Helia-D

Ár:   3990 Ft   Kategória:   Hajápolás

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2017. október 30.

Kategória:   Hajápolás

Koffeint és a 26-féle gyógynövény kivonatát tartalmazó eszencia (hajszesz), amely elősegíti a fejbőr egészséges működését.

A Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Eszencia koffein és 26-féle, gondosan válogatott gyógynövénykivonat alkoholos oldata. Kizárólag természetes növényi összetevők alkotják, melyek a fejbőr egészséges működéséhez szükséges hatóanyagokat tartalmazzák. A koffein serkenti a fejbőr mikro-keringését, fokozza a hajhagymák vérellátását és ezáltal elősegíti a haj növekedését. Nők és férfiak egyaránt alkalmazhatják.

Az alábbi hatások várhatók a kúraszerű alkalmazás során:

• Csökkenti a hajhullást és segít megállítani a hajvesztést.
  • Megerősíti a hajszálakat, javítja tartásukat és minőségüket.
  • Elősegíti a fejbőr korpásodásának megszüntetését.
  • A haj zsírosodása optimalizálódik.
  • Elősegíti, hogy a haj újra növekedésnek induljon (életképes hajhagymák esetén).
  • Serkenti a bőr mikro-keringését.

Jacques

2020. augusztus 10.

Egy csillagot nem adok, mert bizonyára sokaknál működik, az értékeléseket, véleményeket látva. ...sajnos nálam nem. Húszas éveimben jára fiatalember vagyok, aki örökletes hajlamból kopaszodik, szépen, lassan, folyamatosan, évek óta. Gondoltam, hogy minél korábban elkezdem ezt alkalmazni, hátha legalább megállítani tudja a folyamatot.
Kb 2 éve, legalább heti 3-szor alkalmazom reggel és este, ki sem merem számolni, hogy hány százezer forintot költöttem csak erre a kis spray-re ezidő alatt, de semmilyen érdemi javulásról nem tudok beszámolni. Persze, értem, hogy a férfias típusú kopaszodás miként zajlik, hogy eleve, a hajhagymákat "éhezteti ki" az a bizonyos hormon és emiatt az képtelen felvenni a tápanyagot és életben maradni. Ezért valószínűleg, egy másjellegű kopaszodásra, hajhullásra, de legalábbis a megelőzésre, megállításra, vagy szimplán dúsításra ez egy működő termék.
Aki viszont férfiként abból a célból venné mint én, üzenem neki, hogy csupán ez az egy termék (egyéb, hajhagymát életben tartó kiegészítők, DHT gátlók, lézeres kezelés...stb nélkül) szinte bizonyosan pénzkidobás, méghozzá nem is kevés pénz, mert ugyebár ismert, hogy minimum 3-6 hónapnyi használat után látszik bármilyen ilyen jellegű termék esetében, hogy használ-e, vagy sem. Én két évet adtam neki, több százezer forintomba került, jelentem, semmilyen pozitív hatást nem tapasztaltam. Ez nem a termék hibája, de annyit viszon talán rá lehetne biggyeszteni, legalább a leírásban, hogy Male Pattern Baldness-re nincs hatással, ugyanis ahhoz legalább erőteljes DHT-blokkoló hatóanyagok is kellenének bele, méghozzá magas arányban.

...és itt ragadnám meg az alkalmat is, hogy ne csak kritizálni tudjak, de javaslatot is tenni, nem mintha "tartanék attól", hogy majd elolvassa a cég vezetője, termékmanager-e ezt és ennek hatására meg is fogadná az ötletet, de érdemes lenne talán a palettára felvenni egy, kifejezetten férfias típusú kopaszodásra (MPB) szánt terméket, akár ugyanilyen kiszerelésű, egy harmadik színnel jelzett spray-t, különböző, DHT blokkoló anyagok és gyógynövények, enzimek..stb kombinációjával.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 10.

Agnes91P

2020. július 16.

