Hermès

Ár:   36 790 Ft és 52 290 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: a12smuk, Módosítva: 2015. szeptember 18.

Ár:   36 790 Ft és 52 290 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Összetevők: alma, körte, pázsitfű, rózsa, magnólia, rozmaring

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Luna0301

2024. május 26.

Azt érzem, hogy rajtam nem elég tartós, ezért minden nyár végén eltervezem hogy na, majd ha elfogy akkor valami mást veszek..na de kérem, ez az illat?! Mindig meggyőz, hogy nincs másra szükségem, csak rá. Nem baj ha nem elég tartós, na meg nyáron nincs is szükség nagyon tolakodó illatokra, nem?

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 26.

Anett0721

2023. június 10.

Szettben van meg, a híres Jardin kollekció részeként. Azelőtt sosem ápoltam barátságot a zöld illatokkal, valójában ők álltak számomra a piramisom legalján (talán csak a vizes illatokat előzték meg). Ez a kollekció azonban teljesen lenyűgözött.... Persze tudom, hozzátartozik, hogy az ember ízlése is változik, és idén nyár előtt elkezdtem nyitni a tisztaság - és fanyar zöld illatok iránt. Megláttam ezt a szettet, és már eleve a Sur le Nil borzasztóan érdekelt, így szettben viszont a többi is, miután elolvastam a háttér történetüket.
Az illatról: harsogóan zöld, növényes, friss, indás, izgalmas. Ugyanakkor megnyugtató, természetközeli (ami rám emberként sosem volt jellemző, én nem vagyok az az erdőtjáró, túrázós típus), a maga nemében egzotikus - azaz nem a szomszédos kiserdő illata. Ez tényleg egy exkluzív tetőkert illata, ahol az ember lánya szívesen meginna egy koktélt (ez a kép közelebb áll hozzám, mint az előbb felvázolt).
Ha járnék fesztiválozni, azon alkalmakhoz is TÖKÉLETES lenne! Tényleg nyári fesztivál - illat.

Tartósságra nem rossz, ahhoz képest, hogy EDT, ráadásul "zöld" (ami rajtam mindig lepkepuki volt csak). Uniszex illat abszolút, bár nem minden férfihoz illik, kamasz fiamon viszont nagyon jól áll. Rajta fiús, rajtam nőies. Tényleg jó kis illat, és hadd mondjam el, az egész szett nagyon minőségi, elegáns - a doboz, az üvegek, az egész kialakításáról ordít, hogy minőséget képvisel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 10.

mariann33

2022. december 14.

2018.08.26.
Van 1-2olyan összetevő,amit nem bírok elviselni,és képes vagyok csak azt érezni egy parfümben,pont mint ebben a rózsát..
Nekem ez rózsa parfüm,a "vizesebb"típusból.
Sajnálom mert ha kevésbé érezném az utált rózsát,szép illat lenne.

2022.12.14.
😳Jesszus,mennyit változik az ízlés..vagy a bőrkémia!
Direkt nem töröltem a régi véleményem,amire már nem is emlékeztem hogy írtam.
Nem csoda,elég lesújtó..
Azóta jött-ment minden finomság és borzadály,talán finomodott a szaglásom,vagy egyszerűen máshová került az ingerküszöb(inkább ez utóbbi),de ez az illat csodás!!
Hogy írhattam amit,és adhattam 2 csillagot🤔??
A Nílus és Mediterrán kert amik sosem voltak meg,a Monsieur Li az abszolút favorit,és nem csak a kert sorozatból,hanem egyébként is,a tavaszi illatom évek óta,több 100ml-t elhasználtam már,szóval ez csak a második lehet,de annak stabilan.
Annyira pozitív,lendületes,mégis egy "fajsúlyos"illat,és irtó tartós,mint mindegyik amiket ismerek ebből a sorozatból.
Talán a Laguna ennél is tartósabb,de mindegy is,mert ezt most decemberben is nagyon élvezem:)
Ja,és a mumus köddé vált,rózsát egyáltalán nem érzek😍!
Nyilván hozzájárul az összhanghoz,de valahogy egyik illatjegyet sem érzem ki külön-külön,és nekem ezek az igazán jó illatok,amik annyira egyben vannak,hogy csak az a dolgom,hogy élvezzem az illatot,és ne azt kutassam benne ez mi vagy az mi,mert ott már "kilóg"valami.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. december 14.

