Hermès

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: a12smuk, Módosítva: 2015. szeptember 18.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Összetevők: alma, körte, pázsitfű, rózsa, magnólia, rozmaring

Ár: 3400 Ft/10 ml , Eladó: Myrtle
Állapot: 10 ml üveg parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel/posta/foxpost
Hermès Jardin díszdobozos utazószett
Ár: 13000 Ft (nincs pk) , Eladó: vivre
Állapot: újszerű, Helyszín: Debrecen, fizetés: személyes átvétel / előre utalás + foxpost, MP

Helia-D Classic Hidratáló Éjszakai Krém (Régi)

Helia-D Classic Hidratáló Éjszakai Krém (Régi)

Jade62

Korcsoport: >54
2021. október 14.

"Muglerben fürdő öregasszonyok??" Majd a Chanel, mint mama szag? Emberek? Mindent ami büdös, a mamákra, öregasszonyokra testálunk? Én még nem találkoztam Muglerben fürdő öregasszonnyal, ellenben fiatalasszonnyal annál többel. Én sem tudok megmaradni mellettük, ebben egyezik a véleményünk. Hellyel-közel én is öregasszony vagyok, de messze választékosabb az ízlésem, és a parfüm gardróbom, mint sok fiatalnak. Szóval ez az általánosítás, skatulyzás az, amitől kinyílik a bicska a zsebemben. Ez csak egy kitérő volt, mert ma már a sokadik "nyanya szag" véleményt olvastam, elegem lett.
No de kanyardjunk vissza az eredeti illathoz. Nekem eddig 2 kedvencem volt a Kert sorozatból, a Li úr és a Mediterrán. Első kicsit frissebb, a 2. fás, szárazabb illat. Ez zöld illat, amiről nekem is az angol, esőáztatta kertek jutnak eszembe, ami számomra nagy szerelem. Mellette ott van még a réti virágok, gyógynövények illata. Igazi erdő/mező/rét lakó "banya" illat. Én régebbi batch kódossal sajnos nem találkoztam, jó lenne őt is megismerni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. október 14.

floracska6

2021. április 8.

Ez egy nagyon gyönyörű tavaszi illat! Friss, napos, ropogós és fanyar, isteni benne a rozmaring, egyedivé teszi.
Egy munkahelyi kiküldetésen körülbelül 2 hónapot töltöttem Mariott szállodában és ott pont ugyanilyen illatosítót használtak, azóta is kerestem hasonlót de most végre megtaláltam. Imádom!

Update: Le kellett ellenőriznem, hogy ez tényleg EDT-e! Rajtam nagyon-nagyon tartós, egész nap végigkísér. Annyira különleges, az egyik legszebb illatom jelenleg :)

Update: véleményem egy a birtoklomban allo 2014-es batch kódú illatról született. Nemreg azonban beszerztem a mostani illatot, egy 2020 batchet es sajnos csalódás ert (el is adtam). Valószínűleg a régi illatomnak a fejjegyei mar nincsenek egyben es veszített az erejebol a kezdeti savanykas "fű" illat vagy reformulaltak es a régi illat még lágyabb volt, mindenesetre nekem ez az uj mar nem annyira tetszik :(
Ha valakinek van elfekvoben regi batch ebbol az illatbol akkor feliratozom ra :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 8.

gladiola

2021. március 20.

Egyáltalán nincs szükségem egy újabb illatra, de ebből én is fogok egyszer egy kis kiszerelést venni. Nagyon tetszett bőrpróba alapján és már több éve kacsintgat rám.
Érzem benne a gyümölcsöt, de meg nem mondtam volna, hogy az körte és alma, annyira jól el van keverve.
A rózsát parfümben csak akkor szeretem, ha nincs az arcomba tolva, csak rafináltan a háttérból bódít és ennél az illatnál sem érzem ki szerencsére.A magnólia kifejezetten felkavarja a gyomrom, semmilyen "nyílt" formában nem szeretem parfümben, de itt meg sem érzem, gondolom a csodás parfümőri munkának köszönhetően.
Szóval én is csodásnak tartom és szerintem legyünk egy picit többen, akik ilyen csodás és igényes parfümöt használunk. Illetve aki ácsingózik rá, drukkolok, hogy előbb-vagy utóbb sikerüljön megkapnia - sajnos nem mindenki teheti meg, hogy ilyen egyáltalán nem olcsó hobbit, mint a parfümgyűjtés vagy egyáltalán parfümhasználat megengedhessen magának.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 20.

Linett21

2021. március 4.

