Hermès

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Bélabá, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. április 16.

Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 1992

Fejjegyek:aldehidek, neroli, bergamot, citrom

Szívjegyek: májusi rózsa, damaszkuszi rózsa, narancsvirág, írisz, jázmin, gyöngyvirág

Alapjegyek: szantál, vetiver, cédrus, tölgymoha

Qwerty

2021. február 16.

Update. Történt, hogy egyszer csak ráéreztem erre az illatra. Az ember egy idő után eljut oda, hogy tulajdonképpen mindent letett az asztalra az életben, amit akart vagy amit tudott. Egyszer csak megáll, hátradől és hagyja, hadd pörögjenek csak a többiek az arcukon. Én ugyan nem sietek sehová, inkább élvezném a nyugalmat. A sajátomat. Na, ezért az érzésért érdemes megöregedni...amellett, hogy egyébként muszáj. ;)
Naná, hogy maxcsillag.

2021. január 15. Egy-ségre számítottam, de a két-ségbe estem bele. Egyrészről az illat összességében jó, másrészt nem vagyok biztos benne, hogy meg tudom magamon szokni ez a "nagymama holmija" életérzést. Akarom én ezt? Küzdjek érte?
És ez már az újabb formula, az eredetivel engem már egészen biztosan (kín)vallatni lehetne. Olvasmányaim alapján ebben visszafogták a nagyon durva retro jegyeket, aldehideket, tölgymohát, de még így is az aldehidek dominálnak, ezt az avatatlan orromnak nyilván szokni kell. Kifújáskor erős méz-pisi-dauervíz, és ez már szerencsés, a klasszikus Chanelekben található nagyobb mennyiség nekem már kifejezetten a kerti árnyékszék "aromája". Nem is szívesen kóstolgatom őket.
Ebben szerencsére kevesebb van, de ahhoz így is elég, hogy hirtelen öregedjek vagy fél évszázadot. Hihetetlen, hogy 60-80-100 éve erre gerjedtek. Az igazság kedvéért tegyük hozzá, hogy most meg a gyümölcsre és a cukorra, mint a darazsak, ami számomra legalább annyira furcsa. A szagfüggés örök, valamit csak kell locsolni, a vegyészet majd továbblép ezen, ahogy eddig is.
Szóval itt van ez a klasszikus, rajtam inkább rózsás, gyöngyvirágos, púderes fajta minőségi szappan, valami horrorisztikusan erős, sajnos legkevésbé sem citrusos, cédrusos, vetiveres. Nincs könnyítés. Legalább a tölgymoha nem érezhető.
Nem tudom sikerül-e végül megbarátkozni azzal, hogy olyan szagom van, mint egy szekrénynek, amiben a sosem használt parfümök és a fehérneműk között dugdosott luxusszappanok illatát már a faanyag is öröklétig magába szívta.Tettem egy nem túl merész kirándulást a múltba, de egyelőre idegennek érzem magamon, hiába szeretem amúgy a tiszta, szappanos illatokat.

Külön tanulság, hogy nem szabad közelről fújni, egy fél(!) fújástól már épp 14 órája illatozom igen erősen. Az üvege  kifejezetten tetszik, ráadásul csodásan porlaszt, ami még ebben az árkategóriában is igen ritka.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 16.

Naná, hogy maxcsillag.

narancsdzsem

2020. november 21.

Az igazi, kifinomult, kissé nagyasszonyos, kicsit kemény, de friss és modern szappan illat. Én irodába is használtam, főleg megbeszéléseken, de sokszor csak magamnak is. A kedvencem most!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 21.

Verona5

2019. július 8.

2019.06.25 Jelentem tisztelettel a szerelem még mindig tart! És előlépett elsőszámú nyári illatommá, mivel ebben a dögmelegben olyan hatása van, mintha most jöttem volna a zuhanyzásból, elég jól tartja a szappanillatát. Már többen megjegyezték, hogy de finom illatom van, pedig a legnagyobb sajnálatomra nem szoktam nagyon bókokat kapni a fújkodásaimra. És még az ugrott be róla, hogy ő egy igazi Caola szappan. A korombeliek biztosan emlékeznek rá, sárga színű volt és totál ez az illat. Nem volt akkoriban túl nagy válszték a szappanok terén (sem). Határozott meggyőződésem, hogy ezt az illatot a szocialista tömegek örömére (? :) valaki lekoppintotta a jó öreg Hermés ház eredeti Caléche illatáról. Az ugyan őnála szúrósabb és aldehidesebb, a mostani fiatalabb generáció számára talán nem annyira vonzó, de a hatása szerintem egyforma. Fel is tankoltam az utánpótlást, mert ugyan mostanában jobban elérhető nálunk, mint kb két éve, de ki tudja, hogy mikor tüntetik el ismét szem elől, illetve must have darab, nagy élvezet az üvegéből magamra locsolni.

2018.02.13
Ő lesz az egyik örök szerelemem, végre sikerült hozzájutnom a parfüm verzióhoz is. Nyári szappanillat tartós verziója, ami most, egy téli napon is megállja a helyét! Az edt-ről lecsúsztam anno, a Müllerünkben addig-addig nézegettem a Kelly Caleche-sel egyetemben, amíg jól ki nem vonták a készletből. Azután egy notinos minta újra felébresztette bennem a vágyat iránta és rájöttem, hogy az edp verziót kell megvenni ebből, ő sokkal tartósabb, ragaszkodóbb. Nyári szignatúra lesz belőle! :) Tessenek csak kipróbálni! Bár a "jóárasított" elérhetősége sajnos korlátozott...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 8.

2018.02.13

kanaka

2018. december 22.

Az eredeti parfüm modernizált változata (ami 1961-hez képest 1992-t jelent). Nyoma sincs korunk édes vagy gyümölcsös vonalának.

Rendkívül elegáns– kezdetben tiszta szappanillat (eleinte valóban erős) aldehidekkel, írisszel, rózsával. Kissé fűszeres, friss, fényes összhatású. Számomra a nyár luxusillata. Leszáradás után a fás, mohás jegyek dominálnak és ott marad a mennyei szantál is. Nagyszerű választás lehet alkalmakra is, de én kifejezetten akkor imádom, amikor megengedhetem magamnak azt a luxust, hogy a nyári reggelit és kávét odakint költsem el a kerti asztalnál egy kényelmes ruhában – madárcsicsergésben, a Páromhoz bújva. Mintha energiát, motivációt adna ez az illat.

Ha csak egy parfümöt keresel a polcodra a mindennapokhoz, talán nem ő lesz a jó választás. Ám ha különleges színt szeretnél a sokszor már egyhangúnak ható kompozíciók közé, akkor kihagyhatatlan. Persze ahhoz, hogy jól érezd magad benne, magabiztosság is kell talán. Egy céltudatos nő illata.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 22.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)