Hermès

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: a12smuk, Módosítva: 2015. szeptember 18.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Összetevők: alma, körte, pázsitfű, rózsa, magnólia, rozmaring

Ár: 12000 HUF postával , Eladó: prettyfruity
Állapot: 50 ml / fotó, Helyszín: --, fizetés: postai szállítás, fizetés átutalással
barni8

2019. október 19.

A loncok sokszor vadon nőnek Skóciában.
Leveleik mélyzöld pázsitcsillagok.

Láttál már virágzó loncot?
Kőkerítésen mohapárnát, manók bársonyágyait? Felettük zuhogó lonchullámokat?
Ahogy már irreálisan megkreált rózsaszín és fehér szirmaik sodródnak.
Szecessziós ívek. A mulandóság violinkulcsai.
S ahogy nyílnak el, és sárgára változnak.

Nincs lonc a Jardin sur le toit- ban.
Mégis ugyanezt érzem.
A friss esővel áztatott fűszálak könnyeit.
A nyíló körte és almafavirágokat.
Citromos kólát öntesz egy magnóliasziromba.

Csak figyeled a koradélutánt. A tavaszt.
Előtted egy kőház takarja ki a tengert.
Rozmaringok nyílnak. Lila méhek. Pettyes párducvigyorok..
Becsukott szemekkel engeded, hogy az íriszed előtt fénykarikák táncoljanak.
Évgyűrűk az emlékezés fakérgében.

Tiszta vagy és könnyű.
Mégis oly nehéz.
Csak tartani szeretnéd ezt a pillanatot örökké.
De el kell engedned.

Ez a Sur le Toit.
Egy tetőkert az emlékeid párizsi palotáján.

Az én bőrömön mint üvegkocka.
Letisztult férfiszikra.
Női bőrön gyümölcsösebb mosolygás.
Univerzális és uni-mentális remek.

Egyetlen gondom az Hermès- szel, hogy illatai olyan tűnékenyek, mint a felhők.
Ezért és csak ezért nem tudok 5 pontot adni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 19.

A loncok sokszor vadon nőnek Skóciában.
Leveleik mélyzöld pázsitcsillagok.

Láttál már virágzó loncot?
Kőkerítésen mohapárnát, manók bársonyágyait? Felettük zuhogó lonchullámokat?
Ahogy már irreálisan megkreált rózsaszín és fehér szirmaik sodródnak.
Szecessziós ívek. A mulandóság violinkulcsai.
S ahogy nyílnak el, és sárgára változnak.

Nincs lonc a Jardin sur le toit- ban.
Mégis ugyanezt érzem.
A friss esővel áztatott fűszálak könnyeit.
A nyíló körte és almafavirágokat.
Citromos kólát öntesz egy magnóliasziromba.

Csak figyeled a koradélutánt. A tavaszt.
Előtted egy kőház takarja ki a tengert.
Rozmaringok nyílnak. Lila méhek. Pettyes párducvigyorok..
Becsukott szemekkel engeded, hogy az íriszed előtt fénykarikák táncoljanak.
Évgyűrűk az emlékezés fakérgében.

Tiszta vagy és könnyű.
Mégis oly nehéz.
Csak tartani szeretnéd ezt a pillanatot örökké.
De el kell engedned.

Ez a Sur le Toit.
Egy tetőkert az emlékeid párizsi palotáján.

Az én bőrömön mint üvegkocka.
Letisztult férfiszikra.
Női bőrön gyümölcsösebb mosolygás.
Univerzális és uni-mentális remek.

Egyetlen gondom az Hermès- szel, hogy illatai olyan tűnékenyek, mint a felhők.
Ezért és csak ezért nem tudok 5 pontot adni.

allebag2

2019. október 2.

A kert sorozatból hosszas tesztelgetést követően rá esett a választásom. Ez a kert egy varázslatos és álmokban megjelenő kert édes körtével, buja egzotikus növényzettel, zöldes tónusokkal. Benne van a modern, nyüzsgő városban magának természetközeli, nyugodt közeget varázsolni kívánó, lendületes, de időnként csendben meditáló fiatal női energia. Nagyon egyedi és különleges. Nekem vele indul a jó idő, és vele búcsúzik a nyár. Nagyon jól érzem magam, ha őt fújom, és nyári illat kategóriában a tartósságával sincs semmi baj, rajtam kibírja a napot. Az üvege és a doboza is tökéletesen hozza az illat hangulatát. Amíg gyártják, nekem lesz...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 2.

Dottir

2019. szeptember 8.