Zöld, zöld és zöld. Itt minden zöld. Friss, üdítő, tavaszi illat; melyben a fű, az alma és a rozmaring dominál. Leszáradás során kicsit beédesedik, ekkor még több alma, majd a magnólia jön. Tipikusan áprilisban használom, valahogy se előtte, se utána nem nyúlok érte. De akkor imádom! A Hermes Jardin-sorozatának legjobb darabja. Tartóssága közepes, de nem elfelejteni, hogy ez "csak" EDT. Az ára kicsit borsos, de megéri!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 4.

nyarigabi

2021. január 2.

Kb. 15 éve volt egy zöld B.U. parfüm, hasonló illata volt, azt is szerettem, ez is tetszik. Zöld, virágos, tavaszi, a rozmaringtól kissé pikáns. Különleges, kellemes illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 2.

estokani

2020. március 3.

A Nílussal kezdtem,abba eléggé belehabarodtam, de ki is ábrándított, a gyors eltűnésével. Aztán az a vonal, amit a mediterrán és a monszun képvisel messzire tántorított a kertektől. Nekem azok szúrósnak és büdüsnek hatottak, inkább volt szag, mint illat. Olyan hatással volt rám, mint a Thierry Muglerben fürdő öregasszonyok. -imádom őket, csak nem tudok megmaradni mellettük!
Aztán valahol rápillantottam a Toit dobozára. Hatalmas röhögés, jé... egy Toi-Toi-ra hajazó felirat, kocka üvegben. Ez ám a predesztináció!!
Persze ettől meg kellett őt szagolnom. Sokáig analizálhattam a kapcsolatunkat mert nagyon tartós. ELKÉPESZTŐEN!!
Ennyire közel még nem került hozzám illat egyetlen nap alatt. A húsomig az enyém, az összes sejtemmel azonos. Az eleje, a közepe, a vége, a másnap és a harmadnap. Mind-mind az enyém. Nem él külön életet, végig velem lélegzik, akar engem! Ő nélkülem sivárságra van ítélve, és én is akarom őt az utolsó idegszálammal is. Nincs benne semmi felesleges, semmi túlzó. Mindenből pont annyit ad nekem, amennyit igénylek. De azt megkapom az utolsó cseppig. Pedig nem az a mély és erős illat, amikért rajongani tudok. Sőt... Olyan mintha puhán a karjában vinne egész nap, szeret, dédelget, cirógat és szinte észrevétlen hátországként imád engem. Tehetek mást, mint én is őt? :)
Családom férfitagjainak véleményei alapján semmi extra, sőt inkább romlott, savanyú szag. De ez nem érdekel. Egyszerűen azt érzem az üvegbe a lelkem egy darabját zárták be. Kozmikus szerelem!

Update:
Az egyetlen parfüm, amit a férjem kiűzött a háztartásból. Annyit szekálta ezt az illatot rajtam, hogy meguntam és eladtam. Aztán ő tesztelt magán egy parfümöt, ami kísértetiesen emlékeztetett erre a csodára. Imádtam, mentem utána, mint egy kiskutya és szagolgattam, rajongtam érte. Egyetértett a hasonlósággal, de ebben nem érezte a poshadást. Megvettük! Én vagyok a legboldogabb feleség :)
KARL LAGERFELD LES PARFUMS MATIÈRES BOIS DE VÉTIVER EDT
örök hála, hogy visszacsempészett valamit ebből az életembe! - néha magamra is fújom :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 3.

Update:
KARL LAGERFELD LES PARFUMS MATIÈRES BOIS DE VÉTIVER EDT

Qwerty

2020. január 18.

Jaj, ez nagyon nem. Amennyire a nílusi kertet megszerettem, annyira rémes élmény a többi, amit lelkesen próbáltam. Ettől szó szerint fulladok. Egyszerre mézesen édes és torokkaparós. A rózsát szimplán csak utálnám, azt hiszem a magnóliával és a rozmaringgal együtt alkot valamit, ami erőszakos, fojtogató keverékké válik. A finom, lágy almát, körtét és a frissítő zöldet már ki se tudom szagolni alóla. Le kellett mosnom magamról.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 18.

barni8

2019. október 19.

A loncok sokszor vadon nőnek Skóciában.
Leveleik mélyzöld pázsitcsillagok.

Láttál már virágzó loncot?
Kőkerítésen mohapárnát, manók bársonyágyait? Felettük zuhogó lonchullámokat?
Ahogy már irreálisan megkreált rózsaszín és fehér szirmaik sodródnak.
Szecessziós ívek. A mulandóság violinkulcsai.
S ahogy nyílnak el, és sárgára változnak.

