Histoires de Parfums

Ár:   8900-48 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   14 ml, 60 ml és 120 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kardvirág, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2019. január 20.

Ár:   8900-48 500 Ft
Kiszerelés:   14 ml, 60 ml és 120 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

114 összetevőből álló keleti gyönyörűség. Illatok karavenszerája – egy forró orientális alkotás, mely elbűvöl és megbabonáz. Világszerte számos szakértő szerint az Ambre 114 maga a referencia-ámbra, a legkitűnőbb képviselője műfajának.

Eredetisége ebben rejlik: Könnyed, végletekig bársonyos vaníliás ámbra.

Fejillat: kakukkfű, szerecsendió
Szívillat: cédrusfa, geránium, pacsuli, rózsa, szantálfa, vetiver
Alapillat: ámbra, benzoé, mósusz, tonkabab, vanília

Ár: lásd leírásban , Eladó: Gindir
Állapot: saját üvegéből frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel valamint utalás után postán maradó, foxpost

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Tig

2022. június 24.

Kicsit retro illatnak érzem, de nem rossz értelemben, e korban is működik :). Engem anyukám karácsonyi mézes süteményére emlékeztet, amit szögletes tepsiben sütött, diót szórt a tetejére és hosszú szeletekre vágta. Magamon az elején a kakukkfüvet, rózsát, cédrust érzem, a rózsa elég gyorsan bekúszik a képbe, aztán viszonylag rövid idő után jön a finom gyantás, kissé édes melegség. Számomra itthon ülős, hideg napokra való illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 24.

emb1p3

2021. március 21.

Előnye egyben a hátránya: talán a legszebb lágy, komfortos, balzsamos, gyantás, elzsongító borostyán, nőn-férfin egyaránt tökéletes. Mégis jobban tudnám szeretni, ha lenne benne egy kis kosz, hús, füst, kömény, tömjén, sokkal több kakukkfű vagy valami. Lehet, hogy Luca Turin szívéhez kapna, ha ezt hallaná, de én egy feltűnően jó minőségű, de nem túlságosan kockázatvállaló drogériás illatnak gondolnám úgy 15 évvel ezelőttről, ha nem tudnám, mi ez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 21.

superbeni007

2020. július 28.

Nincs ennél szebb és jobb ámbrás illat!Fantasztikus, talán a tartóssága lehetne picit erősebb!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. július 28.

GNóri

2020. július 23.

A sok ámbrás illat közül ő a kedvencem. Más ámbrás illatokhoz képest nem erősen fűszeres, nem szúrós, nem állatias, vagy gyógynövényes/likőrös. Illatjegyei ellenére nem egy nehéz illat, nekem nagyon komfortos, könnyedén édes, puha, melengető, az ámbra mellett a vaníliát érzem ki leginkább. Nincs túlbonyolítva, de mégsem egy egyszerű, bugyutácska parfüm. Egy kedves, aranyos, jól eső illat, amikor valami fűszeresebb, de mégsem olyan erős illatra vágyik az ember.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 23.

Macs78

2018. december 11.

Barátok leszünk!Télire kerestem illatot és kedvelem a fűszeres jegyeket.Emlékeztet is valami régi illatra,de mindig mikor ez eszembe jut jön egy újabb összetevő ami elgondolkodtat.
Imádom ahogy finoman érzem magamon,a két oldali nyak fújásnál mindig kerül a hajamra is,amin végleg megmarad napokig a következő hajmosásig,igy szinte egy két fújás elég belőle!!
Nagyon tartós es mindegyik fázisa remek!
Jó választás!Ezt megmertem rendelni minta nélkül,csak utána olvastam és meggyőzött!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 11.

Nagyon tartós es mindegyik fázisa remek!

lazolkov

2018. október 4.

