágos illat, amivel találkoztam.
Tegnap a mintáim között rábukkantam az edp változatra, és újra lelkes lettem. Nem nyári illat ugyan, dús, krémes, édes-friss, de az elejétől a végéig finom, vonzó. Nem egy modern, fiatalos illat, de hát én sem vagyok az:)
Az azért aggaszt, hogy minden héten egy másik illatcsalád egyedeibe szeretek bele. Friss, uniszex, fűszeres, orientális, pacsulis, pézsmás, most meg egy virágos:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. június 7.

Blackxentric

2019. augusztus 20.

Gyönyörű illat, harmonikus, kellemes, könnyed, lágy, romantikus. Rengeteg jelzőt lehet aggatni rá. Csupán egy mintám van belőle amit eddig kétszer próbáltam, de levett a lábamról. Tíz év múlva újra találkozni fogunk ebben biztos vagyok.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 20.

Dottir

2019. augusztus 20.

A frissen mosott haj samponillata, málnaszínű rúzs, nevetés, barátnők, szikrázó napsütés, egy asztal az étterem teraszán, fehér abrosz, orgona és gyöngyvirág a vázában, barackos éclair és aranyszínű, telt ízű, hűvös, száraz, gyöngyöző pezsgő. Egy hangos, gyönyörű igen az életre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 20.

Burya

2019. április 6.

Tegnap tettem szert egy kis fújósra belőle, mert sehol sem találtam a parfümériák polcain, az összetevők alapján viszont nagyon kíváncsi voltam rá. Elsősorban a mimóza miatt szemeltem ki, ami újabban nagyon közel áll a szívemhez, de az orgona miatt aggódtam kicsit, mert bár amióta az eszemet tudom az a kedvenc virágom, parfümben eddig valamiért sosem tudtam elviselni magamon. Most viszont kellemes meglepetésként ért, hogy ebben a parfümben olyan szépen keveredik, hogy semmi mű érzés nem társul hozzá, és nem is annyira tömény, viselhetőbb, frissebb. Mimóza és orgona a köbön, de eldönteni nem tudom, melyik dominál rajtam jobban, mert hol ez, hol az csap meg. Van benne egy icipici szúrós frissesség, ezt magamtól nem tudtam volna beazonosítani, de az összetevők alapján a gyöngyvirágra tippelek. Az első 10-15 percben erőteljesen érzem a gyümölcsös jegyeket is, elsősorban a barackot, de később is jelen van, csak már kevésbé "lédúsan". Ami még meglepett, hogy ebben az illatban nem csak hogy nem zavar, de még csak beazonosítani sem tudom a mandulát, amit egyébként ki nem állhatok, mint összetevőt. Én nem érzem krémesnek (hála a jó égnek), púderesnek is csak épphogy, és kifejezetten frissnek sem mondanám, tömény édes virágillat. Üvegbe zárt tavasz, még a színe is a napfényt juttatja eszembe. Virágzó gyümölcsfák, mimózák, ibolyák, orgonák, zöld levelek. Maga az illat visszafogott és nagyon kedves, viszont irdatlan tömény, úgyhogy óvatosan kell bánni vele, nekem két fújás belőle bőven elég, kitart kb. 6 órán át, ami edt létére nagyon jó teljesítmény. Nyáron nem tudnám elviselni magamon, de tavasszal és ősszel rendkívül szép, sőt egy kis téli napfény idézéshez is tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 6.

LxndrHrvth

2018. december 4.

Gyerekkoromból vannak emlékeim pár parfümöt illetően. Dolce vita, Charlie, valamelyik Boucheron, és a Champs-Elysèes. Nekem is “anyaszag”, jó értelemben :) Én biztos nem használnám ma, mert teljesen más illatok tetszenek magamon, viszon ha meglátom, csak jó érzéseim lesznek tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 4.

lulley93

2018. július 16.

Hozzam nem illik, de megis imadom, mivel ez anyukam illata. Nagyon-nagyon regota hasznalja, gyerekkorunkban a noveremmel csak azt mondtuk ra, hogy “anyaszaga” van. 😍

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 16.

Erynnis

2018. május 18.

Szeretem ezeket a régi vonalas virágos illatokat (ld. YSL Paris, Lancome Poeme, Estée Lauder Beautiful) de ez nem jött be. Nagyon édes, kicsit szúrós is, ami nem enyhül. A gyümölcsös jegyek sem friss gyümölcsök, hanem a túlérett fajta. Szappannak vagy valamilyen fürdőterméknek el tudnám képzelni...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 18.

MiniMazsi

2017. december 29.

Nagyon kedves, boldogságillat. De egy ponton sajnos engem nagymamám orgonás légfrissítőjére emlékeztet, ami eléggé ront az élményen. Nem lesz álmaim parfümje, de alkalmanként tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 29.

melwin

2017. november 14.

Ez a második legszebb virágos kompozíció a szélyes top listámon, annak ellenére, hogy a virágos illatok nem az én témám. Az első helyen Heeley L'amandiere-je áll.
Imádom az orgonát és ez a parfüm azzal nyit. A gyöngyvirág, bazsarózsa, mimóza fölénybe keveredik rajtam a gyümölcsök fölött. Szinte egyik gyümölcs jegyet sem érzem, csak a virágokat. Nagyon szép puha virágillat lesz belőle, de nem tudnám magaménak érezni, viselni. Korban úgy érzem még nem vagyok ott, harmincas éveim közepén azt kell mondjam, majd talán egy jó 10 év múlva újra elővenném.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 14.

72Dulszinea

2017. június 30.

25 éve használom ezt az illatot és nem tudok tőle azóta sem elszakadni :) A kedvencem...Bármi újat is próbálok ki mindig visszatérek hozzá. Orgona, mimóza - őket érzem egész nap. Az illat tartós, ha reggel befújom magam még este is érződik a bőrömön. Egyszerűen imádom <3

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 30.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Színező anyag. (Piros)