2018.08.26.
Nekem ez rózsa parfüm,a "vizesebb"típusból.
Sajnálom mert ha kevésbé érezném az utált rózsát,szép illat lenne.

2022.12.14.
😳Jesszus,mennyit változik az ízlés..vagy a bőrkémia!
Direkt nem töröltem a régi véleményem,amire már nem is emlékeztem hogy írtam.
Nem csoda,elég lesújtó..
Hogy írhattam amit,és adhattam 2 csillagot🤔??
Ja,és a mumus köddé vált,rózsát egyáltalán nem érzek😍!

fagas

2022. augusztus 16.

Bár a "Kertek"-ből vitathatatlanul a Nílus a kedvencem, ezt a kis "Tetőkert"-et is kedvelem. Ma felfújva ismét megerősödött bennem, hogy a kellemes tavaszi szellő és a küszöbön álló kikelet az igazi közege, ekkor nyílik ki és pompázik. Tartóssága lehetne jobb is, így csak 4-es - de az szívből jövő.:-))
2022.VIII.16.
Ezt én bizony feljavítom 5 csilire, mert néhány napja újra fújhatom egy kedves, itteni kolleginának köszönhetően és hát mennyeibb, mint emlékeimben élt.:-))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. augusztus 16.

2022.VIII.16.

gladiola

2022. július 10.

Véleménykiegészítés 2022. júli:
Kapcsolatban vagyunk pár hónapja 🥰
A 2021. márciusi véleményem óta pont egy évet vártam, míg végül megvettem. A saját maslow piramisomban nem a legalapvetőbb igények közé tartozik ugyanis a parfümfelhalmozás és minden ilyen esetben, de nem csak parfümöknél általában azt az elvet követem, hogy minimum 2 hétig gondolkodom, valóban ki tudok és akarok-e adni pénzt vmiért. Tehát alaposan megfontoltam. Nagyon jó döntés volt. Isteni finom, kifinomult szerintem. Életigenlő és meleg, zamatos, roppanós almaillat úgy, hogy persze nem konkrétan almaillat. Lehetne tartósabb is, de annyira levett a lábamról, hogy vigyorogva fújom újra 4-5 óra múltán. Nagyon nagy melegben nem utána nyúlni, de olyan max. 25-28 fokig nekem tökéletes.

2021.03.20
Egyáltalán nincs szükségem egy újabb illatra, de ebből én is fogok egyszer egy kis kiszerelést venni. Nagyon tetszett bőrpróba alapján és már több éve kacsintgat rám.
Érzem benne a gyümölcsöt, de meg nem mondtam volna, hogy az körte és alma, annyira jól el van keverve.
A rózsát parfümben csak akkor szeretem, ha nincs az arcomba tolva, csak rafináltan a háttérból bódít és ennél az illatnál sem érzem ki szerencsére.A magnólia kifejezetten felkavarja a gyomrom, semmilyen "nyílt" formában nem szeretem parfümben, de itt meg sem érzem, gondolom a csodás parfümőri munkának köszönhetően.
Szóval én is csodásnak tartom és szerintem legyünk egy picit többen, akik ilyen csodás és igényes parfümöt használunk. Illetve aki ácsingózik rá, drukkolok, hogy előbb-vagy utóbb sikerüljön megkapnia - sajnos nem mindenki teheti meg, hogy ilyen egyáltalán nem olcsó hobbit, mint a parfümgyűjtés vagy egyáltalán parfümhasználat megengedhessen magának.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. július 10.

Véleménykiegészítés 2022. júli:
Kapcsolatban vagyunk pár hónapja 🥰

2021.03.20

Nessy

2022. április 11.

Nagyon jó áron sikerült beszereznem egy picit (30 ml). Egyrészt, szerintem a Hermès kertek mind gyönyörű üvegben laknak, a picikék meg még bájosak is, kis tömzsik. A Hermès tetőkert egy ikonikus hely, varázslatos, megjelenik a dobozon is. Almafa, körtefa, komposzt, füvek... lehet ez egyeseknek túl rusztikus, mégis franciásan, hanyagul elegáns illat... bőrön nem a legtartósabb, de nem rossz..ruhán napokig érződik.