Illatjegyek: szerecsendió kakukkfű, szantálfa, pacsuli, vetiver, cédrus, rózsa és muskátli, tonkabab, borostyán, benzoin, vanília és pézsma
Ez az egyik legszebb ámbrás illatos ölelés, mondhatni referencia borostyán illat. Az összetevők rendkívül kiegyensúlyozottak, a vanília, a benzoin és a tonka az édességet adja, a tiszta, élesebb oldalát pedig a pacsuli és a geránium, a vetíverrel, a kakukkfűvel és a muskátlival játszadozva, mely egy tökéletes, kontrasztos együttműködést jelent, a pézsma és vanília gyönyörű poros ágyán heverve. Egyetlen pillanatra sem válik szirupossá, vagy ínycsiklandó desszert jellegüvé, alkalomadtán egy sajátos földi húsosság-érzetet kelt. A gazdag, hullámzó plüss felhőben, puha, apró, fűszeres szikrák villódznak, miközben a vetiver és a pacsuli kellemesen ellensúlyozza a sima, megnyugtatóan édes tonkát. Bőrünket arany bevonattal burkolja be ez a pihekönnyű légies kashmirpulcsi
Micsoda mennyei ámbrás illat! Az egyik legjobb, amit valaha is éreztem, hosszan kitartó erő, az akkordok kifogástalan, surlódásmentes átmenetei és komplexitás jellemzi a kezdetektől a leszáradásig. Nem minden alkalommal fedeztem fel, de néha megcsap egy kissé pikáns, de zamatos kakukkfű illat is az illat szívében, mely csodálatosan keveredik a fahéjszerű szerecsendióval, megágyazva mindennek a vetíver füves mezején, nagyon enyhe erdei szellővel tágítva ki a teret. Emékeimből egy régi, finomszövésű sminkes szütyőt idéz fel az illat, melyet egy cabernet-be áztatott rózsaszál támogat meg és a vanílás tonkabab emel fel az egekig. Luca Turin bibliája 4 csillaggal jutalmazza ezt a lebegően könnyed, balzsamos esszenciát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 4.

Poldi

2016. április 19.

Sziasztok!
Azt nem mondom hogy ez a parfüm a referencia ámbra, viszont kegyetlenül jól esik ez a kicsit könnyed fűszeresség, ezzel a közép mély ámbrával. Egy mély, földbedöngölő ámbrát vártam, ehelyett egy nagyon klasszul viselhető, jól megkomponált, ötletes illatot kaptam. Behízelgő parfüm.
Ehhez a parfümhöz nem tennék hozzá semmit, és nem is vennék el belőle semmit. Ez így tökéletes darab.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 19.

Sziasztok!

galagonyanya

2016. március 28.

Rajongok az ámbrás illatokért. Édességük, gazdagságuk, púderes fűszerességük lenyűgöz, ugyanakkor megnyugtat. Tartósabbat sem ismerek náluk. Nem kivétel a Histoires de Parfums Ambre 114 sem: ő egy kicsit másképp nyújtja ezt az élményt, de ott a helye a nagyok között. Kifújáskor az ámbra mellett, illetve inkább helyette zöld gyógynövények, fűszernövények illatát érezni (a kakukkfű és a szerecsendió közel sem kimerítő felsorolás, szerintem boróka, borsmenta és talán zsálya is van benne) mely férfibőrön kimondottan hálás kompozíció. Aztán egyre ámbrásabb, egyre édesebb lesz; a következő, elég hosszú szakaszról nem tudok ilyen tárgyilagosan beszámolni, mivel elaludtam - éjszakára fújtam, hogy melengessen - de az álmaim szerintem jelzésértékűek ebben a körben (bevallom, némi erotikus tartalom jelen volt bennük:)) és reggelre a finom, vaníliás ámbra még mindig illatozott rajtam, puhán, kellemesen.

Talán férfiakon egy árnyalattal jobban muzsikál ez az illat, a kezdeti fűszeres szakasz miatt, de a hozzám hasonló ámbraimádó hölgyek is mindenképp próbálják ki! Nagyon jó!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 28.

Antioxidánsok: BHT, Toluene

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A timol egy monoterpén fenolszármazék vegyület (C10H14OH) amely izomer a karvakrollal. A kakukkfűillóolajában található nagyobb mennyiségben, de sok más illóolaj is tartalmaz timolt. Fehér kristályos anyag, kellemes aromával és erős antiszeptikus tulajdonságokkal.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Festékipari alap- ill. segédanyag, oldószer, mely a körömlakkokban a szín egyenletes felhordását segíti elő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatása is van. Közvetlenül belélegezve közepesen vagy erősen mérgező, agyat és idegrendszert károsító hatása van.