Nincs lonc a Jardin sur le toit- ban.
Mégis ugyanezt érzem.
A friss esővel áztatott fűszálak könnyeit.
A nyíló körte és almafavirágokat.
Citromos kólát öntesz egy magnóliasziromba.

Csak figyeled a koradélutánt. A tavaszt.
Előtted egy kőház takarja ki a tengert.
Rozmaringok nyílnak. Lila méhek. Pettyes párducvigyorok..
Becsukott szemekkel engeded, hogy az íriszed előtt fénykarikák táncoljanak.
Évgyűrűk az emlékezés fakérgében.

Tiszta vagy és könnyű.
Mégis oly nehéz.
Csak tartani szeretnéd ezt a pillanatot örökké.
De el kell engedned.

Ez a Sur le Toit.
Egy tetőkert az emlékeid párizsi palotáján.

Az én bőrömön mint üvegkocka.
Letisztult férfiszikra.
Női bőrön gyümölcsösebb mosolygás.
Univerzális és uni-mentális remek.

Egyetlen gondom az Hermès- szel, hogy illatai olyan tűnékenyek, mint a felhők.
Ezért és csak ezért nem tudok 5 pontot adni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 19.

A loncok sokszor vadon nőnek Skóciában.
Leveleik mélyzöld pázsitcsillagok.

Láttál már virágzó loncot?
Kőkerítésen mohapárnát, manók bársonyágyait? Felettük zuhogó lonchullámokat?
Ahogy már irreálisan megkreált rózsaszín és fehér szirmaik sodródnak.
Szecessziós ívek. A mulandóság violinkulcsai.
S ahogy nyílnak el, és sárgára változnak.

Nincs lonc a Jardin sur le toit- ban.
Mégis ugyanezt érzem.
A friss esővel áztatott fűszálak könnyeit.
A nyíló körte és almafavirágokat.
Citromos kólát öntesz egy magnóliasziromba.

Csak figyeled a koradélutánt. A tavaszt.
Előtted egy kőház takarja ki a tengert.
Rozmaringok nyílnak. Lila méhek. Pettyes párducvigyorok..
Becsukott szemekkel engeded, hogy az íriszed előtt fénykarikák táncoljanak.
Évgyűrűk az emlékezés fakérgében.

Tiszta vagy és könnyű.
Mégis oly nehéz.
Csak tartani szeretnéd ezt a pillanatot örökké.
De el kell engedned.

Ez a Sur le Toit.
Egy tetőkert az emlékeid párizsi palotáján.

Az én bőrömön mint üvegkocka.
Letisztult férfiszikra.
Női bőrön gyümölcsösebb mosolygás.
Univerzális és uni-mentális remek.

Egyetlen gondom az Hermès- szel, hogy illatai olyan tűnékenyek, mint a felhők.
Ezért és csak ezért nem tudok 5 pontot adni.

allebag2

2019. október 2.

A kert sorozatból hosszas tesztelgetést követően rá esett a választásom. Ez a kert egy varázslatos és álmokban megjelenő kert édes körtével, buja egzotikus növényzettel, zöldes tónusokkal. Benne van a modern, nyüzsgő városban magának természetközeli, nyugodt közeget varázsolni kívánó, lendületes, de időnként csendben meditáló fiatal női energia. Nagyon egyedi és különleges. Nekem vele indul a jó idő, és vele búcsúzik a nyár. Nagyon jól érzem magam, ha őt fújom, és nyári illat kategóriában a tartósságával sincs semmi baj, rajtam kibírja a napot. Az üvege és a doboza is tökéletesen hozza az illat hangulatát. Amíg gyártják, nekem lesz...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 2.

Dottir

2019. szeptember 8.

Ájultan heverek az Hermés illatai előtt az első slukk óta, akár jól meg is rugdoshatnak, akkor sem tántorítanak el. A Jardin sorozatból ez a kedvencem, de nagyon tetszik az új lagúnás is. Rajtam fű, gyógynövény- és fűszerkert (verbéna, kamilla, rozmaring, zsálya) illata van, leheletnyi rózsával és pézsmás, puha leszáradással. Illetve...van egy babapopsikenőcs-szerű (a régi klasszikus csíkos lanolinos) krémes beütés is benne, ami miatt én legszívesebben zacskóba tenném és szipuznám. És finoman jelen van még egy trópusi vajas-virágos édes jegy is, lehet hogy a magnólia lenne, de valahogy más mint az általam ismert magnóliaillat. Az ég kékjét is adja (már ha annak lehet illata), azt nem tudom mi idézi elő. Frissítő és nyugtató egyszerre, álomszép kerek, nőies lezárással.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.