Kövess minket Instagramon is! :)


Ilcsi Hexapeptides Zselé
Ár: | 7390 Ft | Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Száraz, Kombinált | |||
Lelőhely: | kozmetikák | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: niomiode, Módosítva: 2021. január 19.
Ár: | 7390 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | kozmetikák | |
Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |
Bőrtípus: | Száraz, Kombinált | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
Az aminosavakban gazdag hexapeptid-11 a bőr tónusát és rugalmasságát támogatja, javítja a bőr hidratáltságát, valamint a kollagénszintézis támogatásával csökkenti a finomvonalak és ráncok megjelenését. A hidrolizált borsófehérje antioxidáns, hidratáló és simító hatással van a bőrre, oxidatív stresszcsökkentő képességével javíthatja a bőr állapotát, a kollagén szintézisre pozitív aktivitásával hozzájárulhat a bőr strukturális megújulásához. A hyaluron helyreállítja a felszíni és mélyrétegi vízhiányból adódó degenerációkat. Az F-vitamin Omega-3 és Omega-6 létfontosságú telítetlen zsírsavai táplálják és regenerálják a bőrt, részt vesznek a sejthártyák felépítésében, védik a bőr hámrétegét. Az aloe és a ginkgo értékes hatóanyagai a szövetek ásványianyag-ellátását segítik.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Aloe Arborescens Leaf Extract
h I gy
,
Ginkgo Biloba Leaf Extract
a
,
Cellulose Gum
,
Pisum Sativum Peptide
pep
,
Hexapeptide-11
pep
,
Glyceryl Caprylate
eo I eu
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Linoleic Acid
eo
,
Linolenic Acid
eo
,
Chondrus Crispus Powder
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Helianthus Annuus (Sunflower) Oil
eo
0
0
,
Parfum/Fragrance
i
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Levulinic Acid
i
,
Sodium Levulinate
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Citric Acid
kh
,
Chlorophyll
,
Limonene
i
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Nagyon lágy a textúrája, ahogy felkenem majdnem be is szívja az amúgy zsíros bőröm. Radírozás után viszem fel az arcbőrömre heti egyszer, kb fél óráig van mikor 1 óráig rajtam van. Viselni is kellemes érzés, egyáltalán nem folytja a bőröm. Általában luffa szivaccsal szoktam lemosni, utána pedig a rózsás habkrémet használom. Az eredmény a babapopsi puhaságú bőr. :)



Nagyon lágy a textúrája, ahogy felkenem majdnem be is szívja az amúgy zsíros bőröm. Radírozás után viszem fel az arcbőrömre heti egyszer, kb fél óráig van mikor 1 óráig rajtam van. Viselni is kellemes érzés, egyáltalán nem folytja a bőröm. Általában luffa szivaccsal szoktam lemosni, utána pedig a rózsás habkrémet használom. Az eredmény a babapopsi puhaságú bőr. :)


Pakolásként használom. A heti radírozás után (Ilcsi - szőlőőssejtes peeling) teszem fel arc-nyak-dekoltázs részre 15 perc elteltével meleg vizes frottír törülközővel lemosom. Tavaly ősz óta használom - a téli hideg, szeles időben jól esett a bőrömnek, érezhetően feltöltött -. Kellemes az illata és a textúrája, kényelmes a használata.



Pakolásként használom. A heti radírozás után (Ilcsi - szőlőőssejtes peeling) teszem fel arc-nyak-dekoltázs részre 15 perc elteltével meleg vizes frottír törülközővel lemosom. Tavaly ősz óta használom - a téli hideg, szeles időben jól esett a bőrömnek, érezhetően feltöltött -. Kellemes az illata és a textúrája, kényelmes a használata.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf Extract, Tocopherol, Ascorbic AcidGyulladáscsökkentők: Aloe Arborescens Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Aloe Arborescens Leaf Extract, Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Peptidek: Pisum Sativum Peptide, Hexapeptide-11
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbic Acid
Emolliensek: Glyceryl Caprylate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Oil
Emulgeálószerek: Glyceryl Caprylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Levulinic Acid, Benzyl Alcohol, Limonene
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A Ginkgo Biloba fa kivonata. Antioxidáns és vérkeringés serkentő. Ez utóbbi tulajdonsága miatt gyakran található narancsbőr elleni termékekben, habár Paula Begoun szerint kutatások nem támasztják alá, hogy az élénkebb vérkeringés kedvező hatással lenne a narancsbőrre.
Cellulózból (legfőbb növényi rost) előállított természetes összetevő, melyet elsősorban sűrítőanyagként használnak. Ezenkívül még felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és maszkoló (kellemetlen illat, íz semlegesítése) funkciója is van.
Natúrkozmetikumokban is gyakran használt bőrpuhító (emollient) és emulgeálószer.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban és számos növényi olajban is megtalálható. A bőr felső rétegében is megtalálható összetevő, aminek fontos szerepe van a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal küzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a pigmentfoltok méretét és súlyosságát is. Részletesebb infó az INCIDecoderen.
Népszerűbb néven omega-3 zsírsav, melyet emolliens, gyulladáscsökkentő és a bőr immunrendszerét szabályozó összetevőként használnak a kozmetikumokban. Ezenkívül elősegíti a bőr természetes védőrétegének fenntartását, és nyugtató hatása is van. Az omega-3 zsírsav leggazdagabb növényi forrása chia mag olaj, illetve a lenmagolaj. További infó itt.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak). Rendkívül jó hatással van a száraz bőrre.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
Levulinsav. Természetes eredetű szerves sav, amit édeskés illata miatt elsősorban illatanyagként használnak a kozmetikumokban. E szerint a kutatás szerint az összetevő antimikróbális hatással is rendelkezik, vagyis a termékek eltarthatóságának az idejét növeli, kiváltképp alkohollal kiegészülve. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.
A levulinsav sója. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, a Truthinaging információ szerint pedig mikróorganikus hatása révén tartósítószerként is használatos a kozmetikumokban. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.
A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.