Ájultan heverek az Hermés illatai előtt az első slukk óta, akár jól meg is rugdoshatnak, akkor sem tántorítanak el. A Jardin sorozatból ez a kedvencem, de nagyon tetszik az új lagúnás is. Rajtam fű, gyógynövény- és fűszerkert (verbéna, kamilla, rozmaring, zsálya) illata van, leheletnyi rózsával és pézsmás, puha leszáradással. Illetve...van egy babapopsikenőcs-szerű (a régi klasszikus csíkos lanolinos) krémes beütés is benne, ami miatt én legszívesebben zacskóba tenném és szipuznám. És finoman jelen van még egy trópusi vajas-virágos édes jegy is, lehet hogy a magnólia lenne, de valahogy más mint az általam ismert magnóliaillat. Az ég kékjét is adja (már ha annak lehet illata), azt nem tudom mi idézi elő. Frissítő és nyugtató egyszerre, álomszép kerek, nőies lezárással.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

Torpece

2019. április 3.

Imádom! Nagyon tartós, különleges kicsit gyógynövényes-fűszeres-füves különlegesség. Nekem most tavasszal jött meg a kedvem hozzá, de az év többi szakában is kedvelem. Külön szeretem benne, hogy nem tucatillat, biztosan nem jön szembe az utcán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 3.

fagas

2019. március 2.

Bár a "Kertek"-ből vitathatatlanul a Nílus a kedvencem, ezt a kis "Tetőkert"-et is kedvelem. Ma felfújva ismét megerősödött bennem, hogy a kellemes tavaszi szellő és a küszöbön álló kikelet az igazi közege, ekkor nyílik ki és pompázik. Tartóssága lehetne jobb is, így csak 4-es - de az szívből jövő.:-))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 2.

estokani

2019. február 27.

A Nílussal kezdtem,abba eléggé belehabarodtam, de ki is ábrándított, a gyors eltűnésével. Aztán az a vonal, amit a mediterrán és a monszun képvisel messzire tántorított a kertektől. Nekem azok szúrósnak és büdüsnek hatottak, inkább volt szag, mint illat. Olyan hatással volt rám, mint a Thierry Muglerben fürdő öregasszonyok. -imádom őket, csak nem tudok megmaradni mellettük!
Aztán valahol rápillantottam a Toit dobozára. Hatalmas röhögés, jé... egy Toi-Toi-ra hajazó felirat, kocka üvegben. Ez ám a predesztináció!!
Persze ettől meg kellett őt szagolnom. Sokáig analizálhattam a kapcsolatunkat mert nagyon tartós. ELKÉPESZTŐEN!!
Ennyire közel még nem került hozzám illat egyetlen nap alatt. A húsomig az enyém, az összes sejtemmel azonos. Az eleje, a közepe, a vége, a másnap és a harmadnap. Mind-mind az enyém. Nem él külön életet, végig velem lélegzik, akar engem! Ő nélkülem sivárságra van ítélve, és én is akarom őt az utolsó idegszálammal is. Nincs benne semmi felesleges, semmi túlzó. Mindenből pont annyit ad nekem, amennyit igénylek. De azt megkapom az utolsó cseppig. Pedig nem az a mély és erős illat, amikért rajongani tudok. Sőt... Olyan mintha puhán a karjában vinne egész nap, szeret, dédelget, cirógat és szinte észrevétlen hátországként imád engem. Tehetek mást, mint én is őt? :)
Családom férfitagjainak véleményei alapján semmi extra, sőt inkább romlott, savanyú szag. De ez nem érdekel. Egyszerűen azt érzem az üvegbe a lelkem egy darabját zárták be. Kozmikus szerelem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 27.

mariann33

2018. augusztus 26.

Van 1-2olyan összetevő,amit nem bírok elviselni,és képes vagyok csak azt érezni egy parfümben,pont mint ebben a rózsát..
Nekem ez rózsa parfüm,a "vizesebb"típusból.
Sajnálom mert ha kevésbé érezném az utált rózsát,szép illat lenne.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 26.

Nekem ez rózsa parfüm,a "vizesebb"típusból.
Sajnálom mert ha kevésbé érezném az utált rózsát,szép illat lenne.

Fanfarsang

2018. augusztus 24.

Imádom! Két éve ősszel használtam, habár nem őszi illat, de bánom is én! Még van az üvegben egy kevés. Azóta nem használom, csak szagolgatom, hogy emlékezzek azokra a napokra. Én legjobban a fűvet és a rozmaringot érzem benne, pici később pedig az alma dominál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 24.

galbanum1

2018. május 31.

Imádom. Úgy friss és üdítő, hogy nem követi a Light Blue-s citrusos vonalat (nincs azzal sem semmi baj, csak egy idő után másra vágyik az ember lánya 32 fok felett), harsogó zöld illat, kánikulában tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 31.

Gina73

2018. április 30.

Évekkel ezelőtt találtam RÁ! Minden benne van, amire nekem egy tavaszi-nyári illatban szükségem van. Friss olyan gyümölcsösen-zölden. Karakteres de olyan nőiesen feltűnően. Elegáns de a megfelelő mennyiségben. Tartóssága-szilázsa megfelelő, de jól esik a kezdeti nyitánya miatt újrafúni:-) HERMES...a név minden elárul...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 30.

Antioxidánsok: BHT