Hermès

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2013. április 16.

Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 1961

Illatcsalád: virágos-aldehides

Összetétel: neroli, citrom, aldehidek, gardénia, jázmin, moha, tonka

Hermes Caléche PDT (vintage) fújósok
Ár: 2000 Ft, 3000 Ft, 5000 Ft - Min. 3 db fújóstól -10% a jelzett árakból , Eladó: Lapo

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Alsace

2020. április 8.

Egy atomizer méretűt (eredeti csomagolással vintage parfüm, nem egy új verzió) kaptam ajándékba egy parfüm vásárlásom mellé. (Mérhetetlenül hálás vagyok érte ennek a kedves Krémmániás Hölgynek :) )
Tegnap teszteltem először addig ki se mertem próbálni csak nézegettem, a kupakját szagolgattam, nagy becsben tartom :) Végül már nem bírtam ki, hogy ne próbáljam ki. Az aldehid tényleg brutális, valóban könnyen felismerhető, de ezt kell csak átvészelni, utána kibontakozik ez a csodás illat. Párom bejött és kérdezte, hogy vasalok? Mondom miért? Hát mert olyan égett szag van :D A másik szobából jött át, hihetetlen ez az aldehid milyen erős. :D

Később púderes, lágy, virágos illat lett, és azt hiszem a tölgymohát is már felismerem már mint összetevő. Engem leginkább a szintén eredeti vintage Charlie parfümömre emlékeztet, de annál mintha mesteribben lenne komponálva, talán Charlie is ettől a parfümtől ihletődött meg? :)

Igazi időutazás ez az illat, 1915-től vannak parfümjeim vagy mintácskáim, eredeti vintage csak kettő van, ő és Charlie, egészen a legmodernebb illatokig. Olyan izgalmas érezni, miképp változtak a korok (eddig a divat ami mutatta számomra) hát most teljesedik a kép ki igazán. Nem csak a ruhákat látom magam előtt (eredeti 60-as, 70-es és 80-as évekbeli eredeti ruháim vannak is ezekhez kiváltképp szeretem a hozzájuk korban illő illatot társítani) Szóval nagyon különleges élmény lett számomra Caléche is :) Sajnos karantén van, nem tudtam igazán méltó módon megmutatni a világnak, itthonra nem öltözök úgy fel teljes harcidíszbe. Szóval a kis rókás rövidgatyóm, sima fehér topban élveztem először Caléche-t miközben éppen egy törtfehér düsessz szoknyát varrtam egy felsőmhöz, ami noha modern, de mégis látszik rajta, mennyire szeretettel adózom a múlt dámái eleganciájának. (És igen, hordani is tervezem, csak úgy, mert miért ne? :) valódi alkalmi ruháim is vannak ez ettől messze áll :D )

Szerintem kortalan illat, bárki aki szereti a púderes, virágos illatokat imádni fogja. Mint látszik a korcsoportomon is, nem vagyok 50+ mégis rabul ejtett ez az illat és úgy érzem működünk együtt, mert szívből szeretem a "nyanyósnak" titulált illatokat, olyanok számomra mint a(z eredeti retrónak hívott) ruhák, amiket egy kis modern csavarral iszonyú stílusosak tudnak ám lenni. Ha magamnak varrok is mindig retrós vagy dívás lesz, de mégsem egy az egyben az adott kort akarom visszahozni. (Egyszer meg is jegyezte egy ismerősöm, hogy hihetetlen, higy egy tök modern ruha is rajtam annyira másképp ál, és nagyon vintage érzésű lesz) De ihletet meríteni, inspirálódni a múlt szépségeiből, ezt fenntartani, a saját ízlésünkbe és világunkba beilleszteni szerintem nagyon jó és ad egy igazán különleges érzést. Nekem a 90-es évektől nem nagyon van olyan illat ami úgy meg tud mozgatni, mint a régebbi illatok. Bennük látok fantáziát, adnak egy elfeledett, régi érzést, amikor nem fast fashion, kínai cipő ment, hanem az emberek varratták a gyönyörű ruháikat minden alkalomra. Ez a lelassult, múlt bája, eleganciája rettentően egyedivé vált az mai világban, és igaz, valóban tudni kell őket viselni, mert pont olyanok mint a ruha. Passzolnia kell az illető alkatához, ízléséhez, az alkalomhoz amire készül a ruha és akkor nincs az a gond, hogy úgy érzi nem tudja viselni. A farmer+póló is olyan mint a mostani illatok. Mindenkinek jól áll, semmi extra, se nem kirívóan vacak, se nem kirívóan jó. Az eredeti szakmám az egyedi igényekre ruha tervezés, szabászat és a varrás, de kénytelen voltam váltani mert sajnos éppúgy elvesztette az értékét, az olcsó vagy agyonhájpolt tömegruhákkal szemben, mint a régi illatok.

