Guerlain

Ár:   9190 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Kiszerelés:   0,35 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mariska6, Módosítva: 2016. január 5.

Kiszerelés:   0,35 g
Lelőhely:   parfümériák
Kategória:   Sminkek szájra

Visszahúzható szájkontúrceruza

• Lágy, vékony és precíz vonalat rajzolva meghatározza és javítja az ajakkontúrt
  • Lágyítja illetve fokozza az ajakrúzst
  • Tökéletes, hosszabb ideig tartó ajak sminket biztosít
  • Hibátlan végeredményt és tartós tartást ad

Ár: 2000.- / db + szállitás , Eladó: illatvarázs*
Állapot: Keveset használtak, Helyszín: --, fizetés: Csak Foxpost, postán maradó/ Banki àtutalàs

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

szeliger

2016. december 16.

63 Rose de Mai. Úgy került hozzám, hogy az én imádott Chanel Rose Ardent szájceruzám helyett kerestem valami hasonló színt és még ez tűnt a legjobb választásnak. Különösen is azért esett rá a voksom, mert szerintem a Guerlain gyártja a legjobb rúzsokat, gondoltam, hogy talán szájceruza vonalon is hozzák a megszokott magas minőséget.
A ceruza automata, a végén kis hegyezővel, amit én gyakorlatilag soha nem használok. Nincs szükségem hegyezgetésre, a ceruza fordításával elég éles széleket lehet találni ahhoz, hogy precíz vonalat lehessen húzni. Maga a ceruza keményebb, mint azt én szeretném, többször át kell húzni, hogy a kívánt eredményt lássam. Mindehhez még van egy viaszos, zsírkrétás szaga, amit én egyáltalán nem kedvelek. A tartósságával sem vagyok elégedett, messze-messze elmarad a már említett Chanel ceruzáétól. Erre mondjuk már a vásárlás előtt is rájöhettem volna, a kézfejre húzott csík elég könnyen letörölhető. Ráadásul a vonalat sem tartja pontosan, egyelőre még nem tudom, hogy maga a ceruza csúszik be a száj finom ráncaiba vagy csak nem fogja meg eléggé a rúzst, de ezen a téren is vannak hiányosságai. Ez ugyan csak egész közelről látszódik, de akkor is elvárnám egy ilyen kategóriában árult ceruzától, hogy megbízhatóan viselkedjen.
Összességében nagy csalódás, ezt most valahogy elhasználom, de ezért a tudásért teljesen felesleges rá beruházni, a féláras kuponnal párszáz forintért vásárolt Rimmel 004 Indian Pink is lepipálja. A Chanel ceruzájától pedig galaxisátmérőnyi távolságra van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. december 16.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Ceresin 0 0

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.