Kövess minket Instagramon is! :)


HappySkin Probio Day Probiotikumos Nappali Arckrém
Ár: | 6990 Ft | Kategória: | Arcápolók | |||
Kiszerelés: | 30 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | Müller, bioboltok, online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: izabellamarton, Módosítva: 2019. február 7.
Ár: | 6990 Ft | |
Kiszerelés: | 30 ml | |
Lelőhely: | Müller, bioboltok, online | |
Kategória: | Arcápolók | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
"Nappali krémünkben mindent megtalálhatsz, amire 35 év felett bőrödnek szüksége lehet. A probiotikum javítja bőröd megújulási folyamatainak minőségét, segít a mikróba egyensúlyának megtartásában, a koffein pedig feszesít és energizál. Együttes erejüknek köszönhetően arcod ragyogó, sima és fiatalos marad, miközben egészséges színt ajándékoznak Neked egész napra."
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil
eo
,
Argania Spinosa Oil
eo
,
Glycerin
h
0
0
,
Lactococcus Ferment Lysate
,
Persea Gratissima (Avocado) Oil
a I eo I h
3
0
,
Cetearyl Wheat Straw Glycosides
ti I eu
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Collagen
h
,
Glycoproteins
,
Sodium Levulinate
,
Caffeine
,
Sodium Anisate
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Salix Nigra (Black Willow) Bark Extract
,
Lactic Acid
h I kh
,
Potassium Sorbate
ta
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Nővérem kedvenc arckréme lett. Könnyed krém nem nehezíti el az arcbőrt, hamar beszívódik, tökéletes a reggeli arcápoláshoz. Ezentúl nem kell azon gondolkoznom mivel lepjem meg! :) Lehet beszerzem az egész probios termékcsaládot!!


Nővérem kedvenc arckréme lett. Könnyed krém nem nehezíti el az arcbőrt, hamar beszívódik, tökéletes a reggeli arcápoláshoz. Ezentúl nem kell azon gondolkoznom mivel lepjem meg! :) Lehet beszerzem az egész probios termékcsaládot!!


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Persea Gratissima (Avocado) Oil, TocopherolHidratálók: Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Collagen, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopherol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Argania Spinosa Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Cetearyl Alcohol
Emulgeálószerek: Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum
Tisztítószerek: Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Xanthan Gum
Tartósítószerek: Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Ez a kozmetikai összetevő nem más, mint a jól ismert levendula virág vizes kivonata. A levendulavirág pontos hatásairól meglehetősen ellentmondásos kép bontakozik ki, ha az ember olvasni kezdi a szakirodalmat. Egyes források alapján az illóolaj, és az aromavíz alapanyagai nem éppen hasznosak, sőt néha toxikusak is lehetnek. Más források szerint viszont kiváló bőrnyugtató, méregtelenítő bőrápolószer. Az aromaterapeuták majd minden bőrtípusra ajánlják használatát.
Jojobaolaj. Természetes növényi olaj, melynek a szerkezete nagyon hasonló az ember által termelt faggyúhoz (sebum). Kiváló összetevő a pattanásokra hajlamos bőr számára, mert képes csökkenteni a faggyútermelést az aknekezelésektől kiszárított bőrben (sokszor a túlszárítás nagyobb faggyútermelésre ösztönzi a bőrt). A jojobaolaj kiváló tisztító, lemosó összetevő is, ugyanis feloldja a fölösleges faggyút, és ezáltal vízzel lemoshatóvá teszi azt. Mind a zsíros, mind a száraz bőr számára remek emollient és hidratáló anyag. A fenti tulajdonságain túl Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy a jojobaolaj gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonságokkal is rendelkezik.
A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő. (Forrás: Wikipédia)
Argan olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Ezenkívül persze bőrpuhító (emollient) is. További info itt.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Egy viszonylag újabb, probiotikus összetevő, amit a Lactococcus lactis baktériumból nyernek. Az INCIDecoder szerint pozitívan befolyásolja a bőr külső rétegének a megújulását (a sebességét és a minőségét is), és elősegíti az egészséges védőréteget.
Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Kollagén, mely hatásos vízmegkötő, hidratáló anyag. A reklámok gyakori állításával ellentétben azonban a bőrre kent kollagén hatására bőrünk kollagén tartalma nem lesz több vagy jobb, tehát a kollagén nem más, mint sima hidratáló összetevő.
A kollagénes táplálékkiegészítők bőrre gyakorolt hatásáről itt írtunk bővebben.
A levulinsav sója. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, a Truthinaging információ szerint pedig mikróorganikus hatása révén tartósítószerként is használatos a kozmetikumokban. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.
Koffein. A Futurederm információi szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra, bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.