A Nílusi kertre egy szakaszban meglepően emlékeztet az illat, és ha csak egy győztes lehet, akkor az mindenképpen ő, őt venném újra, már nem tudom hányadszorra, ezért kap a Tetőkert 4 csillagot. Ez viszont mit sem von le az értékéből, luxus kertészkedős, tavaszi frissesség...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 11.

Jade62

Korcsoport: >54
2021. október 23.

"Muglerben fürdő öregasszonyok??" Majd a Chanel, mint mama szag? Emberek? Mindent ami büdös, a mamákra, öregasszonyokra testálunk? Én még nem találkoztam Muglerben fürdő öregasszonnyal, ellenben fiatalasszonnyal annál többel. Én sem tudok megmaradni mellettük, ebben egyezik a véleményünk. Hellyel-közel én is öregasszony vagyok, de messze választékosabb az ízlésem, és a parfüm gardróbom, mint sok fiatalnak. Szóval ez az általánosítás, skatulyzás az, amitől kinyílik a bicska a zsebemben. Ez csak egy kitérő volt, mert ma már a sokadik "nyanya szag" véleményt olvastam, elegem lett.
No de kanyarodjunk vissza az eredeti illathoz. Nekem eddig 2 kedvencem volt a Kert sorozatból, a Li úr és a Mediterrán. Első kicsit frissebb, a 2. fás, szárazabb illat. Ez zöld illat, amiről nekem is az angol, esőáztatta kertek jutnak eszembe, ami számomra nagy szerelem. Mellette ott van még a réti virágok, gyógynövények illata. Igazi erdő/mező/rét lakó "banya" illat. Egy fújás 3 órája tart rajta intenzíven. Árad, körbevesz, elvarázsol. Ez egy csoda rajtam. Én régebbi batch kódossal sajnos nem találkoztam, jó lenne őt is megismerni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. október 23.

floracska6

2021. április 8.

Ez egy nagyon gyönyörű tavaszi illat! Friss, napos, ropogós és fanyar, isteni benne a rozmaring, egyedivé teszi.
Egy munkahelyi kiküldetésen körülbelül 2 hónapot töltöttem Mariott szállodában és ott pont ugyanilyen illatosítót használtak, azóta is kerestem hasonlót de most végre megtaláltam. Imádom!

Update: Le kellett ellenőriznem, hogy ez tényleg EDT-e! Rajtam nagyon-nagyon tartós, egész nap végigkísér. Annyira különleges, az egyik legszebb illatom jelenleg :)

Update: véleményem egy a birtoklomban allo 2014-es batch kódú illatról született. Nemreg azonban beszerztem a mostani illatot, egy 2020 batchet es sajnos csalódás ert (el is adtam). Valószínűleg a régi illatomnak a fejjegyei mar nincsenek egyben es veszített az erejebol a kezdeti savanykas "fű" illat vagy reformulaltak es a régi illat még lágyabb volt, mindenesetre nekem ez az uj mar nem annyira tetszik :(
Ha valakinek van elfekvoben regi batch ebbol az illatbol akkor feliratozom ra :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 8.

Linett21

2021. március 4.

Zöld, zöld és zöld. Itt minden zöld. Friss, üdítő, tavaszi illat; melyben a fű, az alma és a rozmaring dominál. Leszáradás során kicsit beédesedik, ekkor még több alma, majd a magnólia jön. Tipikusan áprilisban használom, valahogy se előtte, se utána nem nyúlok érte. De akkor imádom! A Hermes Jardin-sorozatának legjobb darabja. Tartóssága közepes, de nem elfelejteni, hogy ez "csak" EDT. Az ára kicsit borsos, de megéri!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 4.

nyarigabi

2021. január 2.

Kb. 15 éve volt egy zöld B.U. parfüm, hasonló illata volt, azt is szerettem, ez is tetszik. Zöld, virágos, tavaszi, a rozmaringtól kissé pikáns. Különleges, kellemes illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 2.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

tölgyfazuzmó kivonata. Drogja (Lichen quercus) lichenol everniasav-metilészter tartalmú illóolajat, orcint és szénhidrátot tartalmaz. Klorofillmentes kivonatát szappankészítéshez, illatanyagként, illatrögzítéshez használják. Az EWG szerint az összetevő erősen allergizáló hatású, ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.