Vannak időszakaim, amikor brutálisan hullik a hajam, olyankor ehhez nyúlok. Egy-két használat után máris láthatóan kevesebb a mosdóba hullott hajszál fésülködés után. Meglepő, de lekörözte a Varga cseppet, picit kevésbe büdi is, de persze nem az a legfontosabb. Többször újravettem már, ezután is fogom, mert szükséges. Babahajakat őszintén szólva nem is figyelem, sokkal fontosabb szempont nálam a hajhullás mérséklése, de biztos vannak azok is :D A Helia-D termékei a bőrömre nem váltak be, de úgy látszik, a hajamra igen :) Bátran ajánlom, ha valaki hajhullással küzd.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 16.

Dorothyfk

2020. július 9.

Három hete használom ezt a hajszeszt, sajnos már a második dobozt kezdtem meg. De ezt az egy negatívumot tudom felhozni ellene, hogy napi használattal gyorsan fogy. Egyébként látványos a hatása, beletúrva a hajamba, végre tömege van, vastagabb. Emiatt pedig jobb az esése, állása, kezelhetőbb. Valamennyire a növekedést is gyorsítja,bár ebben 3 hét használat után még nem vagyok teljesen biztos. Az illata olyan mint annak a bizonyos gyógynövényes alkoholos italnak, de nekem kifejezetten tetszik, és száradás után el is megy az illata, ha valaki nem bírja. Még sokáig tervezem újravenni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 9.

ssyakaky

2020. május 8.

régebben hasznaltam a sima változatát, az is nagyon jó volt, igy most ugy voltam vele, hogy kiprobalom ezt is. heti ket-haromszor hasznalom hajmosas utan, kb másfél hónapja, es mar latszik a valtozas. sokkal dusabb érzetű a hajam es sokkal egészségesebben nez ki. egy-ket babahaj is latszik, novekedesrol meg nem tudok nyilatkozni, de mindenesetre szerintem legalább olyan jo, mint a tesoja, ha nem jobb.. tuti ujraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 8.

pandahapci

2020. március 1.

Szeretném hajvágás után egészséges hajvégekkel, tudatosan növeszteni a hajam. Segítségként rá esett a választásom. Pár hét alatt rengeteg babahajam lett, láthatóan dúsabb a hajam. Meglátjuk mit is tesz hosszútávon :) most tervezem venni a második dobozzal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 1.

Pannama

2020. február 27.

Az ősszel hihetetlen hullásnak indult a hajam. De tényleg...csomókban jött és egészen megritkult az oroszlánsörény-hajkoronám. Gyakran a sírás kerülget és próbálok is tenni ellene minden eszközzel, de sajnos elmúlni nem múlik el... Először a koffein nélküli testvéréből használtam el egy flakonnal, bedörzsölve, főleg esti használattal. Most pedig ennek a kis flakonnak az alján járok. Sajnos a hullásomat nem mulasztja, de láthatóan sok babahajam nőtt tőle és a hajnövekedésem is felgyorsította! Plusz a zsírosodásra is jó kis szer. Sajnos mivel a hajhullásom múlhatatlan, így csak 4 csillagot tudok adni neki, de nagyon szeretem! Újra fogom még venni biztosan.

UPDATE: 2017 óta rengeteget javult a helyzet, a hajhullás mondhatni 100%ban elmúlt és már csak néha időszakosan tér vissza egy picit (ősz, tél). Szerintem ez a cucc rengeteget segített a helyzet javításán, és a rengeteg babahaj csak nőtt és nőtt. Mellette még rengeteg vitamint szedtem illetve a hajápolási szokásaimat radikálisan megváltoztattam (természetes, SLS-, parabén-, szilikonmentes). Nem csak ez, de a koffein nélküli testvére is bevált és mindig van itthon, hogy néha kúraszerűen bemasszírozzam.
És ünnepélyesen jelentem: oroszlánsörény teljesen visszanőtt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. február 27.

És ünnepélyesen jelentem: oroszlánsörény teljesen visszanőtt!

vkata96

2019. október 23.

