Guerlain

Ár:   11 290 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mczirjak, az összetevőket feltöltötte: nyuszo, Módosítva: 2018. október 8.

Ár:   11 290 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Kiadás éve: 2008

Illatcsalád: orientális-vaníliás

Fejjegyek: narancs, bergamott, lime
Szívjegyek: rózsa, jázmin
Alapjegyek: vanília, írisz, gyanta

Ár: 5 ml 1100, 10 ml 1900 , Eladó: Bildiko78
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest II., fizetés: Személyes Mammut környékén, vagy postázom
Ár: 7500 Ft , Eladó: royne
Állapot: 50 ml-ből a képen látható mennyiség, Helyszín: Budapest, fizetés: --
nyuszo

2018. október 5.

Ínycsiklandó citromos pite, délutáni kávézgatáshoz.....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 5.

Ínycsiklandó citromos pite, délutáni kávézgatáshoz.....

GNóri

2018. augusztus 27.

Bájos kistestvére a Shalimar-nak. Nagyon citrusosan nyit, az elején kicsit meg is ijedtem, első szaglásra nagyon műanyagnak éreztem, de idővel szépen belepuhul a bőrbe. Nem harsányan, élesen citrusos egyébként, sokkal inkább édes-krémes, mint egy finom citromos pite. Benne van az anyaillat jellegzetes púderessége, de sokkal vaníliásabb, lágyabb, kedvesebb, könnyedebb. Igazán jól sikerült flanker, méltó helye van a Guerlain parfümök közt, de az anyaillatot nálam ő sem übereli.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 27.

kvin

2018. június 28.

Update:
Felülírom, a nyári melegben nekem mégsem az igazi, polcrendezgetés közben akadt a kezeim közé, a hőségben valahogy mindig más illathoz nyúltam. Inkább csak átmeneti hűvöskés időben működik, nekem nyárra túl édes, de továbbra is ott van benne az az izgalom, az a valami. Nem egy lineáris illat, az biztos.

Az én kis tüneményes kedvenceim, a Shalimar család!
Az Eau az anyuka légiesebb, citrusos tavaszi/nyári verziója, ugyanúgy megvan benne az a csodálatosan változékony Shalimar jellegzetesség, de könnyedebb, hőségben jobban viselhetőbb.
De hogy milyen gyönyörű és tele van meglepetéssel! Az eleje nagyon citrusos, de úgy, hogy közben már sejtet egy icipici púderességet (vaníliás gyanta) de a friss, élénk citrusosságát szinte végig megőrzi, nagyon sokáig érzem a lime-ot és csak órák múlva szárad le végleg púderessé - akkor is az írisz és jázmin érződik szerencsére annyira, hogy ne nyomja el őket a vanília.
De hogy nyanyás lenne? Szerintem közel sem, annyira finom és bájos, légies és imádnivaló! Abszolút férfiak kedvence, olyan, amit megjegyeznek, amiért vágynak a közelségünkre, amiért hozzánk/belénk akarnak bújni.
Számomra legalábbis egy újabb szerelem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 28.

Update:

Az én kis tüneményes kedvenceim, a Shalimar család!
Számomra legalábbis egy újabb szerelem.

Cloudberry

2018. május 13.

Na, ilyen még nem volt. Anyukám illatpatikájában (így hívom a fújós gyűjteményét) találtam egy fújóst az Eau de Shalimarból, első szippantásra belezúgtam. Emlékeztem, hogy én tavaly megválam az összes Shalimartól, mondván, hogy soha nem fogom használni. Mekkora hülye voltam! Úgy néz ki, hogy egy év intenzív szaglászás után megért az orrom. (Más magyarázat nem lehet arra, hogy imádok beleszagolni a Cabochard-ba.)
Tehát fújtam egyet a karomra, és még mindig zseniális volt. Lementem puszit adni a pasimnak, erre: "HÚ DE JÓ ILLATOD VAN, BMEG!"
Mi a fene? :D Soha az életben nem gondoltam volna, hogy pont erre fogja ezt mondani, sőt, már előre hallottam, a szokásos szemöldökfelvonóst: "Már megint valami nyanyásat fújtál magadra?" Felettébb boldoggá tett, és be is fogok ruházni egyre. Gyönyörű illat. Az EDP-t is kipróbáltam, nekem az túl füstös, de idővel az is nagyon szép lesz. Erre most nincsenek szavak, hogy milyen ORRgazmust okoz. Nem mondom, hogy ezt képzelem egy 28-éves szakadt póló-farmer-sportcipő-típúsú lányhoz, de mivel harmóniában vagyunk bőrileg és mindenhogy, kezdésnek jó lesz, aztán meglátjuk 10 év múlva. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 13.

Encilla

2018. március 2.

Ő citrusosabb és kevésbé testesebb, mint az anyaillat. Könnyed, Shalimar-fuvallat!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 2.

Yeticica

2018. február 21.

Elore elnezest kerek a lepontozasert, de nekem ez borzalom. Remalmaim oreg, rancos banyaillata.
Volt nekem Initial-om, azzal sem tudtam megbaratkozni de az legalabb harmonikus, szep illat.
Ez... eloszor pofanvagott valamifele citrus, aztan jott a puderes nyanyaszag. Brrrrrr. Sajnalom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 21.

melwin

2017. november 10.

