Helia-D

Ár:   3290 Ft   Kategória:   Hajápolók
Kiszerelés:   75 ml   Bőrtípus:   Normál

A krémet és az összetevőket feltöltötte: HeliaDKft, Módosítva: 2021. október 20.

Kategória:   Hajápolók
Bőrtípus:   Normál

26 gondosan válogatott gyógynövénykivonat alkoholos oldatát tartalmazza, amelyek támogatják a fejbőr egészséges működését. A növényi protein, niacinamide, panthenol hozzájárulhatnak a hajszerkezet erősebbé, egészségesebbé válásához. Vegán összetétel.

A koncentrátum összetevői mélyen behatolnak a fejbőrbe, közvetlenül a hajhagymáknál fejtik ki hatásukat. A fejbőr vérellátása fokozódik, így a hatóanyagok bejutása intenzívebb. Nők és férfiak egyaránt alkalmazhatják.

Az esszencia rendszeres használata elősegítheti a:

• Hajhullás csökkenését, a hajvesztés megállítását.
  • Hajszálak megerősödését, tartásuk és minőségük javulását.
  • Fejbőr korpásodásának megszűntetését.
  • Haj zsírosodásának optimalizálódását.
  • Haj újbóli növekedésnek elindulását (életképes hajhagymák megléte esetén).

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

bia001

2023. november 16.

Testvéremnek vásároltam ajándékba a terméket és nem győz áradozni róla. Nagyon könnyen zsírosodó vékony szálú haja van, amivel csodát tett ez a szer. Valóban csökkentette a haj zsírosodását nála. Az összetevők miatt vontam egy csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 16.

kuszkusz17

2023. november 4.

Jelenleg is sok hajam van, de az idő múlásával - mint ahogy összes alkatrészünk - a hajunk is veszít fiatalos lendületéből, az enyém is kissé elgyengült. Semmi más baja nincs, csak nincs olyan tartása, mint régebben. Pár hete használom ezt a Helia-D esszenciát, mindig száraz hajon, néha 1-1 nap kimarad lustaságból, de még így is határozottan érzem a javulást. Semmilyen káros mellékhatást nem tapasztalok, úgy mint túlzott zsírosodás, korpa, viszketés stb. Azt viszont megsaccolni sem tudom, hogy mennyivel gyarapodtak a hajszálaim ettől a lötyikétől, ugyanis képtelen vagyok megszámolni őket! :-D
Még valami, bár szerintem ezért meg fogtok kövezni: úgy általában abszolút hidegen hagynak az összetevők. Sem időm, sem kedvem nincs összetevő-listákat bogarászni, ezen kívül szkeptikusan fogadom, amikor 1-1 valamit kikiáltanak közellenségnek. Aztán később jön a cáfolat, hogy mégsem úgy van az. Egyik évben a mineral oil a csúnya krampusz, majd a tartósítók, vagy egyszerre mindkettő, de hajnalig csápolhatnám a listát, hogy mi mindenre fogták már rá, hogy előbb-utóbb eldobjuk tőle a kanalat (elsősorban kaja-fronton, de a szépség- és parfümipart sem kímélik a később fake news-nak minősített állítások). Célorientáltan, a márkát és az árfekvést figyelembe véve szoktam kozmetikumot, ápoló termékeket vásárolni. Megveszem, használom, ha többé-kevésbé hozza, amit ígér és nem okoz allergiás tüneteket, akkor elégedett vagyok. Ez a termék nekem bevált, bár azt írjátok, hogy az alkohol kivételével ennek pont frankók az összetevői.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. november 4.

mikeemykanic

2023. október 21.

Annyira szerettem volna szeretni az ősszetevők miatt,de mivel csupa alkohol így brutális korpát okozott nekem:(a növényi kivonatok miatt kap 2*-ot

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 21.

X8Klau8X

2023. október 12.

Nekem nem vált be, semleges hatása volt illetve nem volt semilyen hatása. Olcsóbb lenne Szent hubertust vagy Jager-t locsolni a fejre még lehet az alkohol is kevesebb benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 12.

Peti321

Korcsoport: >54
2023. október 12.

Hajritkulásra próbáltam, arra nem vált be!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. október 12.

Hajritkulásra próbáltam, arra nem vált be!

stratocaster

2023. október 11.

Akciósan vettem egy drogériában. Az illata semleges, miután ráfújom a fejbőrömre picit bizserget, érzem, hogy enyhe vérbőséget okoz, így feltehetően működik. :) A hajam szépen nő, picit talán gyorsabban is mint eddig, bár ebben azért nem vagyok teljesen biztos.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 11.

umbrach

2023. október 10.

Elég fura számomra, hogy zsíros hajra és korpásodásra egyszerre ígér megoldást ez a termék. Mindenesetre nekem a hamar zsírosodó hajamon 1 hét használat után korpásodás jelei jöttek elő, konkrétan több mm-es darabokban platformszerűen jött le a fejbőröm tőle, pedig korábban sosem volt ilyen problémám. Feltételezem ez a rengeteg alkohol miatt van ami benne van, konkrétan a második összetevő. Éreztem is használatakor, hogy nagyon szárít de nem gondoltam, hogy ekkora bajt fog okozni. Azonnal abbahagytam a használatát és szerencsére két hajmosás után elmúlt. Így nemhogy nem hatott de még ártott is, totális pénzkidobás volt, odaadtam anyukámnak hátha neki beválik hamár egyébként ennyien dicsérik itt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 10.

Vancsi

2023. július 7.

Hamar zsíros lett az amúgy száraz hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 7.

Hamar zsíros lett az amúgy száraz hajam.

kitta9304

2023. június 13.

Nem rég kezdtem el használni napi szinten. Meg vagyok vele elégedve, jól esik a fejbőrömnek. Iszonyatosan hullik a hajam szoptatás óta, nagyon el voltam keseredve. Együtt használom a samponjával és balzsammal. Már egy hét használat után láthatóan kevesebb hullik. Továbbra is várom a.csodát. Eddig 5*

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 13.

rekaret

2023. június 8.

Egy ismerősöm használja, kb. fél doboz elhasználása után (heti 3x) még nem mutatott semmilyen eredményt. A sötétre festett hajúak vigyázzanak vele, mert az ő fekete haját világos vörösre színezte/szívta ki ott, ahol alkalmazza.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 8.

Antioxidánsok: Foeniculum Vulgare (Fennel) Seed Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract
Hidratálók: Niacinamide
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Az édeskömény magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő, az EWG pedig az antioxidánsok közé sorolja. Paula Begon szerint az antioxidáns tulajdonságát leszámítva nem kifejezetten javasolt összetevő, mert bőrirritáló és fényérzékenyítő hatással is lehet a bőrre.

lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

Hidrolizált növényi fehérje. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antiszatizáló (a haj szállásat megakadájozó), valamint haj- és bőrkondícionáló hatású összetevő. Elsősorban aminosavakból, peptidekből, és fehérjékből áll. Rendkívül gyorsan beépül a hajszálakba, azonban nem képez a szilikonhoz hasonló réteget a hajszálak felületén, a hajat pedig egészségessé és fénylővé teszi.