Kb egy éve találtam rá erre a termékre, és azóta négyszer vettem meg. Sokat kellett vele kísérleteznem. Először napi 2x használtam reggel és este is, így két hét alatt fogyott el. Majd áttértem a napi egy használatra, így tovább tartott, és valahogy a hatása is jobb volt. Egyébként nagyon látványos a változás, én főleg úgy veszem észre, hogy néhány használat után jóval kevesebb hajam jön ki hajmosáskor. A hajam tömege összességében csak kicsit nőtt, de a tartása észrevehetően jobb amikor használom, és babahajaim is nőttek. Eddig úgy csináltam, hogy egymás után két dobozzal használtam el, ez egy kúra nekem. Ezután pár hónapig mérséklődik a hajhullásom, majd ha újra észrevettem, hogy erősebben hullik, ismét elhasználtam két dobozzal. Amit még nagyon szeretek benne, hogy sok más hajhullás elleni szérumhoz képest ez nem zsírosítja a hajamat (Ilcsi, Varga, Plantur) tehát nyugodtan tudom használni napi rendszerességgel. Sőt, valahogy azt vettem észre, hogy pont hogy mérsékli a zsírosodást. Szerintem ez egy alapdarab annak, aki hajhullással küzd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 23.

mese0211

2019. április 1.

Nagyon szépen teszi a dolgát. Samponjával együtt használva teljesen megszüntette a hajhullásomat és mintha sűrűbbnek is tűnne a hajam. Az illatát nem szerettem, de szerencsére nem érződött sokáig. Heti 2-3-szor alkalmaztam, elég sokáig kitartott, így megéri az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 1.

oniemme

2019. március 27.

Két éve használtam először, amikor látványosan elkezdett hullani a hajam. Az igazsághoz tartozik, hogy ezzel együtt, elkezdtem bogyót is szedni, lecseréltem a samponomat is, szóval nem egyedül ezt használtam. Viszont a hajhullásom megállt. Egy darabig nem használtam, aztán újra előkerült, és célzottan spriccelek belőle a fejtetőmre ... ott mintha ritkásabb lenne a hajam mint máshol .... megelőzésféleképpen. Szeretem, hogy nem kell az egész hajat lekezelni vele, bármikor lehet használni. Nagyon praktikus a kis csöves szórófejes megoldás. Mondjuk én akkor szoktam leginkább, amikor közeledik a hajmosás, mert azért egy idő után kicsit össze áll az ember haja tőle az x. spricc után. Elillan az illata ... hmm ... kivéve, ha az ember spinning előtt kezeli le a fejét, mert az izzadástól életre kel. Még jó, hogy csak én érzem ... legalábbis remélem. :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 27.

sagnes

2019. március 26.

Csomagolása nagyon praktikus, a szórófejes adagolás miatt a felvitele egyszerű. Az illata gyógynövényes, de nem túl zavaró és hamar el is illan. Használata során nem nehezíti el a hajat, nem lesz tőle ragacsos és zsíros. Picit szárítja a hajat, így lassabban zsírosodik a hajam. A hajhullás visszaszorításában nem vettem észre változást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 26.

Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract

Közönséges párlófű. A wikipédia szerint összehúzó, epeműködést szabályzó és epehajtó, étvágyjavító, vizelethajtó, antibiotikus hatású és gyulladásgátló. A kozmetikumokban gyökerének, levelének és virágának a kivonatát is használják. A gyökér kivonata a CosIng besorolása szerint antioxidáns és szövetösszehúzó. Paula Begoun szerint a levél kivonat hatásos a hepatitis b vírus ellen és antioxidáns, azt azonban nem tudni, hogy van-e bármi előnye az összetevőnek a bőrön alkalmazva.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Gyermekláncfű vagy pittypang. Nem tudni mi célt szolgál a kozmetikumokban, de Paula Begoun szerint allergizáló hatása van.

A Salvia Sclarea növény kivonata. Faggyútermelést szabályozó, szövetösszehúzó, nyugatató összetevő a CosIng besorolása szerint.