Nem ismertem Guerlain parfümöket idáig, de most rákattantam erre a parfümházra. :) Miután sokat olvastam a Shalimar-okról és a véleményekről kiváncsian próbáltam ki ezt a verziót. Az anyaillat tesztelése során a reakcióm kifújáskor: "azta***va!" ez ütős. :D Nagyon intenzív, erős volt, füstös, misztérikus és szépen csitult. Tetszett nagyon, gyönyörű transzformáció, de nem merném viselni.
Ezért is vártam, hogy kezembe kaparintsam a könnyedebb változatát. A citrus az elején elég nagyon intenzív, de gyorsan elillan. A füstösség szinte teljesen elmarad és nagyon gyorsan transzformálódik az illatt az alapjegyek felé. Ez alatt a transzformáció alatt van egy időszak, mikor engem kisértetiesen emlékeztet MFK Satin Oud-jára, persze egy még könnyedebb verzióban. Majd viszonylag gyorsan valóban eljut az anyaillatra emlékeztető szintre. Míg az anyaillat erre a szintre csitul kell neki 5-6 óra, az Eau De Shalimar-nak ez 1. Talán itt mutatkozik valami féle füstösség. Nekem elég bőrközeli, de nagyon-nagyon kellemes vanília. :) Max csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 10.

szeliger

2017. november 7.

Nehezen hozzáférhető gyönyörűség, ma már ritka az eredeti darab, de nekem most végre sikerült kóstolót kapnom belőle.
Friss, citrusos, könnyed nyitány, ugyanakkor már kifújáskor is érezhető a vaníliás-púderes alap. Az én bőrömön ez a három vonulat játszadozik egymással, a színpadon dráma nem történik, hol ez, hol az viszi az előadást. Kényelmes, bő méteres hatósugarával és megbízható, négy-hat órás tartósságával gyönyörű nappali illat. Nekem napsütéses, őszi napokon tetszik a legjobban, gondolom, hasonlóan finom lesz majd tavasszal is, a hűvösebb időben kevésbé érvényesül, de arra ott vannak a fajsúlyosabb testvérei.
Jean Paul Guerlain alkotásai közül kikerült egyik utolsó kreáció, öt csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 7.

Jean Paul Guerlain alkotásai közül kikerült egyik utolsó kreáció, öt csillag.

Luna1024

2017. szeptember 3.

Kedvenc Guerlain és egyben Shalimar illatom a Parfum Initial, Őt senki nem tudja és szerintem nem is fogja tudni letaszítani a Shalimar-trónról... Nagyon szeretem a flankereit is, de ha őket nem számítjuk, azt mondhatom: ha rangsorolni kéne, az Eau de Shalimar volna a második kedvencem a sorozatból. :) Az anyaillat is nagyon finom, de számomra egyelőre hordhatatlan, sőt legtöbbször még az EDT-t is soknak érzem (leginkább a füstösségük az, ami zavar), ez a verzió azonban tökéletes! Megvan benne a jellegzetes guerlaines vaníliás alap, és ott vannak a citrusok is, de annyira kedves és lágy változatban! Sokkal könnyebben hordható, mint az elődei, én akár 20-tól felfelé is ajánlanám, mert nagyon könnyed és modern, szinte teljesen mentesítve az anyaillat számomra túlzó füstösségétől. Igaz, ennek ára is van: kevésbé karakteres és megosztó, mint az eredeti Shalimar, és érezhetően nagyobb társadalmi réteghez szól, ám számomra így sem kevésbé szerethető. Van benne valami, amitől nagyon vidám, gondtalan, már-már lányos illatnak érzem, nem misztikus és titokzatos, mint az elődje. Azt mondanám - és remélem nem szisszen fel rá senki -, hogy ez a "legsütisebb" Shalimar flanker. Rajtam édes, puha, melengető, de ugyanakkor frissítő is, mint egy nagyon enyhén fanyar, ugyanakkor picit cukros citromos-vaníliás sütemény... :) No persze nem kommersz vagy unalmas, és nem is oly módon "sütis", mint sok mai illat, hanem valahogy kifinomult "shalimaros" formában... Érződik rajta, hogy Guerlain. A "sütis" jelzővel kissé paradox módon én is a Shalimar tavaszi-nyári változatának érzem, jelentősen felhigítva és modernizálva az eredeti illatot. Elegánsnak egyáltalán nem mondanám, szerintem kifejezetten nappalra szánták, nem lehengerelni és hatást gyakorolni. Sokaknak biztosan csalódás, számomra azonban telitalálat. :)
Egy dolgot sajnálok, de azt nagyon: annyira jó lenne ezt a citrusos-vaníliás finomságot picivel tovább élvezni...! De akárhányszor próbálom, mindig ugyanarra jövök rá: tartóssága és hatósugara gyakorlatilag nincs neki. :( Persze tudom, hogy egy EDT-ről beszéltünk, de valahol reméltem, hogy a Guerlain meglep, és belecsempésznek picivel több erőt... Hülye gondolat volt, ugyanis nem ez történik: rólam sajnos pikk-pakk elillan... :(

Maga az illat nagyon tetszik, de annyit nem ér meg, hogy állandóan literszámra kelljen locsolnom, így bár elismerem, hogy nagyon jól sikerült flanker, valószínűleg nem kerül fel a polcomra... :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

LPE

2016. december 18.

Végre, végre... Guerlain rajongó vagyok és végre beszereztem őt is. Imádom. Három napja fújom, napi egyszer. Már az ágyneműm is, átvette az illatot. Nem annyira ütős, mint a klasszikus Shalimar, de nem kevésbé finom. 😍😍😍😍

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 18.

Antioxidánsok: BHT

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Színezék. Lila színű.