Elnézést az ismételt szerelmi vallomásomért egy már sajnos idejét múltnak számító illat alatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 8.

Diana82

2017. május 2.

Elolvastam ennek a parfümnek az összetevőit és úgy gondoltam, ezt nekem bizony meg kell szaglásznom, így hát rendeltem belőle (is) mintát. Az első érzés, amit kiváltott belőlem, hogy anno 25 éve ilyen illatú kölnikkel locsoltak meg, és bizony menekülőre fogtam a dolgot, mert még a második hajmosás után is érezni lehetett :) Na de álljunk már meg egy szóra, ez mégis csak egy Hermés parfüm és amiket eddig próbáltam, nagyon megfogtak, ezért nem mostam le magamról. Most, hogy eltelt kb. fél óra, már látom lelki szemeimmel a hatalmas bundában vonuló dámát, ahogyan húzza maga mögött az illatfelhőt és neki még jól is áll. A korát nem hazuttolja meg az illat, ha valaki tenne egy időutazást, nosza illatolja meg bátran. Azt még nem tudom, mit kezdjek a mintámmal, mert elhasználni tuti nem fogom, de örülök, hogy tágíthattam a parfümismeretemet általa.

Odatoltam a párom orra alá a kezem, mondván, na ezt szagold meg. Ez szappan, szólal meg ártatlan arccal. Most már tudom mi lesz a mintával. Unalmas estéken ezt fogom szaglászni és azon merengek, milyen lehetett ebben a korban élni. Ilyen és ehhez hadonló illatokat viselni. Elképesztő, hogy ez idő alatt mekkora változás ment végbe a parfümök világában. Gondoljunk csak bele, milyen lenne egy időutazás, mely során visszamennénk Caleche fénykorába és elővennénk megmutatni az akkor élőknek mondjuk egy Balenciag B. illatot. Szerintem érdekes bedzélgetés keveredne ki már csak ezen okból kifolyólag is. Olyan nagyon jó, hogy megmaradnak ezen történelem illatos darabkái. És amiért én ilyen hálás lettem, meg is kapja az ötöst.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 2.

sword

2017. január 29.

Tulképp nem rossz, de rajtam olyan durván fűszeres-szappanos, hogy szinte marja az orrom belsejét.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 29.

Marababa

2016. augusztus 12.

Nos....hát megtaláltam azt a parfümöt, amelyet évtizedek óta érzek elegáns hölgyeken és sosem tudtam mi az. Nagyon-nagyon jó illat, maga a megtestesült elegancia, a nőiesség. Örülök neki! :) Csillagos ötös!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 12.

Anickaaa

2015. november 13.

Az elegancia, mester fokon! Ez egy nagyon elegáns szappanos aldehides citrusos illat. Van benne nekem vmi kis füst szerű is. Szerintem bárki hordhatja aki tud osztályon felülien elegáns lenni. Hát igen! Ez a mai egyszer használatos, gyorsan gagyi világban elég nehéz.
Én nagyon szeretem. Kedvencem. Mert különleges, egyedi, csoda.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. november 13.

Én nagyon szeretem. Kedvencem. Mert különleges, egyedi, csoda.

Poldi

2015. február 18.

Sziasztok!
Nagyon jó kis klasszikus illat a caleche, csak ne indulna ennyire brutálisan az aldehidekkel. Nekem a vintage verzióból van egy kis üvegcsém, és az elég dúrva ilyen téren. Ha elég türelmesek vagyunk, akkor gyönyörűen megszelídül az illat, és egy klassz tölgymohás, rózsás, fehér virágos illatot kapunk.
Ez az illat is a híres parfümkreátor Guy Robert nevéhez fűződik, mint például az Equipage, a dioressence, vagy a híres Gucci No.1, ami természetesen garancia a parfüm minőségére. Véleményem szerint, 50 év fölötti hölgyeken áll jól.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. február 18.

Sziasztok!