Kövess minket Instagramon is! :)


Holika Holika Biotin Damage Care Oil Mist
Ár: | $10 | Kategória: | Hajápolók | |||
Kiszerelés: | 120 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: zsuzzzsi, Módosítva: 2018. május 23.
Ár: | $10 | |
Kiszerelés: | 120 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Hajápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Biotinos olajpermet sérült hajra könnyű textúrával, és kellemes virágos illattal. Erős regeneráló hatással rendelkezik, táplálja és hidratálja a hajat, puhává és selymessé teszi anélkül, hogy elnehezítené vagy zsírosítaná. Megakadályozza a hajszálak sztatikus feltöltődését, csökkenti a "szöszös" hatást.
A termék szilikonmentes, és nem tartalmaz ásványi olajokat.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Alcohol
al
,
Dipropylene Glycol
i
,
Cetrimonium Methosulfate
ti I eu
,
Betaine
h
,
Isopropyl Alcohol
i I al
0
0
,
Octyldodeceth-25
ti I eu
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Hydroxyethyl Urea
h
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Behentrimonium Methosulfate
ti
,
Coceth-7
ti I eu
,
PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether
,
Parfum/Fragrance
i
,
C10-40 Isoalkylamidopropylethyldimonium Ethosulfate
,
Lactic Acid
h I kh
,
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
ti I eu
,
Disodium EDTA
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Honey Extract
,
Biotin
v
,
Arginine
,
1,2-Hexanediol
ta
,
Egg Yolk Extract
,
Camellia Japonica Seed Oil
eo
,
Pseudozyma Epicola/Soybean Flour/Argania Spinosa Kernel Oil Ferment Filtrate
,
Helianthus Annuus (Sunflower) Oil
eo
0
0
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Nekem ez a termék szerintem semmit sem csinált :( Egy Olaplexszel például összehasonlíthatatlan, ez pénzkidobás. Sajnos nem tudom jól értékelni. Az olajával együtt használtam, de még így sem.



Nekem ez a termék szerintem semmit sem csinált :( Egy Olaplexszel például összehasonlíthatatlan, ez pénzkidobás. Sajnos nem tudom jól értékelni. Az olajával együtt használtam, de még így sem.


Nagyon jó kis ápoló olaj. Kissé szilikonos érzete van ahogy felkeni az ember, de teljesen beszívja a hajam, és nagyon hálás is érte. Valóban nem nehezíti el a hajat bár én csak a végekre szoktam kenni, és egy kicsit áthúzom vele a felső hajszálakat. Nem használom minden hajmosás után, de amikor rosszabb állapotban van a hajam, akkor csak előkapom, és megzabolázom vele a száraz részeket. Ilyen használattal évekig elég lesz, mert 1-2 pumpálás elég egy alkalommal.



Nagyon jó kis ápoló olaj. Kissé szilikonos érzete van ahogy felkeni az ember, de teljesen beszívja a hajam, és nagyon hálás is érte. Valóban nem nehezíti el a hajat bár én csak a végekre szoktam kenni, és egy kicsit áthúzom vele a felső hajszálakat. Nem használom minden hajmosás után, de amikor rosszabb állapotban van a hajam, akkor csak előkapom, és megzabolázom vele a száraz részeket. Ilyen használattal évekig elég lesz, mert 1-2 pumpálás elég egy alkalommal.


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Betaine, Caprylyl Glycol, Hydroxyethyl Urea, Lactic Acid, Butylene GlycolKémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol, Biotin
Alkoholok: Alcohol, Isopropyl Alcohol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Caprylyl Glycol, Cetyl Alcohol, Panthenol, Camellia Japonica Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Oil
Emulgeálószerek: Cetrimonium Methosulfate, Octyldodeceth-25, Cetyl Alcohol, Coceth-7, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
Tisztítószerek: Cetrimonium Methosulfate, Octyldodeceth-25, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Coceth-7, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Isopropyl Alcohol, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője.
Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondícionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van. Több infó a a TruthInAging oldalon.
Az izopropil-alkohol a legegyszerűbb szekunder alkohol. A CosIng besorolása szerint illlatanyagként, oldószerként, és fertőtlenítőszerként használatos összetevő.
Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Vízmegkötő anyag. A kutatási eredmények szerint a glicerinhez hasonlítható vízmegkötő képessége van, ráadásul előnyösebb érzetet is nyújt (a tiszta glicerin egy kellemetlen zsíros érzetű, nyúlós anyag).
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
H-vitamin vagy B7-vitamin. A szervezetünk a biotint felhasználja a sejtnövekedéshez, a zsírsavak termeléséhez, a zsírok és aminosavak anyagcseréjéhez (lebontásához és építéséhez). Szájon át bevéve ajánlott a haj és a köröm erősítésére. A bőrbe vagy a hajba azonban nem szívódik be, és helyileg használva nincs a bőrre gyakorolt ismert hatása. Részletes infó itt.
Az arginin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. Az arginin a kozmetikumokban elsősorban antioxidáns funkcióval bír valamint segít helyreállítani a látható bőrkárosodást.
Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.
A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak). Rendkívül jó hatással van a száraz bőrre.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.